Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Aşırı duygusallık problemimi çözemiyorum ve çok zarar görüyorum lütfen yardım edin

Banned

Aşk onun için ondan ayrılabilecek kadar sevmektir. Gerçekten seviyorsan ikinizin iyiliği için normal davranmaya normal düşünmeye başla. Birbirinizden bağımsız farklı şeyleri de yapabilmeniz gerekiyor.

Karar Dönemi gelsemino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uzaklık ıyı gelır,ne hıssettiğini ne istediğini anlamana da yardımcı olur.Fakat sen ayrı kalmaya dahı cesaret edemezsin bunu başarabilirsen,bir süre onunla görüşmezsen kendini daha güclü hissedip hayatını daha net göreceğine inanıyorum...

Banned

Alıntı gelsemino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaklık ıyı gelır,ne hıssettiğini ne istediğini anlamana da yardımcı olur.Fakat sen ayrı kalmaya dahı cesaret edemezsin bunu başarabilirsen,bir süre onunla görüşmezsen kendini daha güclü hissedip hayatını daha net göreceğine inanıyorum...

Uzaklaşmalarına gerek yok sadece bazı günler birbirlerinden bagımsız şeyler yapmaları gerektiğini bilmesi yeterli.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı mtorun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba 3. yıllık bir ilişkim var..kız arkadasım belki dogru kişi değil ama ondan ayrılamıyorumda..eğer o da bana karsı bu kadar baglı olsa sorunun çözüleceğine inanıyorum.ama insanları değiştiremiyosun.o benim gibi değil.bana beni değiştirecek telkiinler uygulamalar lazım.artık değişmek istiyorum.

Kafam epeyce karisti benim, bu cumlelerden sonra..?

Karar Dönemi indira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hani çok açsındır çok sevdiğin yemeği yersin doyduktan sonra aç olduğundaki kadar cazip gelmez...
    yada hergün o çok sevdiğin yemeği yediğin zamanda o kadar cazip gelmez...
    bunun adına henüz sevdiğin kişiye doymamışsın desek olurmu.
    senin ihti,yacın olan zamanı ilgiyi görmemiş olabilirmisin...

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mtorun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimene - tespitlerin çok doğru.ama fena da aşık hissediyorum kendmi.ama bu aşk değil başka bişi.ne yapacagım bilmiyorum.tek sıkıntım bu kadar takıntılı olmayım.kendimden korkuyorum vücudumun verdiği tepkilerden..
    selam..anlattıklarına göre aşıksın.zaten böyle şeyler birini sevmiyorsan hissedilmez.her insan sevdiği insanı özler,birlikte olmak ister.bu bir ihtiyaçdır.bu ihtiyacı günde belirli saatlerde iletişim kurarak giderebiliriz zaten.ama senin devamlı birlikte olmak isteği ,devamlı ilginin üzerinde olma isteği senin sevgi bağımlısı olduğunu düşündürdü.bazı insanlar paraya tapar.ne kadar kazanırsalarda daha fazlasını ister.bazılarıda başka şeylere olağan üstü ilgi gösterirler.bunlar için olmayacak durumlar yaratabilirler.sende diğer insanların sevgi ihtiyacından daha fazla ilgi görme ihtiyacı var.sanırım yapı meselesinden veya sevgisiz bir ortamda büyümek veya bulunmak da olabilir.yani bir anlamda bağımlı kişilik bozukluğu gibi geldi bana.sevdiğin ve sana ilgi çekici gelen hobilerle meşgul olarak bunları yenebilirsin.sana yakın sevdiğin arkadaşlarınla meşgul olarak yenebilirsin.onlarla sinemaya git,gez,eğlen,birlikte dağlara çık.bol oksijen al.kurslara git.yeni şeyler ve yerler keşfet.bütün dikkatini bunlara verirsen sevdiğin insandan devamlı ilgi görmek zorunluluğu hissetmessin.sevdiğin insan senin durumunda olmadığı için onu suçlayabilirsin.ama sende biliyorsundurki,normalinde birinin ,sevdiği birine ihtiyacı günde belli sayıda iletişim kurarak giderilir.normali budur.yani ters olan durum senle ilgili.doktorunlada bunları görüşebilirsin.kendini meşgul edecek ama senin çok sevdiğin uğraşlar bul.

dediğin duygular güzeldir. ama gerçek Sevgilide değer bulur ve karşılığını alır sevgin. yüreği sevgi dolu bir insansın.söyle hem tatmin olmadan hem de mutsuz bir hayat sürmeye devam etmek niye. o içtiğin haplar değil şifan kardeşim. sen bundan fazlasını hak ediyosun.geniş yürekler öylesine uğraş ve duygularla tatmin olmayacaktır. sevgilinden ayrıl demiyorum ama yaradılışına konulmuş bu güzelliğin yönü bir insan olmamalı. seni her zaman senden çok sevecek Rabbin olmalı. her insan senden sıkılabilir ve seni bırakabilir. ama O bırakmaz. Allah hiç birimizi ne maddi ne de manevi başkalarına muhtaç etmesin. kapısında dileneceğimiz bir tek O olsun. senin için çok güzel şeyler olacağını düşünüyorum. gerçekleşir inş

Karar Dönemi

Aslında yazmayacaktım ama yazılanları görünce kimeneye tamamen hak vermek ve yaşanılanların ufak bir analizini naçizane kendi çapımda yapmak istedim ;
    Bu bir aşk olarak başlamış, arkadaşımız sevmiş ancak karşı tarafın rahatlığı, bir tarafın fazla değer vermesi sonucu diğer tarafın bu durumdan tatmin olarak nasıl olsa bu adam beni deli gibi seviyor diyerek ELDE ETMİŞLİK psikolojisi ve arkadaşımızın KAYBETME korkusu kendisini bu duruma sürüklemiş. Bir taraf çok seviyor ve diğer taraf bunun karşısında rahat oluyorsa ( Hepimiz erkek kadın ilişkilerini biliyoruz ) bunun sonunda ve özelliklede erkeklerde kaybetme korkusu takıntı haline dönüşüyor. Kimene' ye hak verdiğim konuya gelirsek artık bu iş aşktan sevgiden öteye geçmiş bugünü ve bu durumdan kurtulamassa ikili ilişkilerde sürekli bunalımlar yaşayacağı yarınları getirecektir.

Evlenmek bir çare değildir, eğer karşı taraf yani kadın evlenmesine rağmen aynı rahatlığı özellikle devam ettirirse veya erkek aynı psikolojiyi sürdürürse çok kısa bir evlilik olur. Benim düşüncem yukarıda hissedilenlerin gelecekte bu arkadaşın ağır depresyon yaşamaması için acilen psikolojik olarak tedavi edilmesidir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojik yargilarda ben bulunmuyorum sevgili Bitkin.Arkada$imizda durumun vehametinin farkinda ve tedavi icin bir uzmana gitmis ve kendisine ilac recete edilmis..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12