Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ELEKTRONİK SİGARA (e-sigara)

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart ELEKTRONİK SİGARA (e-sigara)

Atomize kartuşlar nikotin içerir. Nikotin, doğal bir alkaloittir ve tütün yaprağında bulunur. İnsanlarda bağımlılık yapan sigaradaki madde nikotindir. Sigaradan alınan her nefes içindeki nikotin miktarı hemen hızla kana karışır ve 7-8 saniye içinde beyine ulaşır. Henüz nikotinin kansere yol açtığı resmen kanıtlanmamış olsa da "nikotin yerine koyma" yöntemi WHO (Dünya sağlık Örgütü) tarafından sigara kullananlara etkili ve güvenli bir yöntem olarak tavsiye edilir. Konusunda uzman bir çok klinisyen de yöntemin etkinliğini onaylamışlardır. Ayrıca sigarada nikotinin dışında yüzlerce kanserojen madde ve 4 binden fazla kimyasal bulunmaktadır.

Sigara dumanında bulunan ve kansere sebebiyet veren karbon monoksit, polisiklik aromatik hidrokarbonlar ve nitrozamin en az 25 farklı hastalığa sebebiyet verir. Ürünün kartuşunda, sigara dumanında olan katran, toksitler ve diğer tüm kanserojen maddelerin hiç biri yoktur. Bu gibi zararlı maddeleri içermediği için Mucize Elektronik Sigara, bu zararlı alışkanlıktan vazgeçmek isteyenler için normal sigaraya göre çok daha az bir olumsuz etki yapar. İçinde ki çok az ve yüksek saflıktaki nikotin sigarayı bırakmada çekilen sıkıntıyı en aza indirger. Boya sökücü aseton, akü yapımında kullanılan kadmiyum, roket yakıtı metanol, çakmak gazı bütan, temizlik maddesi amonyak, fare zehiri arsenik, öldürücü zehir hidrojen siyanür, naftalin, bu 4000 maddeden sadece birkaç tanesidir. Nikotin ise sigarada bulunan bağımlılıktan sorumlu ana maddedir.

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR ? (e-sigara,e-puro nedir?)

Elektronik sigara ve elektronik , puro gibi tütün mamullerine duyulan bağımlılıktan
    dolayı bu zararlı sigaralardan uzaklaşmak için elektronik cihazlara verilen isimdir.Cihazın ismi e-sigara ve e-puro olarak da bilinmektedir, elektronik sigaralar normal bir sigaranın simülatörüdür ve % 100 zararsızdır. Mucize elektronik sigaranızdan bu zevki alırken hiçbir şekilde çevresel faktörlere zarar vermeyen ve her yerde rahatlıkla kullanılabilen bir e-sigara teknolojisidir.
    • Elektronik sigaranın Yanma ve tutuşturma özelliği yoktur. Katran, benzen, nitrozamin vb. kanserojen maddeler içermez.
    • Elektronik sigaranın Ateşi olmadığı için yangın tehlikesi yoktur.
    • Elektronik sigara İnsan vücuduna uygun bir tasarımı ve içimi vardır.
    • Elektronik Sigara dumanın taklit eder ve psikolojik olarak sigara hissi verir.
    • Elektronik sigara Çevreyle dosttur. Kirliliğe sebep olmaz.
    • Elektronik sigara Kokusuzdur dolayısı ile pasif içiciliğe neden olmaz.
    • Elektronik sigara WHO tarafından önerilen "NİKOTİN YERİNE KOYMA" tedavisi yolu ile zahmetsiz ve güvenli şekilde sigaranın bırakılmasına yardımcı olur.

Kullandığınız 1 adet kartuş 20 adetlik normal bir sigara paketinden çok daha az nikotin içerir. Elektronik (elektronik sigara) devre özel tasarımı sayesinde nikotinin belli aralıklarla alınmasını sağladığından kullanan kişi fazla nikotin almamış olur.
    ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik sigara (e-sigara,e-puro) yenilenebilen enerji hacmi bulunan Lityum Iyon güçle çalışmaktadır. Lityum pil, siz her e-sigara içişinizde e-sigara'nın önündebulunan kızıl led tasarımlı cihaz yanıp sönmektedir. Tütünsüz olarak kullanılan bu e-sigaralar, içerisinde nikotin kapsülleri (tabaka) ve tütün esansı ile çalışmaktadır.Bu nedenle mucize elektronik sigaranız odanıza, ağır tütün kokuları yaymaz ve hatta rahat bir şekilde odanızda, iş yerinizde kullanabilirsiniz. Mucize elektronik sigaranızı içtiğinizde, her içişinizde sigara sistemi, tabakada bulunan nikotin ve tütün esansını aktif hale geçirerek buharlaşmasını ve dumana dönüşmesini sağlar.Ağız bölgesinde ise nikotin tadı yaratır.Mucize elektronik sigaranızı içtiğiniz her an,vücudunuzdaki nikotin ihtiyacını karşılamış olup, elektronik sigaran alacağınız zevki de artırır.Bu nedenle sigarayı bırakmanızı kolaylaştırır.
    ELEKTRONİK SİGARA KARTUŞU

