Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: ELEKTRONİK SİGARA (e-sigara)

Karar Dönemi

Standart E-likit Yapimi

Cihazları ve e-likit adı sanı , aradığın zaman karşında muhattap bulabilecegin bir yerden almak çok önemli, Ben ego cihazla başadım şimdi delirium kullanıyorum, Dekang parlement aroması kullanıyordum şimdi.......... adresinden gerekli baz sıvı nikotin ve aromalarımı getirttim , Şimdi kafama göre yapıyorum , yok pg y miş sahteymiş gerçekmiş en iyisi kendi yaptığın , Ha bu arada tavsiyemle e-sigaraya başlattıgım arkadaslarımda benim yaptıgım likitten bayagı memnun , Ticaretine mi başlasam ne yapsam acaba
    Konu Selina tarafından (28-05-2013 Saat 03:43 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı burcpark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihazları ve e-likit adı sanı , aradığın zaman karşında muhattap bulabilecegin bir yerden almak çok önemli, Ben ego cihazla başadım şimdi delirium kullanıyorum, Dekang parlement aroması kullanıyordum şimdi.......... adresinden gerekli baz sıvı nikotin ve aromalarımı getirttim , Şimdi kafama göre yapıyorum , yok pg y miş sahteymiş gerçekmiş en iyisi kendi yaptığın , Ha bu arada tavsiyemle e-sigaraya başlattıgım arkadaslarımda benim yaptıgım likitten bayagı memnun , Ticaretine mi başlasam ne yapsam acaba

Merhaba geçen diğer bir forum sitesinde okuduğum olaydan yola çıkarak anlatayım; yanlış hatırlamıyorsam yüksek dozda nikotinli likit kullanmış ve 4 paf ta nikotin zehirlenmesine maruz kalmış ki bu insan e sigara konusunda acemi değil...Düşünün bilip bilmeyen herkes likit yaparsa ve satarsa ...sizce bu ürünlerden faydalanma miktarı ne olur....Doğru kullanıım ile bir çok kişi bağımlılığımdan kurtulacakken bu tarz düşünce ve davranışlar ile e- sigaraları ortadan tamamen kalmasını sağlamaktan ve kendinize zarar vermekten başka ne fayda sağlar...Gene de seçim sizlerin.....

Karar Dönemi

Psikolojik Bağımlılık ;

1. Bir mekandasınız ve yalnızsınız; genellikle ilk yaptığınız şey sigara yakmak oluyor. Çünkü size bir şey yaptığınızı düşündürüyor.
    En basitinden ne yapıyorsun sorusuna " mutfakta sigara içiyorum, mola verdim sigara içiyorum....vs." gibi cevaplar veriyoruz.
    2. Sigara içmediğiniz zaman elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı şaşırdığınız, bilmediğiniz anlar olabiliyor..

Elektronik sigara ile buna ket vurabiliyorsunuz çünkü bir çok model eGo Serisi ,elips serisi gibi manuel esigaralar el alışkanlığınızı değiştiriyor, bazen kalem tutmak gibi bir hissiyat yaratıyor ki hiç yadırgamıyorsunuz...Böylelikle bir alışkanlığınız törpülenmiş oluyor..

3.Sigara içerken tatmin olmayıp hemen bir tane daha yakarsınız hatta bazen ne zaman sigara yaktığınızı dahi hatırlamazsınız. Tabi bu tütün kartellerinin pek işine gelen bir durumdur
    4.Sigara içmediğiniz uzun süre zarfı içinde bir şeyler yeme ihtiyacı hissedersiniz ki tamamı ile dudak tiryakiliği, ağız alışkanlığından başka bir şey değildir.

elektronik sigarada bu söz konusu değildir..Herşeyden önce ilk başlarda olmasada bir veya iki hafta içinde sadece aklınıza geldikçe nefes çeker olursunuz,bu da vücudunuzun nikotin istediği ile orantılı bir durumdur. Mümküm mertebe nikotin miktarınız belirli periodlarda düşürün. E-sigara ile devamlı birşey yeme ihtiyacı duymazsınız çünkü aynı zamanda ağız tiryakiliğinizide tatmin ettiği gibi bir süre sonra bu alışkanlığınızdan da vazgeçer olursunuz. Tüm kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak dileği ile
    e-psikoloji üstünden veya Ovale Türkiye linki üstünden elektronik sigara ile ilgili her şeyi danışabilirsiniz. Bilinçli kullanılan e-sigara ile daha sağlıklı bireyler olabiliriz.
    Konu Aysuguler tarafından (18-06-2013 Saat 01:52 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: link yasaktir

Karar Dönemi Delirium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sigaranın her türüne karşı bir insanım, bu zamana kadar hiç kullanmadım ama etrafımda sigara içen çok insan var. Çok kısa bir dönem elektronik sigara kullanmış bir arkadaşım kartuşlu sigaranın normale göre daha ağır olduğunu, ve kullanmaya pek alışamadığını söylemişti. Gerçi bu kişi bir sigarayı yakıp yarısını içip bir iki saat sonra kalan yarısına devam eden biri. Bıraktırabilecek bir şey olsa keşke, ama sigaranın kendisini sakinleştirdiğini iddia ettiği için az da olsa içmek zorunda olduğunu söylüyor.

Karar Dönemi

Sayın Selina gene yasaklı bir mesaj olmuş sanırım toptan silmişsiniz bari bir kısmını bıraksaydınız bu sefer linkte kullanmamıştım ama sağlık olsun daha dikkat edeceğim

Sayın Delirium, arkadaşınızın yaşadığı durumu kısa bir süre ben de yaşadım yani sakinleştiriyor zihniyetini ve sigarasız kaldığım zamanlarda yarım bıraktıklarımı içmişliğim vardır her ne kadar kötü koksalarda

Sigaranın performansını ve konsantrasyonu arttırıp, stresi ve sıkıntıyı giderdiğini düşünüyor. Halbuki iki sigara arasında yaşadıkları semptomlar aslında vücudun nikotin ihtiyacının belirtileri. Asıl çelikşi, sigara içerken nikotinin anlık terapik etkilerini hissediyorsunuz ama sigarayı söndürdüğünüz gibi nikotinin asıl etkileri ortaya çıkıyor. Mesela kalp atışının hızlanması ya da tansiyonun yükselmesi gibi...Stresi yatıştırıyormuş gibi görünen nikotin;aslında kalp ve akciğer gibi yaşamsal organlarda ve vücudun genelinde büyük hasar yaratıyor ve daha çok strese neden oluyor. Bu stresi yatıştırmak için ihtiyacınız olan, bir sonraki nikotin dozu oluyor.

E-sigara ile nikotin dozunuzu ayarlayabiliyorsunuz işin en güzzel ve cazip yönlerinden biri de bence bu imkandır....Arkadaşınıza elektronik sigaranın ağır geldiğini dile getrimişsiniz ...O nokta da aklıma gelen kullandığı likit kalitesi ve nikotin oranı oldu....piyasada çok yüksek dozlarda nikotinli likitler satılmaktadır ve bazıları merdiven altı tabir edilen ürünlerdir. Şayet bu durumlara dikkat ederek kullanılırsa aynı sıkıntıyı yaşamayacaktır diye düşünmekteyim. İlk haftalar canınız sigara ister ama siz o esna da esigaranızdan bir kaç paf aldığınızda ihtiyacınız karşılandığından isteğiniz karşılanmış olacaktır.

Karar Dönemi

Ovale Türkiye olarak sizlerle bu güzel haberi paylaşmak isterim

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi, sigarayı bırakmak isteyenler arasında son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan elektronik sigara konusunda araştırma başlattı.

Elektronik sigaranın yararlarını ve zararlarını ortaya koymak için bir araya gelen Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Köseoğlu ve Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bilgen ile Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Uğur klinik ve deneysel araştırmalara başladı.
    Haberin devamı için lütfen aşağıda ki linki tıklayınız:
    Konu Selina tarafından (09-07-2013 Saat 01:38 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: reklam YASAKTIR

Banned
    Yer
    The other side

Yahu Ayşegül hanım;

Kimse kimseyi kandırmasın şimdi..haberlerde prof.ların açıklamalarını da izledik nihayetinde..burada önemli olan nikotin ihtiyacı/stres seviyesi gibi şeyler deil..sigara kadar zarar verior mu;vermior mu..önemli olan nokta bu...(idi)..

Tamamen kâr gütme amaçlı,ticari bi strateji bu başka bişi diil..(doktorlar merdiven altı - orjinal ürün adı altında bi ayrım yapmıorlar,hepsi riskli)

Siz de burda tavsiye falan vermiorsunuz..bildiğin reklam yapıosunuz..belli ki bu işten bi çıkarınız var..reklam mesajlarınız silindiği halde ısrarla tanıtım yapmaya devam ediosunuz.."yardım amacı" ile yazılmış masum mesajlar bu dille yazılmaz zaten..

Karar Dönemi

Alıntı Dante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu Ayşegül hanım;

Kimse kimseyi kandırmasın şimdi..haberlerde prof.ların açıklamalarını da izledik nihayetinde..burada önemli olan nikotin ihtiyacı/stres seviyesi gibi şeyler deil..sigara kadar zarar verior mu;vermior mu..önemli olan nokta bu...(idi)..

Tamamen kâr gütme amaçlı,ticari bi strateji bu başka bişi diil..(doktorlar merdiven altı - orjinal ürün adı altında bi ayrım yapmıorlar,hepsi riskli)

Siz de burda tavsiye falan vermiorsunuz..bildiğin reklam yapıosunuz..belli ki bu işten bi çıkarınız var..reklam mesajlarınız silindiği halde ısrarla tanıtım yapmaya devam ediosunuz.."yardım amacı" ile yazılmış masum mesajlar bu dille yazılmaz zaten..
    Sayın Dante, bağlantı olarak paylaştığım link reklam değil ERÜ Tıp fakültesinin araştırması idi.Bilimsel bir makaleyi paylaşarak bilimsel bir kaynak sunmak istemiştim ve link silindiği için okuyamadınız sanırım Prof. Makalede araştırma yaptıklarını çok zararlı veya toksin içeren kansorejen bir maddenin olmadığını ve araştırmalarının devam edeceği yönünde bilgiler içermekte idi. Kar güden bir link verilmemişti yani keşke bu ayrım yapılabilseydi. Bu cihazlara ABD de 10 yıldır piyasadadır.
    Haklısınız medyada negatif bir çok haber var Ayrıca sigarayı bıraktımaya çalışıyoruz diye zamlara veya sigara üzerine yapıştırılan resimler ne kadar işe yarıyor acaba...Bugün son gelen zam ile 9 TL 'lik bir paket sigaradan alınan vergi 7 TL civarındadır ve sigara içen biri ne kadar olursa olsun bu sigarayı almaya devam eder çünkü fiziksel ve psikolojik bağımlılı söz konusudur.
    Elektronik sigara likitlerin içinde pg (propilen glikol), vg ( bitkisel gliserin) nikotin ve su vardır. Pg bir çok ilaç sektöründe öksürük, astım inhaler gibi ilaçlarda kullandığımız bir çok endüstriyel üründe bulunan hatta sigarada da ihtiva eden bir maddedir.
    Avrupada bir çok ülkede yasal olan sigarayı bıraktırmakta faydalı bulunmuş bir üründür .Tütün firmları karşı çıkmış, sigarayı bıraktırdığı içinde bu cihazlar piyasada pay almaya başladığı için yeni yeni bu sektöre girmeğe başlamıştırlar. Avrupa da yapılan araştırmalarda bir çok denek sigarayı bırakmış bir kısmı da azaltmıştır. Peki hal böyle olunca bir cihazların bu kadar karalanmasına ne gerek vardır.

Elektronik sigara likitlerinde tamamen zararsızdır demek yanlıştır ama sigarada bulunan 4000 zararlı maddenin yanında gerçektende masum kalmaktadır. Bu bilgi benim değil yurtdışında yapılan araştırmaların bildirimleridir. Zararlı diyen Türkiye de ki prof.'lar bence rapor, araştıma göstermeliler çünkü Avrupada yapılan araştırmalara bu denli ters düşecek bir veri olmadan nasıl bunu diyebildiklerini anlamış değilim...Yurtdışında yapılan testlerin yanlış olacağını düşünmemekteyim, özellikle diğerlerine nazaran daha muhafazakar bir ülke olan İtalya nın..İtalya da Sağlık Bakanlığı bu ürünleri onaylamaktadır.Belki siz yabancı kaynaklı araştırmaların yanlış olduğunu düşünüyor olabilirsiniz buna da diyecek hiç bir şeyim yok.
    Sorgulayıcı yaklaşımınız için teşekkür ederim. Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12