6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Lütfen bana yardımcı olun , başka fikirlere ve direktiflere ihtiyacım var :(

Karar Dönemi

Standart Lütfen bana yardımcı olun , başka fikirlere ve direktiflere ihtiyacım var :(

Merhaba forum üyeleri

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve sorunumu belki benimle benzer şeyler yaşamış yada yaşayan birilerinin yardımı ve direktifleri sayesinde aşmak istiyorum...

Ben 16 yaşında bir 10. sınıf öğrencisiyim benim sorunum aşırı duygusallık ve takıntılı olmak. Ama bu durum sadece yaşadığım ilişkiler için geçerli bir durum , normalde yaşıma göre fazlasıyla olgun bir insanım düşüncelerim ve fikirlerim hep yetişkin bir kimsenin ki gibidir. Ama ilişkiler konusunda aynı olgunluğu gösterdiğimi söyleyemem, bu tüm ilişkilerimde yaşadığım bir sorundu , ben şimdikinden bahsetmek istiyorum...5 aydır biriyle ilişkim var ve çok mutluyuz birbirimizi çok seviyoruz ama ben sürekli merak , korku ve alınganlıklar yaşıyorum , onu göremediğimde merak ediyorum , aklıma türlü türlü şeyler geliyor çok kıskanç biriyim ama bunu asla sevgilime belli etmiyorum buda beni içten içe öldürüyor beni adeta , onu fazla önemsiyorum , sevdiğini biliyorum ama aldatmasından gitmesinden benden vazgeçmesinden korkuyorum , onun için yapamayacağım şey yok gibi hissediyorum , sorunumu tam anlatamıyorum ama umarım anlar ve bana yardımcı olursunuz... Kısaca ben onu bu kadar önemsemek istemiyorum çünkü bu bana ve çevremdekilere zarar veriyor, ben biraz daha rahat , bu iç karartan duygular olmadan bu ilişkiyi sürdürmek istiyorum onun hayatımın merkezi olmasını istemiyorum aklımın sürekli onda olmasınıda... bu tarz takıntılardan kurtulmak için ne yapmalıyım? profesyonel bir destek mi yoksa başka bişey mi? lütfen yardım edin bana! gerçekten bu duygusallığı ve meraktan oluşan takıntılarımı vücudum daha fazla kaldıramayacak...

Karar Dönemi Bitkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bilgisayar koltuğu

Bu her ilişkide olan bi durum benim sevgilimdede aynı şeyler vardır misal sürekli onu aldatacağımı sanıyor mesajlaşmalarımızda 2 3 dakika geç cevap versem bile ne yapıyordun sen kiminle konuşuyorsun diyebiliyor yani şüphe her alanda olabilecek bişey bence buna kafanı takmamalısın onu önemsediğin için oluyor bunlar ve eğer önemsememek için çaba sarfedersen ona karşı olan sevginide yitirebilirsin insanlar şüphelerden kolay kolay kurtulamıyor bu doğal bi durum ona onu sevdiğini belli et kıskançlıklarını göster bu onun hoşuna gidecektir yani şahsen benim hoşuma giderdi dediğim gibi oluruna bırak bence 5 ay kısa bi süre zaman ilerledikçe ona karşı güvenin ve inancın artacaktır bu sebeple bunun gibi sorunlara da yer kalmayacaktır en azından benim şahsi fikrim bu
    Konu Bitkin tarafından (11-06-2012 Saat 10:58 AM ) değiştirilmiştir.
    Olduğu 'kadar' olmadığı 'kader' ..

Karar Dönemi

teşekkür ediyorum yardım için

Ama şunuda anlatayım bari , ben gerçekten değişik bir erkeğim neden derseniz sevgilime fazla değer veririm ve 10 larca saçma ilişki yerine 1 tane sağlam ilişki yaşamayı tercih ederim , bu sorunları yaşıyorum ama sevgilimin psikolojiside benim bu kadar yıpranmama neden oluyor , sevgilim beni çok seviyor biliyorum ama bunu çok az belli ediyor , kıskansada çaktırmıyor , açıkça söylemek gerekirse benim olduğumdan daha soğuk biri , bana olan sevgisini göstermedikçe bende bu korkulara daha çok kapılıyorum ister istemez , ona sevgimide kıskançlığımıda fazlasıyla gösteriyorum ama bu onda bi değişiklik yaratmıyor , onun hoşuna gidiyor ama 'onun' yani ben yine aynı ben onunla bi çözüm bulamadığım için çözümü kendim sağlamak istiyorum , bende diğer erkek arkadaşlarım gibi sevgilisine kafasını bu kadar takmayan her şeye takılmadan , daha rahat biri olmak istiyorum bunun bir çözümü yok mu? neden hep ben böyle takıntılı oluyorum bunu istmiyorum çünkü ailemin bile gözüne batmaya başladı , tek istediğim sadece sevgilimin ilgisini bana yansıtması ( bunu seçenek çoktan elendi ama... ) , yada daha 'cool' diye tabir ettiğimiz tiplerden olmak , çünkü canım gerçekten acıyor hemde fazlasıyla

Yer
    Bilgisayar koltuğu

Buna aşk deniyor işte bak eğer gerçekten sevmeseydin cool olmak o kadar kolay olurdu ki ama aşk işte ah bendede var onlardan sevgilin hakkında söylediklerine göre kapalı kutu sanırım bak onu sen açmalısın konuşmalısın sevgilim biraz ilgi istiyorum demelisin bu tip şeyler beklemekle olmaz konuşarak çözüme ulaştırmalısın konuşa konuşa anlamalısınız birbirinizi çözmelisiniz böylelikle mutlu olursunuz ona söyle beni sevdiğini hissetmek istiyorum de korkularından bahset eğer oda seni seviyorsa gerçekten anlayışla karşılayacaktır eminim..

Karar Dönemi

Söylediklerinin her kelimesinde haklısın işte ama ben çıkmazdayım sevgilimle konuşmayı çok denedim bende ama şöyle bir durum var sevgilim 98 li ama o da 10. sınıf, demek istediğim sevgilimin tam olarak ergenliğini geçirdiğini düşünmüyorum hala bazı şeyleri çocukça bir akılla eyleme dönüştürüyor yani konuşmak fayda etmiyor hatta konuşulmuyor konuşmaya çalıştığım zaman ya utançtan yada tahamülsüzlükten konuşmayı sonlandırmaya çalışıyor tamam diyip geçiştiriyor , yani deniyorum ama sonuç yok. ben bunu tam olgunlaşmamasına bağlıyorum , o bir kutu ama anahtarı da kendinde...

Yer
    Bilgisayar koltuğu

Hmm bu konuda haklısın ergenlik açısından daha bazı şeyleri tam kavrayamıyor olabilir onu olgunlaştırmalısın bakış açısını değiştirmelisin..bak benim şuan 2 yıl olmak üzere sevgilimle başta o kız düşkünü çapkının tekiydi ama zamanla oturdu bazı şeyler şimdi gözü benden başkasını görmüyor diyebilirim yapman gereken onu senin yanında güvende hissettirebilmen utanç olabilir daha 5 ay olmuş ama sen onun yanında rahat ol ki oda rahatlayabilsin sana bazı şeyleri yavaş yavaş söylebilsin misal 'sevgilim senin yanında kendimi çok rahat hissediyorum kimse senin gibi olamaz benim için bi senin yanında bu kadar rahatım' vb gibi ifadeler kullan onu gevşet biraz zamanla görürsün umarım faydasını