Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şizofreni başlangıcı olabilir mi?

Karar Dönemi

Standart Şizofreni başlangıcı olabilir mi?

6 aydır çok şiddetli yabancılaşma yaşıyorum, başta anksiyete teşhisi kondu, şimdide bipolar teşhisi aldım.Sorum şu bir kaç kişinin yorumlarını okudum yabancılaşma yaşayıpta şizofreni tanısı alanlar var acaba bende şizofren olabilirmiyim?

Deli Ruzgar
    Guest

bunun cevabini burda bulman imkansiz gercekten bunu bir uzmana sorman gerekir.. uzman olmayan bizler sana tam anlamda yardimci olamayiz.. uzgunum..

Karar Dönemi

Alıntı Deli Ruzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun cevabini burda bulman imkansiz gercekten bunu bir uzmana sorman gerekir.. uzman olmayan bizler sana tam anlamda yardimci olamayiz.. uzgunum..
    6 aydır düzenli olarak uzmana gidiyorum, şizofren olmadığımı söylüyor okuduğum yorumlar kafamı karıştırdı.Onun için şizofren olan varsa bilgilendirsin beni halüsinasyon görmüyorum ve sesler duymuyorum.

Deli Ruzgar
    Guest

Alıntı güven01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aydır düzenli olarak uzmana gidiyorum, şizofren olmadığımı söylüyor okuduğum yorumlar kafamı karıştırdı.Onun için şizofren olan varsa bilgilendirsin beni halüsinasyon görmüyorum ve sesler duymuyorum.
    uzmanin bir bildigi vardir onun sozune guvenmelisin bence..

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Şizofreni miyim değilmiyim üstünde yoğunlaşacağınıza bence bırakın ölece akıp gitsin.Çünkü siz düşüürken aslında bir çeşit şizofreni yaratıyorsunuz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi santana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kesinlikle!
    Ama temel bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eizofreni
    Kendi düşen ağlamaz.

Karar Dönemi sibel_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba yabancılaşma sorunu anksiyete ve depresyonda da görülen bi durum ben ikisinide yaşadım ve yabancılaşma kaçınılmazdı ,sadece yabancılaşma sorunu ile şizofrenden bahsedemeyiz bence,anksiyete rahatsızlğın hafifleyince bu durumda ortadan kalkmaya başlıyacaktır ,kendi yaşadıklarıma dayanarak konuşuyorum geçmiş olsun..
    Yaşayanlar için umut her zaman vardır. Umutsuzluk, ölüler içindir.

Karar Dönemi

Alıntı sibel_87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba yabancılaşma sorunu anksiyete ve depresyonda da görülen bi durum ben ikisinide yaşadım ve yabancılaşma kaçınılmazdı ,sadece yabancılaşma sorunu ile şizofrenden bahsedemeyiz bence,anksiyete rahatsızlğın hafifleyince bu durumda ortadan kalkmaya başlıyacaktır ,kendi yaşadıklarıma dayanarak konuşuyorum geçmiş olsun..
    bende anksiyeteye uyan hiç bir belirti yok sadece yabancılık var ve 7/24 aynıyım hiç geçmiyor 6 ay oldu, ben büyük ihtimalle şizofren olabilirim.

Karar Dönemi sibel_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yabancılaşma bi rahatsızlığın sonucu olmayıp kendi başına bir rahatsızlık olarakta seyredebilir,bundan uzun zamann muzdarip olan insanlar varr,neden kendini şizofren olduğuna inandırmaya çalışyorsun,şizofrenin diğer belirtilerini taşımıyorsun ki,şizofrenn kişi ben şizofrenim veya değilim diye yorum yapacak durumda da değildirr ayrıca.
    Yaşayanlar için umut her zaman vardır. Umutsuzluk, ölüler içindir.

Karar Dönemi

Alıntı sibel_87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancılaşma bi rahatsızlığın sonucu olmayıp kendi başına bir rahatsızlık olarakta seyredebilir,bundan uzun zamann muzdarip olan insanlar varr,neden kendini şizofren olduğuna inandırmaya çalışyorsun,şizofrenin diğer belirtilerini taşımıyorsun ki,şizofrenn kişi ben şizofrenim veya değilim diye yorum yapacak durumda da değildirr ayrıca.
    ben bir kaç yorum okumuştum yabancılaşma yaşayıpta şizofreni teşhisi konan insanlar var o yüzden içimde bir şüphe oluştu, fakat halüsinasyon ve sesler gibi şizofreni belirtileri yok bende sanırsam evham yapıyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon