Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
26 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ben Tam Olarak 'Ne' yim ?

Karar Dönemi

Sayın belgin hanım ; teşekkür ediyorum desteğiniz için. Şunuda eklemek istiyorum bu forumdan bana arkadaş olabilecek herhangi biri varmı biliyorum derdimi anlatamamak ta üstüme yoktur. Bunu istemezse hiçbir forum üyesi bunada anlayış göstericem.

Kimene ; Asıl ben size saygılarımı sunarım bana kulak verip derdimi anlamaya çalıştığınız için

Karar Dönemi

Alıntı Golem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatım boyunca hep bu soruyu arayıp durdum. Bilirim , zeka testleri , profesörlerin ağzına geleni söylemesi ve panik yapılmamasına ilişkin telkinler...
    Bunları hayatım boyunca yaşayıp durdum. Sonsuz bir döngü içinde , paradoksa sıkışıp kalmış bir merdiven basamağı gibiydim. Her zaman böyle yürüdü.
    Çok kötü işler yapmış olmamın yanında Tanrı'nın bana verdiğini düşündüğüm bu seçim hakkını ben siyah şapkalarda kullandım. Dindar biri maalesef hiçbir zaman olamadım. Çünkü gözlerimi kapattığımda başlayan bu uzun vetrajlı film hiçbir zaman durmadı. Sürekli sorgulama ve şüpheci yaklaşımlar sonucu inancımı kaybettim. Tüm bu paradoksal yapının içinde döngünün bir parçası olmaktansa , döngüyü yönetmeyi hatta ikili blöfleri , üçlü blöfleri kullandım. İstediğim şey para değildi yanlış anlaşılmasın. Hiçbir zaman olmadı , sadece bu kağıt parçalarına özenle dökülmüş mürekkebe , banknotuna ihtiyacım vardı. Fazlasıyla aldım.
    Düzgün konuşamadığımı biliyorum . Bunun nedeni bu satırları yazarken bile kafamda dönüp duran döngüler ve paradokslardır. Bunun bir çözümü olmadığını biliyorum. Bir çok profesörle konuştum ( buna çalıştım ). Bu döngülemeyi ve fiziksel hesapların hepsini kanalize etmek istiyorum. Ama benimki gibi körü körüne kötülüğe değil. Jules Verne ' nin dediği gibi. Kendi etrafında dönen bir gezegendense . Galaksi için birşeyler yapan kuyruklu yıldız olmak istiyorum. Bana bu konuda yardım etmeye çalışacağınızdan hiç şüphem yok. Fakat ; gerçekten çaresiz bir yerdeyim. Popülerlik ihtiyacım olmamasına rağmen etrafımda birçok insan var. Fakat yalnız bir yerdeyim. Karanlıkta yazıyorum bunları. Fakat vakit gündüz yaptıklarımı görüyor ve utanıyorum. Utancın karanlığında yazıyorum bunları. Yardım edin !
    zeki insanlar tam manasıyla hiç bir zaman teslim olamazlar her zaman sorgularlar dini ve dünya işlerini onlar için hep neden niçin nerede ne zaman kim sorusu geçerlidir.ama ne kadar çok sorgularsan sorgula seni ve senin gibi birçok insanı yaratan senden üstündür ve seni insanlara faydalı olasın diye yaratmıştır.insanlar inançsız yaşayamazlar dinsizlik bile bir dindir.yaratılışlarına aykırıdır inanmadan yaşamak sizde ne yaparsanız yapın aslında içten içe hep huzursuzsunuz yaptıklarınızın yanlış olduğun farkındasınız demek ki vicdanınız rahat değil bir şekilde itiraf edip rahatlamak istiyorsunuz.
    bilmiyorum ya itirafınızda birşeyler eksik güven vermemiş yazılarınız.yada uslubunuz belkide bu yazıyla insanları denemek istediniz yorumları okurken gülüyorsunuz .Rabbim faydasız ilimden korusun.Rabbim ıslah etsin hidayete erdirsin.....dua ile
    SEN KALBİNDE KÜÇÜK BİR AĞAÇ YEŞERT GELİP KONAN KUŞLAR OLACAKTIR...

Karar Dönemi

Alıntı nakşidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeki insanlar tam manasıyla hiç bir zaman teslim olamazlar her zaman sorgularlar dini ve dünya işlerini onlar için hep neden niçin nerede ne zaman kim sorusu geçerlidir.ama ne kadar çok sorgularsan sorgula seni ve senin gibi birçok insanı yaratan senden üstündür ve seni insanlara faydalı olasın diye yaratmıştır.insanlar inançsız yaşayamazlar dinsizlik bile bir dindir.yaratılışlarına aykırıdır inanmadan yaşamak sizde ne yaparsanız yapın aslında içten içe hep huzursuzsunuz yaptıklarınızın yanlış olduğun farkındasınız demek ki vicdanınız rahat değil bir şekilde itiraf edip rahatlamak istiyorsunuz.
    bilmiyorum ya itirafınızda birşeyler eksik güven vermemiş yazılarınız.yada uslubunuz belkide bu yazıyla insanları denemek istediniz yorumları okurken gülüyorsunuz .Rabbim faydasız ilimden korusun.Rabbim ıslah etsin hidayete erdirsin.....dua ile

Öncelikle bırakın bu dediğinizi yapmamı ( Alay etmemi ) bunu düşünmeniz bile beni yine içinde bulunduğum hayal kırıklığı durumuna itiyor. Ben hayatım boyunca bu kadar ciddi konuşmadım. Bu yazılarım en içten yazılarım olmuştur ( Muhtemelen ömrüm boyuncada öyle olacak ) sizin böyle düşünmeniz beni inandığınız şeylerden soyutlaştırıyor bir yerde. Nihilist bir kişiliğe sahip değilim merak etmeyin. Yada küçümser bir gözle bakan biri değilim. ( En azından şimdi ) Ama konuyu okuyan her arkadaşa teşekkür ediyorum. Sanırım ben hata yaptım , çünkü sayfaya giren yorum atan "çoğu" kişi beni önce küçümsemeyle itham etti. Bunun sebebinin benim anlatmamda bir problem olduğuna inanmak istiyorum. Herkese teşekkür ediyorum.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

girdiğiniz işler her nedir bilmiyorum ama büyük ihtimalle bilişim suçlarıdir. KI ZEKALİ OLDUĞUNU düşünüyorsan. SENIN yanlışlık yaptığın birebir bir arkadaş araman. FORUMA ISTEDIĞIN kadar yaz ciz. AMA gelip birini arıyorsan. HERKES seni yanlış anlar tabi.

Banned

Üstün zeka ile kötü şeyden kasıt benim anladığım bi tek hırsızlık geliyor aklıma.Şayet hırsızlık yapıyorsan ve yakalanmamayı başarı olarak görüyorsan yanlış yoldasın,er yada geç yakalanıcaksın çünkü kimse tanrı değildir,bir tesadüf bir aksilik olur ve yakalanırsın.Aslında sende gördüğüm şey tam olarak yaptığın kötü şeyleri örtbas edip yakalanmamak için gayret göstermendir ve bunuda zeka olarak görmen aslında vicdanının sana yaptığı bir oyundur.Sen vicdanen rahatsızsın ama zeka bunu örtbas eder,ahlak ve zeka arasında sıkışıp kalmışsın.

merhaba. '' kelin ilcı olsa başına sürer ''miş şunu biliyorum ki; tek değisin. bu sorgu süreci zorlu ve sancılı bi süreç, hemde ne sancı... insan bazen sadece dinlenmek ister, dinlenilmiş olmanın verdiği sukunet ile dinlenmek.yargısız, alaysız ( tam kelimeyi hatırlıyamadım) samimice dinlenmek.
    gittiğim bir psikolog kendi için bir psikoloğa gittiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. ama sonradan kim tam akıllı ki dedim kendi kendime.
    baktığmız pencereyi değiştirmek bakış açılarımızı değiştirir, buda farklı sonuçlar ve çözüm getirileri sağlar ( bende işe yarıyor )
    bazen kabullenmek, kolay olmasada, sürekli sorgulayan insanlar için galiba en mantıklı yol.
    düşünmek, düşünmek, ve yine düşünmek güzel şey.düşüncesizlikten iyidir bence
    paraya gelince; iyidir hoştur o seni kullanmadığı sürece ( senden kasıt geneldir)
    çaresizliğe inanmıyorum, herşey bir döngü. mesela: su yer ile gök arasında dönüp duruyor ,bazen gökte bazende yerde ama tamda ihtiyacımız olduğu yerde. döngü,kısır döngü değilde sarmal döngüdür belkide, sürekli gelişen.. yani problem varsa çözümüde var, problem bizdeyse çözümüde bizde tamda içimizdee

