10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hacettepe Tıp'ı kazanmak için nasıl bir yaratık olmam gerekiyor acaba???

Karar Dönemi blacklife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Hacettepe Tıp'ı kazanmak için nasıl bir yaratık olmam gerekiyor acaba???

Haydi arkadaşlar bana yardım edin ve önerilerinizi sunun!!!

Karar Dönemi qwertyasd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim en iyi arkadaşlarımdan birisi geçen yıl kazandı şöyle söyliyeyim eksik yönlerini çok iyi biliyordu ve çalışmaktan sıkıldığını da düşünmüyorum... her gördüğümde çalışırdı ama hiç boş yere çalışmazdı hep eksiklerine çalışırdı... ama amacın doktor olmaksa ve çok büyük hedeflerin yoksa -çok iyileri hariç- üniversite çok farketmez bence

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hacettepeyi kazanmak o kadarda zor bir şey degil ,ondan çok daha zor bolumler var .Hangi bölum olursa olsun oncelikle kendine guvenmen ve başkaları nasıl kazandıysa seninde kazanabilecegine buna inanman lazım .

Sonra duzenli sistemli olarak çalışman bir çok şeyden geçici olarak fedakarlık etmen gerekiyor ,birde illa ilk girişinde kazanamadım diye uzulme bugun olmazsa yarın olur .

Onemli olan hedefe ulaşmaksa ,bunun için gereken her turlu zorluga katlanman lazım .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

qwertyasd ,ında dedigi gibi eksik yonlerini belirler ve onları tamamlamaya çalışırsan rahatlıkla kazanırsın .ayrıca illa hacettepe olmasının özel bir nedeni varmı ? dr .olduktan sonra ister istemez uzmanlık egitimi alman gerekiyor .

Bunun için de TUS sınavlarına girmen lazım ,buda genel bir sınav oldugundan diger fakultelerle aradaki mesafeyi yuksek bir puan alıp iyi bir fakulte veya istedigin hacettepede uzmanlık sınavı alarak kapatman mumkun .

onemli olan hedefe ulaşmak degilmi ?

Benim ayakkabılarımı giy

qwertyasd ve Süper Moderatör cevaplarınız için size çok çok teşekkür ederim.Ben 11. sınıftayım ve 9.sınıftan beri Hacettepe Tıp'tan başka bir şey düşünemiyorum.Çevremde ve okulumda tıpı kazanan bir çok insan var.Gazi Tıp,Çapa Tıp,Kahramanmaraş Sütçü İmam Tıp v.b.Ama nedense bana bunların hiçbiri çekici gelmiyor.Çünkü o insanlardan çok daha iyisini başarabileceğimi biliyorum.Ayrıca geleceğimi çok ama çok önemsiyorum.Annemin tek umudu benim.Gerçekten ileride çok iyi yerlere gelmek,kendi ayaklarım üzerinde dimdik durabilmek istiyorum.
    9. sınıfta herkes uyurken ben ders çalıştım ve hem okulda hem de ilimde birinci oldum.Ama şu an işler hiç yolunda değil.Ben hala çalışıyorum ama bu bir türlü yeterli gelmiyor.Her sınav sonucumu gördüğümde çok kötü moralim bozuluyor.Demek her şey anlamsız diyorum.Ben boşuna mı uğraşıyorum bu kadar,geçmişteki çabalarımın gerçekten bir anlamı kalmadı mı diyorum.Sık sık motivasyonumu kaybediyor ve o insanlar dururken ben niye Hacettepe'yi kazanayım ki diye düşünüyorum.Ailem bana kesinlikle ille de şu üniversiteyi kazan diye bir baskı yapmıyor.Ama benim içimdeki baskı bana yetiyor da artıyor...

Hiç canını sıkma ve çalışmaya aynen devam et ,eger içindeki baskıya yenilirsen çok şey kaybedersin .Azmettikten sonra her şeyi başarırsın yeterki kendine guven .

Benim ayakkabılarımı giy

anduril
    Guest

ne tür bir yaratık olmam gerek dediğin için bunu deme ihtiyacı duydum bildiğin inek öğrenci olmalısın.
    bak arkadaşım totalde şu zamana kadar tanıştığım 3 4 tane tıp fakültesinde okuyan kişi var mezun olmuş ve tus olayını atlatmış ve mesleğinde görevinin başında olan 3 4 tane daha var. hacettepe üniversitesinde başka bölümlerde okuyanda 8 9 tane arkadaşım var ki geçen sene benimde hedefim hacettepeydi. neden hacettepeyi istediğini çok iyi anlıyorum qwertyasd nin zıttına. çünkü hacettepe bir üniversite değil çok ayrı bir dünyadır. beytepede muhteşem bir güzelliktedir. tıp konusuna gelirsek çok yüksek bir hedef seçmişsin ki bu çok iyi hedefinin yüksekte olması mükemmel bir azimle çalışmanı sağlar.
    bence 11. sınıftasın şimdiden matematiğe fazlasıyla yüklen. son sınıfta matematiğe nazaran daha basit olan fen derslerine yoğunlaşırsın ki buda senin son sınıfta daha rahat olmanı sağlar matematik biliyorsun ki hiç bitmiyor. şimdiden hallet=) inşallah hedefine ulaşırsın

040147
    Guest

Herhalde şöyle bir yaratık olman, yeterlidir.

Bu senin resmin herhalde.Çok fena genetiğinle oynamışlar senin

Karar Dönemi

yeteri kadar çalışmalısın...zihnimizin bize söylediği en büyük yalanlardan birisi de nelere sahip olup olmadığımızdır.Elimizde varolanları yok gibi gördüğümüzde sosyo-fobiler ortaya çıkar,olmayanları da hissettiğimizde kişilik bozukluğu
    sen,seni tatmin edecek bir çalışma sergile gerisini kadercilikle özleştir.Türkiyedeki bütün tıp fakülteleri eğitim kalitesi açısından hemen hemen birbirlerine denktir,hekimlik sanatı ihtisas döneminde farkını ortaya koyar.doktor olmayı istemen güzel ama hekimlik konusunda biraz düşün derim azami 10 sene kafa patlatıpta karşındaki hastanın memnun olmadığını sana güvenmediğini görünce ,,gerisini sen düşün neler hissedebilirsin .