4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: hezeyanlı bozuklu hastasıyım

Banned

Standart hezeyanlı bozuklu hastasıyım

eskiden paranoya denilen sonradan sanrılı ya da hezeyanlı bozukluk olarak adlandırılan hastalıktan muzdaribim.
    bende eskiden depresyon da vardı ama 40 lı yaşlara geldiğimde pek depresyon kalmadı. depresif olduğumda sosyal fobi de oluyordu.
    zaten depresyonum çok küçük bir doz ilaç ile çözülüyordu. bipolar özelliklerim de var ama bendeki inatçı pataloji hezeyanlı ya da sanrısal bozukluk. bunun için antipsikotikler ve SSRI grubu antidepresanlar kullanıyorum.
    hezeyanlı bozukluk psikotik bir hastalıktır ama ama şizofreniden oldukça farklıdır. nadir görülür.
    hezeyanlı bozukluğun şizofreniden önemli bir farkı negatif semptomlar hiç görülmez yani hasta kendine iyi bakar, durgun ve ilgisiz değildir, çoğunlukla fonksiyoneldir.
    şizofreniden diğer önemli bir farkı hezeyanlar bizar değildir. ya da bir mantık dizgesine oturmuştur ve pek çok kişiyi hezeyanlarının doğru olduğuna inandırabilir. ancak profesyonel psikiyatristler hezeyan olduğunu anlayabilir ki benim hezeyanlarıma inanan psikiyatristler bile olmuştu. şizofrenide görülen hezeyanlar ise bizar yani çok gerçekdışı olduğu için herkes hezeyan olduğunu anlayabilir.
    şizofreniden diğer bir önemli farkı ise şizofrenler genelde zararsız hastalar olmasına rağmen hezeyanlı bozukluk hastaları tehlikelidirler. cinayet bile işleyebilirler. hasta olduklarını kabul etmezler ve ancak polis zoru ile hastaneye götürülmeleri çok sık görülür.
    bendeki problemlere gelince:
    bende eskiden depresyon problemi de olduğu için ben kendiliğimden doktora başvurdum. küçük bir doz antidepresan ile depresyondan çıktıktan sonra bana terapi yapan doktora karşı düşmanlık hisleri beslemeye başladım ve onu öldürmek istedim. yani sadece içimden. onu öldürme girişiminde bulunmadım ama onu email ve telefon ile ölümle tehdit ettim.
    buna persekütör tipi hezeyanlı bozukluk deniyor. doktor benim persekütörüm olmuştu yani ben doktorun bana yanlış tedavi uygulayarak hayatımı mahvettiğini düşünüyordum ve öyle mantıklı gerekçeler buluyordum ki buna pek çok kişiyi inandırabiliyordum.
    bu doktor persekütörlerimden sadece biri. benim belki yüze yakın persekütörüm olmuştur ve hepsini de öldürmek istemişimdir. yani çok tehlikeli bir hastayım. ama henüz hiç kimseyi öldürmedim ama yine de belli olmaz yani benden uzak durun.
    selamlar ve saygılar. küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim.

Karar Dönemi simla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tullga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka insanların yaptıkları yüzünden üzülme, kendi yaptıkların için üzül...
    tullga bu çok güzel bir söz
    belki de aradığım söz
    teşekkürler
    "Konuşarak anlatılmaz her şey bazen susmak yeter aslında.Unutma konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevap anlayana..."Dostoyevsky

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamam senden uzak dururuz
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sayın anteplinin tanılarını bizim bakkal amca koydu galiba maşallah patoloji adına ne ararsan var
    may the force be with you