ilk cümleye gelince:
    ne değilde kim sorusuna yanıt aramalısın bence. ne: organizma _ kim ?? işte düğüm burada çözülüyor ( gibi) kimilerine göre
    kim bilirrr........ saygılar herkese.
    Konu kim akıllı ki? tarafından (29-08-2012 Saat 12:17 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı Golem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bırakın bu dediğinizi yapmamı ( Alay etmemi ) bunu düşünmeniz bile beni yine içinde bulunduğum hayal kırıklığı durumuna itiyor. Ben hayatım boyunca bu kadar ciddi konuşmadım. Bu yazılarım en içten yazılarım olmuştur ( Muhtemelen ömrüm boyuncada öyle olacak ) sizin böyle düşünmeniz beni inandığınız şeylerden soyutlaştırıyor bir yerde. Nihilist bir kişiliğe sahip değilim merak etmeyin. Yada küçümser bir gözle bakan biri değilim. ( En azından şimdi ) Ama konuyu okuyan her arkadaşa teşekkür ediyorum. Sanırım ben hata yaptım , çünkü sayfaya giren yorum atan "çoğu" kişi beni önce küçümsemeyle itham etti. Bunun sebebinin benim anlatmamda bir problem olduğuna inanmak istiyorum. Herkese teşekkür ediyorum.
    Ben yazınızı okuduğumda hissettiklerimden bahsettim bana öyle geldi dedim belkide değildir.?Yardım ve fikir isteyen sizsiniz elbette çok farklı yorum ve fikirler eleştiriler olacak siz bunun için paylaşım yaptığınızı unutup sinirli cevaplar veriyorsunuz.Ben kendimce size güzel temennilerde bulundum sadece siz üzülün veya sinirlenin yada kızın diye değil ayrıca konuya her fikir yazan arkadaşın farklı bir bakış açısı var bu çok güzel ve insana bir çok yönden düşüne bilmeyi öğretiyor.Ayrıca sevinmeniz lazım bir çok insan beni önemsedi ve yardım etmek istiyor kendince diye bir çok konu açılıyor bazılarına tek bir yorum bile yapılmadan konu kapanıyor ...dua ile...
    SEN KALBİNDE KÜÇÜK BİR AĞAÇ YEŞERT GELİP KONAN KUŞLAR OLACAKTIR...

Karar Dönemi

Alıntı nakşidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazınızı okuduğumda hissettiklerimden bahsettim bana öyle geldi dedim belkide değildir.?Yardım ve fikir isteyen sizsiniz elbette çok farklı yorum ve fikirler eleştiriler olacak siz bunun için paylaşım yaptığınızı unutup sinirli cevaplar veriyorsunuz.Ben kendimce size güzel temennilerde bulundum sadece siz üzülün veya sinirlenin yada kızın diye değil ayrıca konuya her fikir yazan arkadaşın farklı bir bakış açısı var bu çok güzel ve insana bir çok yönden düşüne bilmeyi öğretiyor.Ayrıca sevinmeniz lazım bir çok insan beni önemsedi ve yardım etmek istiyor kendince diye bir çok konu açılıyor bazılarına tek bir yorum bile yapılmadan konu kapanıyor ...dua ile...
    Neden her lafın sonuna bir dua ekliyorsun ki ?
    Neymiş , dinsizlik de bir dinmiş !
    O senin hüsnü kuruntun !

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı Lithium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden her lafın sonuna bir dua ekliyorsun ki ?
    Neymiş , dinsizlik de bir dinmiş !
    O senin hüsnü kuruntun !
    Selam, hosgeldiniz,
    Ilk mesajiniz selam vermek yerine, tarti$ma cikarma amacli olmu$..Ilgincccc....

Karar Dönemi

Bana yardım etmek için burada çaba harcayan herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.
    Ayrıca herkesin inancı kendinedir. Bunada saygı gösteriyorum. 'kim akıllı ki?' arkadaşımın fikirlerini yararlı buluyorum. Ve 1-2 gün içerisinde yurtdışına çıkıcam. O zaman daha rahat bir şekilde sizinle konuşabilicem. Yardım etmek isteyen herkese teşekkür ederim. Ben bir egoist veya bir tanrı değilim. Şu anda illegal bir işle uğraşmıyorum düşündüğünüz gibi Bilişim veya Hırsızlık değil benim yaptığım fakat daha sonra anlatıcam. nakşidil arkadaşımada teşekkür ediyorum. Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız , geçen hafta çok sıkıntılı bir zaman yaşıyordum. Gerçekten sancılı dönemlerimden biriydi. Sinirlendim haklısınız özür diliyorum. Burada insani bir yardım için gelmişken insanlık dışı davranmam hoş olmadı. Tekrar özür diliyorum. Lithium , büyük ihtimal senin yaşın kadardır Ateist olarak hayatımı sürdürüyorum. Eğer ki ruhani varlıkları reddediyorsan , tahmin ediyorum ki bilime inanıyorsun. Bilime inanan biri için ( ki bende öyleyim. ) inançlara bu şekilde saldırmayı hoş bulmuyorum. Lütfen üslup açısından dikkatli ol. Herkese teşekkürler

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon