Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çocukken Yakın Akrabamızın Tacizine Uğradım

Karar Dönemi

Standart Çocukken Yakın Akrabamızın Tacizine Uğradım

5 yaşında babam tarafından çok yakın olduğumuz akrabamızın bir kaç defa tacizine uğradım. bunu hiç kimseye anlatamadım.

t
    Konu palmiye tarafından (04-06-2012 Saat 05:41 PM ) değiştirilmiştir.

Whisper
    Guest

Sevgili palmiye
    Sana sadece kendi fikrimi soylemek istiyorum.Hicbir konuda uzmanligim ve bilgim yok.Bence o insanla yuzlesmelisin.Icindeki tum nefreti ve ofkeyi kusmalisin o insana karsi.Malesef ailelerin en buyuk problemleri cocuklarina inanmamalari.Keske zamaninda soyleyebilseydin ama belki yuzlesirsen icindeki ofkeyide atabilirsin,aglama krizlerinden kurtulabilir,belki bir daha hatirlamayabilirsin.Cok zor da olsa korkularimizin uzerine yurumeliyiz.

Banned

ben de 45 yaşında buna benzer bir taciz olayı yaşadım. gerçekten çok kötü oluyo ya.

Karar Dönemi

Alıntı palmiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizce ne yapmalıyım? bu evliliğe engel olmak için her şeyi gidip kime anlatmalıyım? yoksa bırakayım evlensin mi? her gün o kızı gördükçe başıma geleni hatırlayıp acı mı çekeyim?
    Önce bir uzman(*)la görüş ve olayı kendi içinde hallet. Sonra ne yapman gerektiğine kendin karar ver. Sorunu kendi içinde halletmeden atacağın her adım hata olacaktır.

Uzman: EFT veya benzeri yeni yöntemleri bilen ve kullanan psikolog, psikolojik danışman hatta kişisel gelişim uzmanı birisi olabilir.
    Çünki bu yöntemlerin bu tür travmaları, çok uzun terapi süreçlerine gerek duyulmadan kesin olarak çözümleme gücü var. Önemli olan, bulacağınız uzmanın bu yöntemlerde uzman olması...
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Forumda senin gibi üye çok mesela ben , mesela andurilciğim mustafakartal seni her zaman senin gibiler anlar konuşmak istediğinde pm at bakarım konuşuruz iyi gelicektir kendimden biliyorum.

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce bir uzman(*)la görüş ve olayı kendi içinde hallet. Sonra ne yapman gerektiğine kendin karar ver. Sorunu kendi içinde halletmeden atacağın her adım hata olacaktır.

Uzman: EFT veya benzeri yeni yöntemleri bilen ve kullanan psikolog, psikolojik danışman hatta kişisel gelişim uzmanı birisi olabilir.
    Çünki bu yöntemlerin bu tür travmaları, çok uzun terapi süreçlerine gerek duyulmadan kesin olarak çözümleme gücü var. Önemli olan, bulacağınız uzmanın bu yöntemlerde uzman olması...
    Uzman;Burada ki pek cok ki$inin duymak istedigi en son oneri..
    Oyleya, bu kadar prof. varken aramizda, "UZMAN"da kimmi$?
    Bo$una yorma kendini arkadasim, nasilsa kimse dikkate almiycak bu oneriyi..

anduril
    Guest

5 yaşında babam tarafından çok yakın olduğumuz akrabamızın bir kaç defa tacizine uğradım. bunu hiç kimseye anlatamadım.

taciz olayından sonra biz yaşadığımız yeri değiştirerek başka bir ile taşındık, 17 yıl boyunca o akrabaları hiç görmedim.

yıllarca bu olayı hiç hatırlamama rağmen üniversite dönemimde çevremde gördüğüm bir olay bana başıma gelen tacizi belki de tecavüzü hatırlattı. 5-6 yaşlarında olduğum için hatırladıklarım silik silik.. beni karanlık bir yere, elimde şeker ile götürdüğünü ağzımı kapattığını hatırlıyorum. anlatırken, hatırlarken bile titriyorum.

3 yıldır kronik bir hastalık gibi stresli zamanlarımda bu olayı hatırlamaya başladım. beni taciz eden adamda evlendi 3 tane küçük kızı var ve adam kör olmuş, neden kör olduğunu doktorlar bir türlü anlayamıyor, ailem de o adama acıyor, onlar acıma konuşmaları yaptıkça ben içimden ağlıyorum. ve şu dönemler erkek kardeşim o adamın yeğeniyle görücü usulü evlenmeyi düşünüyor. yıllardır görmediğim o adamı tekrar görmek zorunda kalacağım. bunu düşündükçe oturduğum yerde ağlama krizlerine giriyorum ama ne aileme ne de başka birisine bunu anlatamıyorum. kardeşim o kızla evlenirse evi bile terk etmeyi düşünüyorum. o kadar zor bir durumdayım ki şimdi kardeşime ya da babama anlatsam gidip o adamı öldüreceklerinden de korkuyorum, diğer yandan bana inanmayacaklarını, beni kirlenmiş bir şey gibi göreceklerini de düşünüyorum. olayın taciz mi tecavüz mü olduğunu bile hatırlamıyorum, öyle korkunç şeyler var ki hafızamda..

özellikle anneme öyle çok öfkeliyim ki beni koruyamadığı için.. bunu ona anlatabilecek kadar bana yakın olmadığı için öyle kızgınım ki..

sizce ne yapmalıyım? bu evliliğe engel olmak için her şeyi gidip kime anlatmalıyım? yoksa bırakayım evlensin mi? her gün o kızı gördükçe başıma geleni hatırlayıp acı mı çekeyim?
    Sevgili üye bende kuzenimden 8 sene boyunca tacize uğradım . kendini lütfen üzme.. bu sorunu çözebiliriz merak etme.. Sana pm atacağım bana geri dönersen sevinirim
    Konu anduril tarafından (08-05-2012 Saat 02:54 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzman;Burada ki pek cok ki$inin duymak istedigi en son oneri..
    Oyleya, bu kadar prof. varken aramizda, "UZMAN"da kimmi$?
    Bo$una yorma kendini arkadasim, nasilsa kimse dikkate almiycak bu oneriyi..
    Muhtemelen böyle olacak... Kişilerin genellikle "birlikte ağlayıcı" aradığının farkında olmakla beraber, bunu; donuk bir beklenti kalıbı haline dönüştürmemeyi tercih ediyorum.
    Her gün yaşadığım örneklerin ışığında; problemin derinliğini ve çözümün yakınlığını gördükçe; çözümü işaret etmekten kendimi alamıyorum. Hatırlayın lütfen; Edison bile ampul yapmak için en uygun maddeyi, binlerce olumsuz denemeden sonra bulmuştu.

Ne demiş atalarımız: İyilik yap denize at! Balık bilmezse Halık (Allah) bilir...

Herkese gönül dolusu saygı ve sevgi...
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi

bir uzmanın bana yardım edebileceğine açıkçası inanmıyorum.
    zaten ben uzman bir eğitimciyim, topluma faydalı, eğitim ve öğretimi eşit seviyede alabilen bireyler yetiştiriyorum. bu süreçte benim gibi çocukluğunda tacize-tecavüze maruz kalmış çocuklarla da karşılaştım. bir uzman belli bir süre terapiden sonra sizi doğruları, aile ile paylaşmaya yönlendirecektir. aile bunu anlamayacak sevide olabilir, kültürsüz olabilir ya da bundan dolayı çocuğu suçlayabilir. şunu hiç düşünüyor musunuz? bir çok kız-kadın ya da erkek çocuk ailesine bunu anlatabilse zaten bu gibi durumların ortasında kalmaz. eğer ben, beyin odaklı bir sinir hastalığına sahip olsaydım, gerçekten bir uzmanın bana fayda sağlayacağını düşünürdüm. ama benim durumum aynı zamanda sosyolojik bir olay.
    buraya yazmamdaki asıl amaç da akıl almak da değil belki de..

anduril
    Guest

bir uzmanın bana yardım edebileceğine açıkçası inanmıyorum.
    zaten ben uzman bir eğitimciyim, topluma faydalı, eğitim ve öğretimi eşit seviyede alabilen bireyler yetiştiriyorum. bu süreçte benim gibi çocukluğunda tacize-tecavüze maruz kalmış çocuklarla da karşılaştım. bir uzman belli bir süre terapiden sonra sizi doğruları, aile ile paylaşmaya yönlendirecektir. aile bunu anlamayacak sevide olabilir, kültürsüz olabilir ya da bundan dolayı çocuğu suçlayabilir. şunu hiç düşünüyor musunuz? bir çok kız-kadın ya da erkek çocuk ailesine bunu anlatabilse zaten bu gibi durumların ortasında kalmaz. eğer ben, beyin odaklı bir sinir hastalığına sahip olsaydım, gerçekten bir uzmanın bana fayda sağlayacağını düşünürdüm. ama benim durumum aynı zamanda sosyolojik bir olay.
    buraya yazmamdaki asıl amaç da akıl almak da değil belki de..
    Biliyor musun aileye açıklamak zorunda değilsin belkide, belkide bir uzmana görünmek zorunda da değilsin.. Fakat bu olan şeyin olduğunu kabullenip kendi kendini bir şekilde toparlamalısın.. Yıllarca bu olanları hatırlamadın çünkü amnestik olmuştun.. yani beynin olanları sana bir süreliğine unutturmuştu yaşadığın şoktan dolayı.. ve şimdi hatırlıyorsun.. Şuan yapman gereken şey ruhunu bu durumdan arındırmak.. yeniden unutmaya çalışma.. zaten yaşanılan yaşanılandır bunu değiştiremezsin ama yaşanıldığını kabul edip sana zarar vermesini önleyebilirsin.. Bırak o kişiler evlenecekse evlensin sen başka bir yere taşın ve görüşme o kişiyle.. uzak dur.. Yeni bir sayfa aç hayatında.. Güzel günler dilerim

Sayfa 1/3 123 SonSon