Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Artık ölmek istiyorum

Karar Dönemi

Standart Artık ölmek istiyorum

Merhaba. Ben 17 yaşında Ankara'da maalesef ailesi ile yaşayan öğrenci biriyim. Aslında maalesef dememden de anlaşılacağı gibi aile dediğim insanlar benim için problem.

İlkokul zamanlarımdan liseye başlama zamanıma kadar en ufak hatalarımda dövülen biri oldum hep. Sürekli küfürler işittim. Gerek anne gerek ise baba denilen o insanlar sayesinde artık yaşamak istemiyorum. Liseye başlamam ile beraber dövme olayları azalmış olsa da " Avradını S... çıkardığı " - " Hayvana kurban ol " - " Kitabını S... " gibi küfürleri hala işitiyorum. Ve bunlar hergün oluyor. Yaklaşık 30 dakika önce de oldu ve bu yüzden yazayım dedim. Anne dediğim kişi ( artık anne demeye de çekiniyorum ) küfür etmese de baba denilen o insanı kışkırtıyor. Bazen geceleri yatarken odanın duvarından diğer tarafı dinliyorum ve sürekli yaptığım şeyleri konuşup " ne olacak bunun hali " diyorlar. Ben çok dışarı çıkan birisi değilim, yatıp uyumayı severim ama bu yatıp uyumalarım bile artık onlar için sorun olmuş durumda. İnternetten en kolay nasıl intihar ederim'e kadar araştırdım artık. Dün akşam izlediğim dizide de fare zehiri kaldı aklımdan. Ciddi ciddi gidip almak ve bu şekilde intihar etmek istiyorum. 1.5 yıl önce psikologa gitmiştim ve ona hepsii anlatmıştım " küfür ediyor, dövüyor " diye ve hatta karşısında ağlamıştım bile " beni bu insanların elinden alın " diyerek ama hiçbir yararı olmadı. Psikologdan sonra küfür etmeler falan azalma gösterdi ama hiçbir zaman bitmedi. Baba dediğim o kişi inşaat şirketi müdür yardımcılığından emekli. Yıllardır milletten laf işitmiş birisi. 14 yaşından da yozgat'ı bırakıp ankara'ya kaçmış birisi. Annesini 2 yaşında kaybetmiş aynı zamanda. Lise 2ye geçtiğimde bölüm seçerken yanımda beni doğuran insan anne gelmişti. Ben TM seçecektim ve öğretmenim " arkadaşların için tm seçmiyorsun değil mi? " demişti. Daha sonra o kadının ( anne ) gelip kocasına ( baba ) öğretmeni böyle böyle dedi diye anlattığını duydum, dinledim. Sonra baba denilen o insansa " kendine yapar. okursa okur okumazsa s... kadar yolu var " dedi.. Artık gerçekten yaşamak istemiyorum.. Evde birde kardeş dediğim ama hiç sevmediğim biride var. Ceza almayacak olsam yemin ediyorum öldürürüm bu evdekileri. Ya da kısa bi süre sonra kendimi öldürürüm ben..

Psikologa falan bir daha gitmem.. 1 yıl sonra reşit oluyorum ama ayrı bir eve çıkamam çünkü maddi bir desteğim hiç olmayacak ..

Ne yapabilirim? ya ben öleceğim ya onlar.. yoksa böyle gitmez bu..
    Konu Selina tarafından (16-07-2012 Saat 09:44 PM ) değiştirilmiştir.

Deli Ruzgar
    Guest

oncelikle bunu paylastigin icin tsk ederim, intihar etmeyi dusunuyorum diyorsun ama bir cozum ariyorsun.. Ailenin ofkesi galiba gecmise dayali, bunu degistrimen cok zor. ama onla rile konusmayi denesen? seni dinliyorlarmi? onlara anne baba su su derdim var bu tavirlariniz kufurleriniz beni cok uzuyor.. bunlari onlara hic soyledinmi?

Karar Dönemi

Denedim, dinlemiyorlar. Ben polise gidip şikayet etmeyi de düşündüm ama polis yine sonuçta eve bırakacaktı beni bu yüzden vazgeçtim. Evde " la-lan " diyen kişiye karşı tepki çok büyük ama ilk mesajda belirttiğim gibi küfürlere sanki iltifatmış gibi karşılık veriyorlar. Yani ben problemliyimde onlar mı düzgün? ya da onlar düzgün de ben mi problemliyim? anlamıyorum bunları. Herşey tersine gidiyor hayatımda.. Yani yanlış bir hayatı yanlış bir yerde ve yanlış bir şekilde yaşıyorum..

Deli Ruzgar
    Guest

cevrende yokmu sana destek cika bilecek biri? kufur kulanmalari tabikide guzel degil, peki fiziksel siddet goruyormusun?

Karar Dönemi

En son 1 yıl önce fiziki şiddet gördüm.. yardım edebilecek kimse yok..

Deli Ruzgar
    Guest

Artik fiziksel siddet gormemen cok iyi birsey insaAllah birdaha hic gormezsin. kufurlere gelince bilirim bunlar cok can yakar..
    sonucta senin anne baba diye bildigin insanlar, ama fiziksel siddeti birakmislar demekki ailende gelisme var.. kufurlerine karsi kulak tikayip bir ise girmeni tavsiye ederim para biriktir bu senin guvencen olsun hem boylece okul haricinden calistigin bir isin olur ve evdede boylece fazla bulunmazsin. biriktirdigin para senin gelecekteki guvencen ola bilir ve calisip imkanlar edine bilirsin boylece kendi duzenini kendi hayatina yon vere bilirsin.

Karar Dönemi

Hiçbir işte çalışmıyorum daha önce de çalışmadım.. Çalışsam para biriktirebileceğimi düşünmüyorum çünkü eve gelip onlara vermek zorundayım parayı.. Bu seferde ben rahat edemiyorum para bende kalırsa.. İçinden hiç çıkılmaz bir hayatım var.. Hiçbirşeyle ilgilenmek istemiyorum..

Deli Ruzgar
    Guest

Hic birseyi savasmadan basaramazsin, hic birsey ile ilgilenmedne birseyleri cozemezsin.. belkide kazandigin parayi onlara vermen onlari seni degersiz gormektende kurtarir, en azindna bir destekcimiz derler sana, ve ona gore davranirlar.. bu tarafinida dusunmelisin.. sen hic bir ise girmeden evden cikmayarak ne evdeki duzeni nede hayatini hic bir sekilde yonlendiremezsin.. bir savas gostermelisin..

Karar Dönemi

Hiçbir zaman " aman kırılmasın " diye düşünmediler.. Ben hala ölmeyi istiyorum.. Hiçbir zaman azalacak diye de umut etmiyorum..

Deli Ruzgar
    Guest

fiziksel siddet gormuyorsun artik demekki azaldi..
    neden bir ise girip birseyleri degistirmeye calismiyorsun.. hemen pes ediyorsun..

Sayfa 1/3 123 SonSon