Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ölüm takıntısı

Karar Dönemi

Exclamation ölüm takıntısı

merhaba arkadaşlar yaklaşık dört aydır kendimi hiç iyi hissetmiyorum aklımda hep ölüm var nasıl ölcem ne olcak diye düşünüp duruyorum ve aklımdan cıkaramıyorum doktora gitiim prozac ve rexapin verdi ama hala ne ders çalışabiliyorum ne tv izleyebiliyorum..nasıl bu hale geldim bilmiyorum inanın çok kötüyüm

Karar Dönemi okur-yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bulutsuz hoş geldiniz foruma....

kimin nerde, nasıl öleceğini bilmesi gerekmiş olsaydı yaratıcı bunu bildirirdi... yaşadıklarını, duyduklarınız, gördükleriniz sürekli ölümü düşünmenize sebep olmuş olabilir. doktor tavisyesine uyarak tedavinize devam edin. rabbim şifa versin...
    teşekkür ederim ALLAH'ım...

protagonist
    Guest

Yalom ölüm korkusu hakkında şunları söylemiş ;"Ölüm korkusu her zaman ve her yerde bulunur ve o kadar büyüktür ki, hayat enerjisinin büyük bir bölümü ölümün inkarında harcanır." Öyleyse ölüm korkusu yaşayarak hayat enerjisini harcamak yerine hayatı yaşamaya devam etmek en güzeli değil mi? Bu belki bir inançla ölümün bir bitiş olmadığına inanarak, belki sanat ve sportif bir faaliyetle meşgul olarak veya psikolojik yardımla mümkün olabilir. Ölüm korkusu fazla olmadığı sürece hayata daha sıkı sarılmayı, barışa, iyiliğe yönelmeyi de sağlar. Bu dengeyi sağlamak çok önemli. Umarım bu korkularınız uygun dengeye ulaşır.. Allah yardımcınız olsun..

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünyada,doğmak,yaşamak kadar ölüm de var.hayat kanunu bu.insanların bu konuda yapacağı bir şey olamaz.insanlar ancak dikkatli olarak yaşam sürelerini uzatmayı sağlayabilirler.ölüm zaten bir bitiş değil,bir başlangıçtır.bu dünyada doğru bir şekilde yaşayarak mutlu olmak her insanın hakkı.ölümü aklına takarak her gün kendine eziyet edeceğine kendini mutlu edecek şeylerle uğraş.eğlen,yapmak istediklerini yap.bu dünyada insanı mutlu edecek o kadar şey var ki.yaşarken de kimseye zararın olmasın ki vicdanın rahat ve huzurlu olasın.ölümü aklına takarak,psikolojinin bozulmasını sağlarsan, ilerde bununla baş edemezsen ,aklını kaçırarak bu dünyada sefil olarak onun bunun yardımına muhtaç kalarak mı yaşamak istersin?eminim ki istemezsin.mutlu olmak ,yapacak o kadar şey varken niye isteyesin ki?

Karar Dönemi

Merhaba,

Ben de okb ve Kaygı bozukluğu hastasıyım, yani Aralık ayında doktora gitmeden önce 4 sene çektim bu sıkıntıları. Demek istediğim şu Psikiyatristin verdiği ilaçları muntazam uygula ve tahminimce doktor da tavsiye etmiştir, Psikotrapi desteği de al. Psikotrapi almadan iyileşme süresi uzun olabiliyormuş. Psikotrapi ücretleri yüksektir ama iyileşmen daha kısa sürer diye düşünüyorum. Şu an kendime bu tedaviye niye daha önce başlamadım diye kızıyorum.

Karar Dönemi

arkadaşlar kusura bakmayın hakkınız helasl edin ben konu açamadım arkadaşın yazdığı yeri işgal ettim ben size veda ede geldim ben yakında ölüyorum artık kollarımda tutmuyotr mavi mavi damarlar çıktı kollarımda 2 gündür kriz geçiriyorum önce soğuk soğuk ter basıyor kendimden geçiyorum elim ayağım tutmaz oldu burnum incelip gözlerim içine çöktü sol kaburgama ara ara sancılar giriyor bacaklkarım tutmuyor ya kısacası bittim ben kalbim ağrıyor nefes zaten almıyorum geceleri uyuyamıyorum yüzüm soldu kolarım tutmuyor canım acıyor yürürken düşecekmiş gibi sallana sallana yürüyorum dengesizlik hissim dalgınlık unutkanlık var yakında ben gidiyorum ALLAH RAHMET EYLESİN BANA AMİN ŞU YAZIYIDA Bİ SİTEDEN ALDIM
    YAKLAŞAN ÖLÜM BELİRTİLERİ
    Hasta kaslarını hareket ettirmede zorlanır
    tansiyon düşmesi zihin bulanıklığı reflekslerde yavaşlam olur
    hasta soluk alıp vermede zorlanır
    nabız hızlı ve zayıftır
    dolaşım sisteminin zayıflamasına bağlı olarak mavi ve mor lekeler görülür
    hastanın yüz kasları gevşer burun incelir elmacık kemikleri ortaya çıkar göz altları çöker
    kabızlık hıçkırık bulantı görülür
    görme konuşma ve işitme fonksiyonları azalmıştır
    ARKADAŞLAR BİREBİR BU BELİRTİLER BENDE MEVCUT BEN ÖLÜYORUM ZORMUŞ ÖLECEĞİNİ BİLMEK HAYALLERİME VEDA EDİYOIRUM PERİŞANIM YEMİN EDERİM AMA AZ KALDI BENİM ÖMRÜM ALLAH CC EMANET OLUN ELVEDA ADIM İBRAHİM

