9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: yalanlar ve nedenleri.....

Karar Dönemi yagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow yalanlar ve nedenleri.....

niye yalan söyleriz yada neden yalan söyleme gereksinimi duyarız......
    deniz yağmur

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bu kişiden kişiye değişen bir durum.örneğin hiç bir nedeni olmadığı halde sadece zevk aldığı için, doğruyu yanlış gösteren insanlar bana göre hastalıktan daha farklı bir şey değildir.Ama bazı insanlar ise gerçekten yalana ihtiyacı vardır.Mesela benim yaşadığım toplum içinde bulunduğum insanlar benim düşüncelerimi asla kabul etmeyen, hatta önüme engel koyan insanlar.ben bunları bunlar gibi göründüğümü göstermessem 2.yüzlü diyelim.Hiç bir işim rast gelmez.Ben aileme bile temel büyük yalanlar söylüyorum.çünkü ben ve ailem bambaşka karekterlerde ve yapılardayız.Onlar tamamen benim düşüncelerimle zıt tabanlı.Bu yüzden yalan söylemek zorundayım.
    Ben bir hata yapsam, benim babam hata kabul etmez mesela özür de dilersem ne yaparsam yapayım babam eğer bir hata yapılmışsa içini boşaltır ya döver yada bağırır çağırır.Ben hata yaptığımda sizce burda doğruyu söylemem mi doğrudur? yoksa yalan söylemem mi doğrudur? ama ben hatamın farkında varıp o hatayı bir daha tekrarlamayacağımın bilincine vardığım halde babam bana kızacağını biliyorum mesala.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

peki sen hiç babanı karşına alıp kendinle ilgili konuşmayı denedin mi?derdini sıkıntını anlatsan anlamaz mı?
    deniz yağmur

Yer
    istanbul

Alıntı yagmur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki sen hiç babanı karşına alıp kendinle ilgili konuşmayı denedin mi?derdini sıkıntını anlatsan anlamaz mı?
    Tabi ki, defalarca ama babamın yaklaşımı ise eğer bu evde isen ve bu çatı altındaysan benim söylediklerim yapmalısın ve bunun dışına çıkamassın.
    Ben fiziksel durumumdan dolayı bi nevi kilitliyim.Bu yüzden gidemeyeceğim için yalan söyleyip onlar gibi olduğumu göstermekten başka çarem yok.Mesela gerçekten beni kabul eden ve benim düşüncelerime önem veren insanlara ise asla yalan söyleyemem.İçimi daraltır, huzursuz kılar, kendi içimi yiyip bitiririm.Mutlaka olay neyse doğru neyse ona olduğu gibi gösteririm.Ve sanaldaki bir çok insan benim gerçeklerimi bilir ama realdeki hiç kimse benim doğrularımı bilmez.Çünkü bildikleri an ya dışlama olur yada artık yol ayrımı olur.Babam sadece bir örnek.

Siz okulda iken, istiklal marşını okumamayı istediğinizi müdüre veya öğretmene söylediniz mi? veya söyleseydiniz nasıl bir tepki alırdınız? sizce tamam oğlum*kızım sen okumak istemiyorsan önden git sınıfına otur biz okuyup geliyoruz diye bir cevap alırmıydın?

Evet okuldayken istemeyen okumazdı zorlama yoktu yani...fiziksel problemler yada gerçekler bir dışlama sebebi değil bence reelde hiç mi arkadaşın yok?babana gelince kalıpları olan biri olmalı kendince kuralları var yanlış mı anlamışım?
    deniz yağmur

Banned

şiddet ve baskı görme korkusu ile söylenilen yalan bence yalan değilir.
    canını kurtarmak için mecburen söylüyorsun.
    beni de hastaneden bir an önce taburcu etsinler diye doktorlara yalan söylemiştim çünkü hastane bir işkence idi.
    okulda işyerinde hocalara müdürlere mecburen yalan söyleriz. yani yalansız yaşam mümkün değil.
    arkadaşa da kırılmasın diye yalan söyleriz. olumsuz özelliklerini yüzüne vurmayız.

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Yalan söylerim ilk konuştuğum insanlara çünkü korkarım sonrası ise açıklarım. (Şuan yalan söylemiyorum )
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yalan soylemek bir tur korunma mekanizması .İnsan yapması gereken bir şeyi yapmadımı sonuçlarından kurtulmak için en dogal korunma yolu olan yalanı seçer.

Bu iyi bir şeymi tabiki degil ,ama ne yazıkki hepimiz bunu yapıyoruz ,bundada karşımızdaki kişilerin verdikleri olumsuz tepkiler ,olayın nedenini dinleyip anlamadan hemen on yargıyla sizi suçluyorlar ,o zaman sizde korunma içgudusuyle yalana başvuruyorsunuz .

Hiç kimse ben asla yalan soylemem demesin ,ister beyaz yalan ister siyah yalan olsun ,yalan yalandır gun gelir soylemem diyenlerde söylemek zorunda kalır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Yer
    istanbul

Yalan söylemiyorum diyen kişi en büyük yalanı söylüyordur o an zaten bana göre:PP şahsi görüşümdür.