7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Babasız bir çocukluk geçirmenin getirileri nelerdir?

Karar Dönemi

Lightbulb Babasız bir çocukluk geçirmenin getirileri nelerdir?

Merhaba arkadaşlar, biraz önce açılan bır konuyu okurken, bır arkadasın baba ve otorıte arasındakı baglantı ıle ılgılı bır cumlesini okudum ve mantıklı geldı.

Sormak ıstedıgım babasız bır cocukluk gecıren cocukların, ya da kız cocuklarının ılerıde ne gıbı durumlarla karsılastıgı, otorıtelerle(iş hayatı), arkadaşlık yada özel hayat gibi açılabılır yanı. bu konuda bılgısı olan arkadasla paylasırlarsa bende aydınlamıs olucam...

Karar Dönemi

Durum soyleki, ben anne ve baba ayrılıgı yasamıs bırıyım, annem ben 2 yasındayken babamla ayrıldı, ama anne tarafım dayılarım, teyzelerım, ve aıle efrratı babamın yoklugunu pek hıssettırmedı, hatırlıyorum kı ortaokul yıllarıydı bazı cocuklar anne ve babasının ayrı oldugunu soylemeye cekınırdı, ben cekınmıyordum.. Babama karsı asırı bır ozlem de olmadı ıcımde, yılda bır ıkı kere gorurdum babamı, halalarım bana sarılıp canımm dedıgınde bır sey hıssetmıyordum, yanı duygu yogunlugum yoktu galıba pek, ama bazen kucucuk mınıcık bır eve gırdıgımde o evın kokusunu ıcıme cekıp aıle kokusu bu derdım... Ve ılerlıyen zamanlarda bazı sıkıntılarımla bırlıkte babasız bır cocukluk gecırmenın bana etkılerı ne dıye dusunmedım degıl, ama ne oldu bılmıyorum... ılıskı konusunda sıkıntı yasıyabılıyorum evet, guven cok onemlı arkadaslarım için olsun, ozel hayatım olsun, guven ve samımıyet.. Gecen 4 yıl ıcınde yasım ve ıs hayatıyla ılgılı olarakta sanırım artık bazen cekıngenım ama genellıkle dusuncelerını dısa vuran bırıyım, evet bagımsız kısıtlanmayı sevmıyorum... Kendı kendıne yetebılme demıssınız evet kımseye mınnet etmeyı sevmıyorum, onu da yaparım ben sana ıhtıyacım yok modu olabılıyor...

Karar Dönemi

Konuyu acmamın sebebı, bazı durumlar bazı sonucları dogurur mantıgı vardır yanı benım farkında olmadan verdıgım tepkıler, yada yaklasımların ne kadarlık kısmı bunla baglantılı bunu ogrenmek ıstıyorum,

Karar Dönemi

0-4 yaş arasında baba ölümü kötüdür.
    4-8 arası baba ölümü çok kötüdür.
    0-4 arası boşanma dolaylı ayrılık çok kötüdür.
    4-8 arası boşanma dolaylı ayrılık olabilecek en kötü şeydir.

Banned

Alıntı Geçici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0-4 yaş arasında baba ölümü kötüdür.
    4-8 arası baba ölümü çok kötüdür.
    0-4 arası boşanma dolaylı ayrılık çok kötüdür.
    4-8 arası boşanma dolaylı ayrılık olabilecek en kötü şeydir.

Elbette iyidir denemez bunu söylemek akla mantığa aykırı. Ama vahimmiş gibi algılatıp babasız kişileri boş yere üzmeyede gerek yok.
    Babasız çocuklarında hayatları daha farklı olmakla birlikte bazı farklı konularda şansları olabiliyor.
    Onları burda yazmayacagım cinayete sebeb olmak istemiyorum

Karar Dönemi atacannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Getirilerini bilmem ama götürüleri çok
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi

Aslında bu tarz ayrılıklar her zaman sorun yaratmaz.Elbette kimseyi üzmek istemeyiz.
    Ancak kabul etmek lazım ki normal döngü anne-baba birlikteliğindeki gelişimdir.
    Özellikle ebeveynler tarafından reddedilme sorun yaratır.
    Hiçbir zaman bir etmen sorunlara yol açmaz.Bir silsile gerekir ki sistem aksaklığa uğrasın ve kişide sorunlara vb. yol açsın.