Atomize kartuşlar nikotin içerir. Nikotin, doğal bir alkaloittir ve tütün yaprağında bulunur. İnsanlarda bağımlılık yapan sigaradaki madde nikotindir. Sigaradan alınan her nefes içindeki nikotin miktarı hemen hızla kana karışır ve 7-8 saniye içinde beyine ulaşır.Henüz nikotinin kansere yol açtığı resmen kanıtlanmamış olsa da "nikotin yerine koyma" yöntemi WHO (Dünya sağlık Örgütü) tarafından sigara kullananlara etkili vegüvenli bir yöntem olarak tavsiye edilir. Konusunda uzman bir çok klinisyen de yöntemin etkinliğini onaylamışlardır.
    Ayrıca sigarada nikotinin dışında yüzlerce kanserojen madde ve 4 binden fazla kimyasal bulunmaktadır. Sigara dumanında bulunan ve kansere sebebiyet veren karbon monoksit, polisiklik aromatik hidrokarbonlar ve nitrozamin en az 25 farklı hastalığa sebebiyet verir. Ürünün kartuşunda, sigara dumanında olan katran, toksitler ve diğer tüm kanserojen maddelerin hiç biri yoktur. Bu gibi zararlı maddeleri içermediği için Mucize elektronik sigara, bu zararlı alışkanlıktan vazgeçmek isteyenler için normal sigaraya göre çok daha az bir olumsuz etki yapar.İçinde ki çok az ve yüksek saflıktaki nikotin sigarayı bırakmada çekilen sıkıntıyı en aza indirger.

alinti

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Esim dünden beri kullanmaka , bakalim daha sigara icmedi aramadi da.

Ben nete ararsirdim , bagimlilik yaptigini ve saglia zararli diyorlar .

Ve hic sigara icmeyenleri de heveslendirdigini

Whisper
    Guest

Alıntı Selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esim dünden beri kullanmaka , bakalim daha sigara icmedi aramadi da.

Ben nete ararsirdim , bagimlilik yaptigini ve saglia zararli diyorlar .

Ve hic sigara icmeyenleri de heveslendirdigini
    Umarim esiniz bagimli olmadan sigara aliskanligindan kurturlur.

anduril
    Guest

Bıraktım ve Mutluyum

anduril
    Guest

Alıntı karamelekhz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne güzel...Maşallah.
    Sigara içen herkes...sigara içmeden önceki mutluluğunu yakalamak ister...Ama bu imkansızdır.
    saol =) inşallah başlamam asla

Karar Dönemi

Benim de arkadaşım kullandı oda bıraktı, kullandıktan 2 ay sonra tamamen sigarayı bırakmıştı.. bilgilendirme amaçlı söyliyim ..............adresinden almıştık biz belki diğer insanlara da faydalı olur
    Konu Selina tarafından (26-06-2012 Saat 04:06 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: reklam yasak

merhaba bende bir elektronik sigara kullanıcısıyım ve cok memnunum. eşimle biz artık sigara içmiyoruz. türkiyede bir çok ürün var size tavsiye edebileceğim en güzel ürün ki ben bunu kullanıyorum. ürün ce6 crystal li hem uzun ömürlü hemde yedek parçaları falan cıkıyor kapalı jelatinli cam kutuda geliyor. sizlere linkini paylaşıyorum. ve bu site tamamen güvenli 24 saat içerisinde kargom elime ulaştı.

