4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: ölüm takıntısı

Karar Dönemi

Exclamation ölüm takıntısı

herkeze merhaba benim sorunum son 2 aydır ölümü düşünüyo olmam daha öncesindede düşünmüştüm bankada staj gördüm ve çok stresliydi bi akşam rahatsızlandım el ve ayak uyuşması mide bulantısı... doktora gittim kan şekerin düşmüş dedi ondan sonra bu tarz düşüncelere kapıldm 1yıl içinde yada 1 yıl sonra ölürmüyüm diye bişey takıldı aklıma ama ne zman nerde bunu aklıma soktuğumu bilemiyorum ve beni çok rahatsız ediyo bundan öncede kötü bi hastalığım varmı diye düşünüyodum doktora gittim her hangi bişey çıkmadı ama şu an böyle bi sorunum var sürekli ölümle alakalı rüyalar görüyorum bazende acaba insanlar ölümü hissedermi ebndemi hissediyorum diyorum... sizce durumum ne olabilir

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldin ,ölum öyle bir şeyki herkes bir şekilde bunu merak ediyor .Siteyi gezdiginde böyle duşunenin bir tek sen olmadıgını goruceksin .

Ölumu arzu eden bir çok insanın olması belkide seni çok şaşırtacak ,olumu istemek sorunlardan kaçmanın en basit yolu .Çunku hayata veda edince her şeyin bittigini duşuneceksin ,ama şunuda unutmaki canı veren ALLAH ' tır ve o istemeden kimsenin olmesine imkan dahi yok .

Ölum alnımıza nerde ne zaman yazılmış bunu ancak O ,bilir .

Yaşamın kıymetini bil ve gereksiz yere kendini uzup mutsuz edicegine ,sahip olduklarını daha iyi gorup anlayıp hayatın keyfini çıkarmaya bak .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

yani düşüncelerimin saçma olduğunu bende farkındayım elbet insanın ne zaman öleceğini allah bilir Ama bu benim aklıma nerden girdi onu hatırlıyamıyoru ve beni bu durum tedirgin ediyo hocalara falan gitmeyi bile düşündüm bundan bi kaç ay önce teyzem bana insanlar öleceklerini 1 yıl önceden bilir ama kimseye söyleyemez demişti belkide kafama o takıldı tam olarak bilmiyorum

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nervous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani düşüncelerimin saçma olduğunu bende farkındayım

bundan bi kaç ay önce teyzem bana insanlar öleceklerini 1 yıl önceden bilir ama kimseye söyleyemez demişti belkide kafama o takıldı tam olarak bilmiyorum
    Duşuncelerin hiçte saçma degil ,daha oncede dedigim gibi hepimizin aklına gelen bir şey seninde aklına gelmiş bu çok dogal .Ama sen bunu kafaya taktıgından sorun olmuş .

Teyzen bir konuda haklı bildigim kadarıyla insanların olecekleri zaman ve mekan her beraat gecesi Azrail aleyhsiselama liste olarak verilirmiş .

O dahi bu yuce goreve verildigi halde kimin canını nerde ne zaman alacagını bilmezken biz kullar nasıl bilebilirizki ?

O yuzden bunu kafandan silip atmaya çalış ve ALLAH 'ın sana bahşettigi nimetlerin kıymetini bil ,elinden geldigince degerlendir .Gereksiz yere kendini mutsuz etme .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN