Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gözlük Problemi

Karar Dönemi

Standart Gözlük Problemi

Arkadaşlar benim şöyle bir problemim var: Gözlüğümün muntazaman düzgün olmasını istiyorum. Sağı ve solu eşit yükseklikte olacak. Eğer gözlüğüme değersem yada bir yere çarparsam bu ayarın bozulduğunu düşünüp çok sıkıntı yaşıyorum. Devamlı gözlüğüm düzgün mü diye kontrol ediyorum. Bu da hayatımı mahvediyor. Sizce bu takıntı mıdır, psikiyatrise falan gitmem gerekir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

psikoloklara psikiyatr'lara güven olur mu bilmiyorum, heralde buradaki çoğu kişi benden iyi biliyordur benim deneyimim yok çünkü.ama sadece tahmin olarak söylüyorum sırf para almak için hiç yokken birşeyler araştırmaları birşeyler bulmaları olası değil mi? yani araştır iyi bir psikolog/psikiyatr varsa bir görünmende fayda var bence.ufak detaylar insanı büyük bir bütüne ulaştırabilir bazen çünkü.
    bilgisiz biriyim benim fikrim bu..

Karar Dönemi telekinezi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gözlüğü kullanmaya yeni başladıysan bu normal. Bi de kemik gözlük falan değil titanyum gibi ince bir gözlük aldıysan, kendin oynayabiliyorsan metaliyle daha bir yamuk gibi hissedebilirsin. Ben ilk kullanmaya başladığımda sinirden ağlıyordum. Gözlüğü ne kadar düzeltirsem düzelteyim, gözlükçüye düzelttirsem de olmuyordu, sonra alıştım. Bence senin de gözlüğün yeniyse yakında alışırsın sorun olmaz diyebilirim..

Karar Dönemi

Alıntı telekinezi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözlüğü kullanmaya yeni başladıysan bu normal. Bi de kemik gözlük falan değil titanyum gibi ince bir gözlük aldıysan, kendin oynayabiliyorsan metaliyle daha bir yamuk gibi hissedebilirsin. Ben ilk kullanmaya başladığımda sinirden ağlıyordum. Gözlüğü ne kadar düzeltirsem düzelteyim, gözlükçüye düzelttirsem de olmuyordu, sonra alıştım. Bence senin de gözlüğün yeniyse yakında alışırsın sorun olmaz diyebilirim..
    Arkadaşım teşşekkür ederim önerin için. Ama ben yıllardır takarım gözlüğü. Bir anda hortladı bu olay. Titanyum gözlük vardı, sırf bu olay yüzünden çerçeveli gözlüğe geçtim. Ama çözüm bu değilmiş. Yine tam gaz devam ediyor sorunlar.

İnsanlar diyor ki derdin yok dert arıyorsun. Ama ben dertli olsamda var bu takıntı olmasam da.

Karar Dönemi

Alıntı tullga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durumu kafanda basitleştir önce:

''İnsanlar görüntülerine dikkat ederler, gözlüğün de görüntünün bir parçası, eğer kötü bir görünüm veriyorsa düzelmek isteyecektirsin tabi. İnsanların sana beğenmeyen gözlerle bakmasını istemeyecektirsin çünkü. Bu yüzden gözlüğüne de tıpkı saçın, kıyafetin, ayakkabın...vs gibi dikkat etmen normal.''

Bu aşamadan sonra bu dikkati çok abartmaman gerekiyor, gözlüğün bozulduysa bir ayna bul ve düzelt, o kadar kafana takma. Ayna bulana kadar o kadar büyütme bu işi. Veya cebinde küçük bir ayna taşı, aynanın görünmesini istemiyorsan hem tarak hem ayna olarak iş gören taraklar var, katlanınca aynası görünmüyor bile onlardan al ve her zaman gözlüğünü kontrol edebil.

Sevgiler
    Aynada çözüm değilki. Bu sefer aynaya bakma takıntısı başlıyor. Bakmaktan, kontrol etmekten alamıyorum kendimi. Aynaları çöpe attım. Kaçıyorum aynalardan artık.

insan yüzü simetri değil. ben de kemik gözlük bile yamuk duruyor. sonradan farkettiğim burnum hafif eğriymiş ondan.. burun eğri olabilir kulağın biri biraz yukarıda yada aşağıda olabilir. ondan gözlük düz durmayabilir. Aldırmamaya çalışabilirsen bir süre ben hala geçeceğine inanıyorum. Gözlüğü değiştirdikçe daha fazla gözlüğe dikkat ettiğin için bu duygu geçmiyor. Yada madem öyle lens kullan Başka bişi de gelmedi aklıma.. Saygılar..

Karar Dönemi

insan yüzü simetri değil. ben de kemik gözlük bile yamuk duruyor. sonradan farkettiğim burnum hafif eğriymiş ondan.. burun eğri olabilir kulağın biri biraz yukarıda yada aşağıda olabilir. ondan gözlük düz durmayabilir. Aldırmamaya çalışabilirsen bir süre ben hala geçeceğine inanıyorum. Gözlüğü değiştirdikçe daha fazla gözlüğe dikkat ettiğin için bu duygu geçmiyor. Yada madem öyle lens kullan Başka bişi de gelmedi aklıma.. Saygılar..
    Lensi de denemedim değil ama işim gereği devamlı PC başında olduğum için olmuyor. İnsan yüzünün simetrik olmadığına ben de katılıyorum, gözlük %100 düzgün olsa da gözünde düzgün durmayabiliyor. Çözüm aldırmamak, biraz yamuksa öleyim mi yani demek ama nedense bunu yapamıyorum.

aslında kırık bir gözlük dene diycem kasti yamuk olduğu için yamuk mu diye soracağın bişey olmayaca ve kafana takmayacaksın amaaa.. tabii gözü bozar bu olmaz o yüzden

Karar Dönemi

aslında kırık bir gözlük dene diycem kasti yamuk olduğu için yamuk mu diye soracağın bişey olmayaca ve kafana takmayacaksın amaaa.. tabii gözü bozar bu olmaz o yüzden
    Takamam mı kırık gözlüğü çünkü işin bir de sosyal fobi boyutu var ben de biraz.

bir gözlükten çıkan iş gittikçe büyüyor ben yorum yapmıyım yanlış bişi derim diye korkuyorum işin sadece gözlük kısmı için; asimetrik kesimli şık gözlük var mıdır ki acaba

Sayfa 1/2 12 SonSon