............................................

iyi günler dilerim herkese sağlıklı yaşamlar
    Konu Selina tarafından (29-03-2013 Saat 09:44 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: link yasaktir

Karar Dönemi

Merhabalar
    Bende yaklaşık 3 aydır elektronik sigara kullanıyorum
    İlk başlarda biraz zorlansamda paket almayı bıraktım şükür
    İşin aslı cidden o duman ve el alışkanlığını insana unutturunca birde bünyenin ihtiyç duyduğu nikotini aldığınız zaman sorun kalmıyor

27mg lık likitler ile başladım 1,5 ay sonra 18 mg lık likite geçtim şimdi ise 9mg lık likit kullanıyorum inşallah bir ay sonra sıfır nikotinli likit kullanıp olayı sonladırmayı düşünüyorum
    Bunda esas olanda bu hani likit bağımlısı olmak anlamında pekte inanmıyorum
    Herşeyi geçtim en azından sigaradan zarasız olduğuna inanıyorum çünkü içinde birçok zehir yok zifir katran benzen vb... gibi

esigaraexpress.com dan aldım e-likiti 2 çeşit aldım harbiden hem uygun fiyatlı hemde inanılmaz kaliteli likitler
    aşağıdan inceleyebilirsiniz siteyi iletişimleri vs oldukça kolay fiyatlarıda ciddi anlamda uygun

............................................ .

Umarım okuyanlara faydası olur
    Saygılar
    Konu Selina tarafından (29-03-2013 Saat 09:43 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: link yasaktir

Karar Dönemi

Elektronik sigarayaı bilinçli kullanmak gerekir. . Kullanıcağınız ürünlere dikkat etmeli ve aldığınız elektronik sigara likitlerinin nikotin oranlarına dikkat etmelisiniz ben elektronik sigara ile 8 adet sıvı gönderen bir siteden aldım . . nikotin oranları 24mg 18mg 11mg 9 mg 6mg ve 0 mg olan set halinde geldi. . önce 24 mg dan başlayarak haftalık dönemlerde kdameli olarak nikotin oranını düşürerek kullanılması gerekiyormuş. onun dışında sigaradan daha masum diye düşünüyorum şu an 11mg dayım 1 aydır sigara almadım gayet iyiyim 3-4 haftaya 0 nikotin kullanmaya başlarım umarım . setle gelen elektronik sigara piyasadakilere göre biraz değişik pozitif anlamda değişik . . . gerçek sigara boyutunda ve kullanışlı ..

.................................................. .
    Konu Selina tarafından (29-03-2013 Saat 09:42 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: link yasaktir

Karar Dönemi

Merhaba psikoloji forumuna psikolojik açıdan giriş yapayım
    Psikolojik bağımlılık ile ne kadar çok sigara tükettiğimizi araştırsalar her halde nikotin bağımlılığımız ile eş değer çıkar. Sigaraya alternatif bir çok ürün çıksa da bence en etkilisi elektronik sigara oldu.
    Hem psikolojik hemde fizyolojik açıdan tatmin edebiliyor olması sigaraya ciddi bir rakip çıkartıyor lakin bağımlılık kısmını anlayamadım sanırım bu da kötülemek namın başka bir taktik olsa gerek.
    Bu arada Ovale Türkiye'nin elektronik sigara konusunda Türkiye forumlarında bilgilendirici mesajlar bırakmakla görevliyim işten ziyade bunu kendime vazife bildim çünkü başarısını kendimde test ettim hala sigara içmiyorum ve e sigara bağımlısı değilim sigaradan dahi daha az kullandığım kesin bırakmama çeyrek var

Nikotin oranları için şunu diyebilirim ki mümkün mertebe düşük nikotinli likitleri tercih edin şayet likiti çok tüketiyorsanız bilin ki nikotin oranı vücudunuzun ihtiyacını karşılamıyor...Şayet gereğinden fazla nikotine maruz kaldı iseniz alerjik reaksiyonlar baş gösterebiliyor. Nikotin bantlarını da vücudunuza olması gerektiğinden fazla yapıştırırsanız aynı riskleri teşkil edecektir.
    Bu ürünlerin bilinçli kullanımı ile bir çok kişi sağlığına kavuşabilir. Tarafıma geri bildirimde bulunan bir kaç kişiden örneklemem gerekirse ; e sigarayı da bıraktığını ve cihazı, sevdiği kişilerden birini daha kurtarmak adına hediye ettiğini yazmıştı. Bunları duymak gerçekten güzel ..umarım hepimiz havadan başka bir şey solumayız.
    Konu Aysuguler tarafından (22-05-2013 Saat 12:37 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon