Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bir Tecavüz ve Mağdurunun analizi

Alıntı karamelekhz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcın olsun...Sen büyük bir belanın içindesin.Davalar seni daha da mutsuz edecek...Şu an bunu sevgin için yapıyorsun ama...hüsran olacak sın...
    Husran olacaksın derken?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rainrain3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ne yapabileceğimi bilmiyorum çünkü zaman geliyor yapabilirim diyorum zaman geliyor yapamıcam diyorum.Onunlada olmuyor onsuzda olmuyor bazen bu benim tek basıma tasıyıp,kaldırabılecegım bır yukten fazlasıymıs gıbı gozukuyor...
    Taşıyamıyaksan eger ,bu sevdadan vazgeç .Çunku evlilikte oyle anlar geliyorki insan bir anda patlıyor ve istemesede eşini kıracak sözler söyluyor ve genelde bu sözler geçmişle alakalı oldugundan çok daha agır geliyor insana .

O yuzden çok iyi duşun taşın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned

davadan hiç bir sonuç alamazsanız çünkü hakimi tecavüz oluğuna asla ikna edemezsiniz ki bence de bu kesinlikle tecavüz değil.
    tecavüzden sonra kadın tecavüz edene bağlanmaz. tersine ondan tiksinti duyar.
    sen tecavüz lafını unut çünkü ortada tecavüz filan yok. kız adama bağlanmış yani bence ona aşık olmuş ama adam evli oluğu için devamı gelmemiş. olay bu kadar basit.

anduril
    Guest

Alıntı mustafakartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    davadan hiç bir sonuç alamazsanız çünkü hakimi tecavüz oluğuna asla ikna edemezsiniz ki bence de bu kesinlikle tecavüz değil.
    sen tecavüz lafını unut çünkü ortada tecavüz filan yok. kız adama bağlanmış yani bence ona aşık olmuş ama adam evli oluğu için devamı gelmemiş. olay bu kadar basit.
    yahu bu bir nevi stockholm sendromu bence.. stockholm sendromunda kaçıran kişiye aşık olunur burdada ona benzer bir durum var

Karar Dönemi

Alıntı mustafakartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bu söylemlere katılıyorum. Bir kadın, güvenmediği bir erkeğin evine gitmez bu ister arkadaş olsun, ister sevgili. Adamın dini yönüne güvenmesi ise daha üzülünecek bir boyut. Kız arkadaşının sana tecavüzle başladı diye anlattığı şey bildiğin ilişkiye dönüşmüş, adam kız arkadaşını kandırmış vs o ayrı konu. Burada konu kız arkadaşın anladığım kadarı ile kendisinden büyük bir adamla sadece cinsel birliktelik değil, ilişki de yaşamış. Sevmiş, sevilmiş, bağlanmış bunlar ayrı konular.

Buradaki asıl mesele, senin bu durumu kabul edebiliyor olman. Kendine acımasız olma her şeyin başında, korkularla yaşayabilir misin, ya da güvenebilir misin sevdiceğine bunu düşün bence.

Seninki gibi olmasa da benzeri bir süreci yaşadım ben, kızın bir ilişkisi olmuştu. Ama durumdan yaşadığı pişmanlık, bana olan tavırları, artık hayatına benimle yön vermek konusundaki kararlılığı bendeki soru işaretlerini bitirdi. 9Şubat ve diğer arkadaşların zaman zaman paylaştıkları telkin edici mesajlarda yardımcı oldu elbette.

Önceleri yakıştıramadım, nasıl yapar dedim, adamı bulup ağzını yüzünü kırmak istedim. Sonra geçmiş geçmişte kalmış, önemli olan benim bakışım ve sevgilimin benimle hayatı yaşama isteğindeki kararlılığı görünce hepsi geçti, gitti. Zaman zaman aklıma geliyor, şöyle aslan gibi bir sarılıyorum geçiyor. Affetmek benim haddim midir bilinmez ama ben geçmişini değil, benimle geleceğini sorguladım ve mutlu olacağımı düşünüyorum. Sen de bunu yapacaksın dostum. Kızdığın bir anda bu durumu ima edersen ya da benzeri bir durum olursa hayat hem sana hem sevgiline işkence olur.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı rainrain3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu iş yargıya gidemeyecek zira ortada delil yok cunkı olay neredeyse 3 yıl once gerceklesıyor.İlişkiyi nasıl bitirebilirim bilmiyorum onu cok sevıyorum ailemin içine kadar soktum.Cevremdeki herkez biliyor ilişkimizi.Onunlada olmuyor onsuzda olmuyor.Ama eger bırakırsam o adamla aynı sehırde oldugundan adam bunu aradıgımdan yıne bu durumu adamın baskısı ve evlenıcez umuduyla tekrar adamın yanına gıtmesınden korkuyorum ben yapamasamda en azından omrumun sonuna kadar gozumun onunde olsun dıyorum.
    Yani bu tecavuzcu kisi, simdilik sizin iliskinize saygi duydugundan, bayanin bo$a cikmasinimi bekliyor yeniden tehdit etmek icin?

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı anduril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu bu bir nevi stockholm sendromu bence.. stockholm sendromunda kaçıran kişiye aşık olunur burdada ona benzer bir durum var
    Hikayede kacirilmak yok, bayan kendi ayagiyla gidip kahvaltilar, yemekler yiyor, boyle bir olayi stockholm sendromuna benzeterek yasadigi tuhaf iliskiyi aklamaya calismak dogru degil.

anduril
    Guest

Alıntı JiLDa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikayede kacirilmak yok, bayan kendi ayagiyla gidip kahvaltilar, yemekler yiyor, boyle bir olayi stockholm sendromuna benzeterek yasadigi tuhaf iliskiyi aklamaya calismak dogru degil.
    hikayede kaçırılma var demedim sadece stockholm sendromuna benziyor dedim.. stockholm sendromunda kaçırılan kişi kendisini kaçırana bağlanır burdada kişi tecavüzcüsüne bağlanmış

ben aklamaya çalışmıyorum olayın analizini yapıyorum.. olayda kişi istemesede tecavüzcüsüne bağlanmışş

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Stockholm sendromunu elbette biliyorum, hikayede o kadar cok celiskiler var ki, analiz etmen cok cesurca.

anduril
    Guest

Alıntı JiLDa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stockholm sendromunu elbette biliyorum, hikayede o kadar cok celiskiler var ki, analiz etmen cok cesurca.
    iyide benim çıkardığım sonucu herkes çıkarabilirki =) hikayedeki çelişki ise beni ilgilendirmiyor.. sonuçta biz burda yazılan şeyin doğru olduğunu kabul edip yorum yapıyoruz yalan yazan kendini kandırır

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon