Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: 16 yaşımdayım ve hiç biriyle çıkmadım vede yalnızım

Eloa
    Guest

Özür dilemene falan gerek yok nereden bileceksin sen.Yekten sana demedim ben genel kanı öyle olduğu için bir bilgi olsun diye söyledim.Evet babası tarafından tecavüz edilen 11 aylık bir bebek için yazdı o şarkıyı ayrıca kendiside zamanında tacizlere uğramış horgörülmüş bir insan Jonathan Davis bu yüzden Tanrıya karşı bir nefret var içinde sanırım ?

Karar Dönemi

hnm leman san dinlemeni öneririm açar seni asdafrasfaf neyse iyi geceler.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı Pentagram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinirli biri değilim ama önyargılara gıcığım ayrı mesele Metal müzik yanlış anlaşılıyor;biz kedi falan kesmiyoruz tamam bir ara LaVeyan'dık ama şimdi farklı bir yoldayız şükür inancımız var.Metal müzik bir isyan müziğidir;sisteme,dünyadaki insan yanlışlarına,aşka,sevgiye,tecavüz edilen kadınlarının sesini duyurur bazen.Bazende Tanrıya olan nefret ve isyanı konu eder.4Ever Metal ! Zaten kızların bu meseleyi anlamasını beklemek garip olur.Bir şarkının altında yatan gizemi bilseniz;Korn-Pretty bu şarkının yazılma amacını öğrenirsen belki bakış açın değişir.
    Her dinleyen insan öfkelimidir?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Eloa
    Guest

Değildir.Genellikle solistler ve grup üyeleri böyledirler.Çünkü çoğu geçmişte çok sıkıntı çekmişlerdir tacize uğramışlardır.Bknz:Jonathan Davis-Marilyn Manson.Ama bazen bir müziği açarsın örneğin arabesk,slow yıllardır aynıdırlar hep aynı şeyler pişirilip önümüze sunulur.Ama metal öyle değildir her şarkısı farklı anlam ve öfke taşır özellikle metali yozlaştırmayanlar Bknz:Cradle Of Filth-Dimmu Borgir çok eleştirilir müziği kirlettiler diye ama ben genede dinlerim.Dinleyenler çok nadir öfkelidirler özellikle İskandinav kökenli metal grupları çok serttir herkes kaldıramaz bizde arada onları ve Korn gibi gerçekleri söyleyenleri dinlerken sisteme ağzımıza geleniz söyleriz.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

hımm, bak bu konuda bilgi aldığım hiç kimse yoktu.Ve herzaman önyargı ile yaklışmışımdır metalcilere.şayet cok yakın bir arkadaşım cok ilgilenirdi ama tam olarak oda anlatmazdı.Ama sölediklerin gerçeklik payı cok yüksek.Peki öfke diniyor mu? ben mesela haykoyu dinlerim arada onun felsefeside buna yakın.Hayatın çirkinliğini resmetmek istemişmimdir...Filan...

ama mesela benim yapım terstir bilyormusunuz? ben sevinçli iken arabesk, üzüntülü iken pop, orta şekerde rap, filan dinlerim...Annemlerle sürekli tartışırız. bu melankoli işleri nie dinlersin filan..ama ruh halimin aksine işler yaparım...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Eloa
    Guest

Aslında insanlar önyargıyla yaklaşmakta haklılar ben ne kadar savunsamda geçmişte öyle şeyler yapılmıştırki;civciv ezme-gerçi bu hale bir varsayım-,yarasa kafas koparma vs.gibi çok çirkin olaylarla müzik bu hale geldi.Ama maalesef günümüzde gençler gerçek metal müzik nedir bilmiyor;Kimse artık gerçek metal yapan efsanevi;Darkthrone,İmmortal,Slayer,Megadeth,Judas Priest gibilerini dinlemiyor.Ben dinlerim ve gerçek metali hissederim özellikle sana Darkthrone-Under A Funeral Moon'u tavsiye ederim gerçek black metaldir ama ağırdır.Öfke dinmez;çünkü insan doğası ne cinayetten ne tacizden ne çalmaktan nede pislikten kurtulamaz.Bunlar yaşadığı sürece insanda öfkesini dışavurur.Metalle ilgilenmekten çok yaşamak gerekir.Herkes dinleyemez zaten çünkü çoğu şarkıda Tanrıya çok ciddi öfke ve nefret vardır bende zamanında satanist olduğum için rahatça bende Tanrıya nefretimi haykırırdım.Hayko Cepkin şu anda metalde çocuk tabirine uygun olur çünkü insanlar bu müziğe 30-40 yılını veriyor hayko sadece birkaç yıldır piyasada.Metal müziği her koşulda dinlersin üzüntüde kafayı dağıtırsın isyanda zaten birebir mutluysanda nirvana olursun bence herkes metalci olmaz ama herkes metal dinlemeli ve hissetmeli diye düşünüyorum.

040147
    Guest

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım istedigin dereceyi elde edersin .

-------------------------------------------
    Erkekler ağlamaz , diyenler halt etmiş .Ara sıra ağlamak hiçte fena olmaz .
    Teşekkür ederim, darısı başına.

Alıntı Türk Dil Kurumu Nickli Üyeden Alıntı

kinaye
    isim (kina:ye)
    Arapça kin¥ye
    -------------------------------------------------------------------------------------

1. isim Düşünüleni dolaylı olarak anlatan söz
    "Babam bu kinayeyi anlardı sanırım fakat anlamamazlıktan gelirdi." - Y. K. Karaosmanoğlu
    2. Üstü kapalı, sitemli, dokunaklı söz
    "Demek lokantadaki kinayeler hep ona karşıydı. Aleyhine bir şeyler kuruluyordu." - S. F. Abasıyanık
    3. edebiyat Bir sözü gerçek anlamının dışında kullanma sanatı

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Metalcilere karşı yanlış önyargılar var ,bunlarıda degiştirmek gerçek benliklerini gorebilmelerini saglamak onların elinde .Metalciler yaşadıklarından öfke birikimleriyle doludurlar buda çok dogal .

Ama bunun yanında bir çogunun pırlanta gibi kalbleri var ,kolay kolay insanları incitmezler incitemezler kalbleri sevgi doludur .Fakat insanların ikiyuzlulukleri ,ortam yaşadıkları olaylar onları isyana iter bunuda muzik yaparak veya dinleyerek ,giyimleriyle ortaya koyarlar .

Bu bizleri yanlış yola sevkediyor malesef ,mesela her siyah giyen illa metalci degildir .Ama metalci siyah rengi daha çok sever siyahta kendi benligini bulur .
    Siyah giyiyorlar diye çogu insan onları eleştirirken ,baştan aşagı simsiyah giyinen insanlara ne yazıkki çok daha farklı bakıyorlar bu haksızlık .

Ara sıra metal dinlemenizi tavsiye ederim .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Eloa
    Guest

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metalcilere karşı yanlış önyargılar var ,bunlarıda degiştirmek gerçek benliklerini gorebilmelerini saglamak onların elinde .Metalciler yaşadıklarından öfke birikimleriyle doludurlar buda çok dogal .

Ama bunun yanında bir çogunun pırlanta gibi kalbleri var ,kolay kolay insanları incitmezler incitemezler kalbleri sevgi doludur .Fakat insanların ikiyuzlulukleri ,ortam yaşadıkları olaylar onları isyana iter bunuda muzik yaparak veya dinleyerek ,giyimleriyle ortaya koyarlar .

Bu bizleri yanlış yola sevkediyor malesef ,mesela her siyah giyen illa metalci degildir .Ama metalci siyah rengi daha çok sever siyahta kendi benligini bulur .
    Siyah giyiyorlar diye çogu insan onları eleştirirken ,baştan aşagı simsiyah giyinen insanlara ne yazıkki çok daha farklı bakıyorlar bu haksızlık .

Ara sıra metal dinlemenizi tavsiye ederim .
    O kadar güzel özetlemişsiniz ki..İnsanlar bizimle konuşmak yerine yekten ''satanist--,aciz,pislik'' damgası vurdukları için otomatikman metalciler vs diğer türler durumuna geldik.Keşke bizim yaşadıklarımızı bilseler neden müzikle isyan ediyoruz neden küfrediyoruz bir anlayabilseler emin olun tüm dünya bir anda metal müzik tutkunu olur.İnsanlar o kadar alışmış ki sadece 3. ağızdan anlatılan şeylere inanmaya karşılarındaki bize sormak yerine hayatında bir metl müzik bile dinlememiş insanların düşüncelerini daha çok önemsiyorlar.Siyah rengi ben seviyorum evet dediğiniz gibi bizi en azından beni yansıtıyor bu renk.Hem söyler misiniz hangi müzik türünün böyle güzel bir simgesi var;Sign of the Horns

Metal müzikten daha ziyade bir yaşam tarzı gibidir;hayata,sisteme,kötülüğe,pisliğe bazen Tanrıya bazen Şeytana müzik yoluyla nefret kusmaktır.Jonathan Davis'in dediği gibi ''Bana bakıp gülüyorsunuz çünkü ben farklıyım.Bende size bakıp gülüyorum çünkü hepiniz aynısınız.''
    Konu Eloa tarafından (26-03-2012 Saat 08:54 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123