8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: yardımcı olun lütfen - anksiyete

Karar Dönemi

Standart yardımcı olun lütfen - anksiyete

Arkadaşlar benim şöyle bir rahatsızlığım var : Mesela bir düğüne toplantıya katılacağım, oradaki insanlarla konuşurken heyecan yapıyorum kalbim küt küt atıyor .Hele yüzüm, mimiklerim titriyor sanki(sanki olsa iyi gerçekten titriyor...), en çok da bu beni rahatsız ediyor...önceleri yanında çok rahat davrandığım bir şeyler paylaştığım bir insanla uzun süre görüşmeyip bir yerde karşılaştığımda her zaman olmasa da bu belirtileri yaşıyorum ama az zaman sonra eski tavırlarıma geçebiliyorum. ayrıca bir topluluğa falan katılacağım zaman sanki orda olumsuz bir etki bırakmak istemiyorum, zaten olumsuz etki dedğim bu durumlar...uzun zaman görüşmediğim birini yolda görüp konuştuğumda o eski samimiyetim gitmiş gibi oluyor ve bu durumlar yaşanıyor gibi... bazen onları sevip sevmediğimi sorguluyorum sevseydin böyle olmazdı diyorum...bu durumları öncesinde iç sesim diyor ki ya titreme olursa ya rezil olursan.2ay dideral kullandım o benim kalbimi rahatlatıyordu.önceden bir ortamda istediğim zaman gülemezdim (şuan öyle) insanlar nasıl güler şaşıyorum (bence bir çok insan böyle yapıyor anksiyete ve panik atak vs sorunu olmayanlar genelde istedikleri zaman yapmacık ta olsa gülebilen insanlar) .bu ilacı aldığım zamanlar mimiklerimi kontrol edebiliyordum ama ben de saç dökülmesi yaptı bıraktım oysa ki çok işe yaramıştı.bir de hipotiroid hastası olduğum için metabolizmam yavaştı kalp yavaşlıyordu sonuçta, bu yüzden bıraktım..şimdi saç dökmeyen dideral gibi ilaç bulsam diyorum ama kökten çözüm değil işte.kendi kendime telkin veriyorum ama olmuyor ... ne yapacağımı hiç bilmiyorum sizden yardım,soru, öneri bekliyorum...şimdiden çok saolun
    Konu oblomov tarafından (22-08-2012 Saat 06:36 PM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Kendi kendinize mi biraktiniz, hekime danistinizmi yaptigi etkiler konusunda?

Karar Dönemi

aslında diderali de kendi araştırmalarım sonucunda bulupta kullandım doktora hiç gitmedim

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı oblomov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında diderali de kendi araştırmalarım sonucunda bulupta kullandım doktora hiç gitmedim
    Lutfen bunu bir daha yapmayin, hayatiniza mal olabilir. Yasadiginiz diger sorunlar aslinda cogu insanlarda olan seyler, sadece kimisi biraz daha fazla kafaya takip endiseleniyor. Rahat olmaya calisin, tedirginliginizde kisa surede gececektir.

Karar Dönemi

bu sözlerin aynısını ben de kendime söylüyorum ama pek faydası olmuyor. her yeni durumda bu durumu yaşayacağımın aklıma gelmesi bunları düşünmek beni yoruyor.Rahatla diyerek kendimi kontrol edemiyorum. bir süre sonra geçiyor ama ilişki kurduğum insan bu belirtileri gördükten sonra kendimi kötü hissediyorum.antidepresanlar zararlı diye biliyorum,psikoterapi ile ne yapabilirim bilmiyorum ayrıca üzerine gitmemi insanlarla hep ilişkide olmamı isteyecek ama zihnim yoruluyor hem ben aşırı dışa dönük olmakta istemiyorum dengeli olmak istiyorum. kafam çok karışık

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı oblomov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sözlerin aynısını ben de kendime söylüyorum ama pek faydası olmuyor. her yeni durumda bu durumu yaşayacağımın aklıma gelmesi bunları düşünmek beni yoruyor.Rahatla diyerek kendimi kontrol edemiyorum. bir süre sonra geçiyor ama ilişki kurduğum insan bu belirtileri gördükten sonra kendimi kötü hissediyorum.antidepresanlar zararlı diye biliyorum,psikoterapi ile ne yapabilirim bilmiyorum ayrıca üzerine gitmemi insanlarla hep ilişkide olmamı isteyecek ama zihnim yoruluyor hem ben aşırı dışa dönük olmakta istemiyorum dengeli olmak istiyorum. kafam çok karışık
    Antidepresanlarin zararli oldugunu du$unup,doktor tavsiyesi olmak sIzIn ilac kulaniyor olmaniz bir celi$ki degilmi?
    Kendi ba$iniza bu durumu a$amadiginizi belirtmi$iniz.Bu durumda tek care;uzman destegidir...
    Korkmayiniz, terapi sonra bir a$IrIlik yasamiycaksiniz
    Sagliklar dilerim..

Karar Dönemi

en kısa zamanda doktora gideceğim ama ailemin haberi olmadan nasıl olur bilemiyorum..saolun

Karar Dönemi

Acaba bana dideralin saç dökmesine karşı bir çözüm önerebilir misiniz ?sadece bir süre kullanacağım diderali......