Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: okb'li olup psikoterapi sonucunda fayda gören varmı?

Karar Dönemi

Question okb'li olup psikoterapi sonucunda fayda gören varmı?

Meraba arkadaşlar, ben yıllar önce annemi kaybedince okb teşhisi konulmuş 2,5 yıl ilaç tedavisi görmüş biriyim. ablamı kaybettikten sonra korkularım ve obsesyonlarım geri geldi. obsesyonlar sürekli ve aşırı rahatsız edici olmadığı için gittiğim doktorlar hafif ve kısa süreli ilaç tedavileri uyguladı ama tekrarladı. sürekli şunu okuyorum ' ilaç + psikoterapi ' ama asistanından profesörüne kaç psikiyatris gördüysem hiç karşılaşmadım.Arkadaşlar psikoterapi yaptıran varmı? piyasa okadar çok sözde uzman doluki kimseye güvenemiyorum ve çok pahalı olduğunu öğrendim, maaesef çöpe atıcak kadar çok param da yok. Eğer fayda gören biri varsa ve yazarsa çok sevinirim. yıllar önce bir arkadaş ilaç+ psikoterapiyle %100 yakın kurtuluş olduğunu yazmış ama maalesef onada şuan ulaşamıyorum. lütfen faydalanmış olan varsa ve bana ulaşırsa çok sevinirim...

Karar Dönemi

Evet ben psikoterapiden fayda gördüm, çoğu kişi de fayda görmüştür herhalde. Bence OKB de psikoterapi ilaçlardan en az 3 kat daha faydalıdır.

Banned

Alıntı Agamennon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben psikoterapiden fayda gördüm, çoğu kişi de fayda görmüştür herhalde. Bence OKB de psikoterapi ilaçlardan en az 3 kat daha faydalıdır.
    sevgili agamennon, hangi terapiste gittin? ben çok terapiste gittim. hiç bir fayda görmedim. terapistlere ödediğim paralar bir servet boyutunda. bir de senin terapisti denemek isterim.

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı antepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili agamennon, hangi terapiste gittin? ben çok terapiste gittim. hiç bir fayda görmedim. terapistlere ödediğim paralar bir servet boyutunda. bir de senin terapisti denemek isterim.
    Siz, tam olarak nasil ve ne icin terapi aldiniz?
    Beklentiniz ne idi ve nasil sonuclandi?
    Bizleri biraz aydinlatirsaniz sevinirim

Karar Dönemi

arkadaşlar gerçekten hiç kimsenin bu konuda bilgisi yok mu ? yada yardım için söylenebilecek başka bir deneyim. nedir psikoterapi? kim gerçek uzmandır? lütfen yardım!

Karar Dönemi

kemal arıkan para almıyomu ilk görüşmede?

birader sen hangi ildesin sökyle, ona göre doktor önerelim sana, yüzdeyüz kimse bilemez onu söyliyim, ama ilaç + psikoterapi ve bol bol okuyacaksın bu hastalığı öğreneceksin, sonrada uğraşacaksın

ama bence, bu hastalığı yaşayanlarla konuşmak gerek

toplantı yapalım dedik, ama kimse gelmiyuor

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Okb- tedavisi için terapist tavsiyesi olan olursa çok iyi olur. Yani sadece parayla değil , hastaylada ilgilenen birisisinin tedavisiyle kurtulmanın mümkün olacağına inanıyorum. Iyi bir terapist bilen varsa lutfen yazsın. Oğlum büyümeden kurtulmam lazim. Aynı şeyleri onunda yaşamasına dayanamam

Ii
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Hangi şehirdesiniz?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi şehirdesiniz?
    Istanbul anadolu yakasi

merhaba
    okb nin en etkili tedavisi farmakoterapi(ilaç tedavisi) ve kognitif terapinin birlikte uygulandığı süreçtir. Farmakoterapiyi sadece psikiyatristler uygularken kognitif terapiyi sadece bu alanda eğitimli olan uzmanlar yapabilir( psikiyatrist, psikolog). Bu durumda kognitif terapi(bilişsel terapi) uygulayan bir uzman psikologa gitmenizi öneririm. Bilişsel terapi okb, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların psikoterapi yöntemleriyle %20 ye kadar azaltılıp iyileştirebilen tek yöntemdir.
    Uzm. Psk. Esra Savaş Kaplan

Sayfa 1/2 12 SonSon