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mslmu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusura bakmayın hakkınız helasl edin ben konu açamadım arkadaşın yazdığı yeri işgal ettim ben size veda ede geldim ben yakında ölüyorum

ARKADAŞLAR BİREBİR BU BELİRTİLER BENDE MEVCUT BEN ÖLÜYORUM ZORMUŞ ÖLECEĞİNİ BİLMEK HAYALLERİME VEDA EDİYOIRUM PERİŞANIM YEMİN EDERİM AMA AZ KALDI

BENİM ÖMRÜM ALLAH CC EMANET OLUN ELVEDA ADIM İBRAHİM
    Sevgili İbrahim ,geçmiş olsun .ALLAH acil şifalar versin .

Her ne kadar yukarıda saydıgın belirtilerin sende oldugunu söylesende bu illa aynı şeylerin senin başına gelecegini gostermez .

Bazı rahatsızlıkların ortak belirtileri oldugu kadar ayırıcı tanılarıda vardır ve bunu ancak bir uzman anlayabilir .

Burada bu satırları okuyabildigine ve siteyi takip edebildigine gore demekki gucun oldukça yerinde .Ama psikolojik olarak kendine olan guvenin tamamen gitmiş ,tukenmişsin .

Ölum ALLAH 'ın emri ,asla onun izmi olmadan hiç kimse bu dunyadan goçemez .O yuzden ölum duşuncesini aklından sil ve en kısa zamanda bir uzmana muayene ol .

En kısa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz .Kendine çok iyi bak .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

ALLAH razı olsun ama 2 gündür kriz geçiriyorum şu anda satırları zor yazıyorum kollarımda ve ellerimde mavi damarlar çıktı kolarım uyuşuyor eklemlerim ağrıyor merdiveni bacaklarımdaki güçsüzlük yüzünden zor çıkıyorum birde ben nefes almıyorum inanınki almıyorum şu an kollarım ağrıyor okka gibi burnum vardı inceldi gözlerimin altı çöktü krizim şöyle önce elim ayağım titriyor ve soğuk soğuk terler sonra koltukaltlarım yanıyor kendimden geçiyorum 2 gündür arttı bugünlerde uyku problemim ve iştahımda yok şuan sırtımdan soğuk terler akıyor bacaklarım tutmuyor rüyamda ölüler ile uğraşıyorum kimsetye derdimi anlatamıyorum yaşım 26 karnım ağrıyor bi spor yapmaya kalksam başım dönüyor saalnıyorum düşecekmiş gibi oluyorum sırtım ve sol göğsümde baskı tarzında ara araDA SOL KABURGAMDA SANCI OLUYOR yoruldum vallahi billahi yoruldum RABBİMKİMSEYE BÖYLE DERT VERMESİN ZORMUŞ vallahi bilahi zormuş insanın öleceğini bilmesi tadım tuzum yok delireceğim ölümü bekliyorum hiç bişeyde gözüm yok elimi çektim dünyadan fiziksel belirtilerim yaklaşan ölüm belirtileri ile tıpa tıp uyuyor herhalde kalp krizinden yada solunum yetmezliğinden öleceğim

Karar Dönemi

çenem tutmuyor yani ekmeği bile geverken zorlanıyorum öyle zorki böyle yaşamak mutlu olmak istiyorum sağlıklı olmak istiyorum yaşamak istiyorum beynim ağrıyor bir keresinde beynimin sol tarafı öyle bi ağrıdiki ayağa kalkıyordum ve düşüyordum gözlerim görmez oldu şimdi kalb mide boğaz eklemler hertaraf bitik kısaca nakavt

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Peki dr .a gittinmi ? Onlar ne diyor ?
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/3 123 SonSon