Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: bipolarlı ile yaşamak

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı flurya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizleri kimi zaman daha ince bir insan yapıyor buna kabul ))
    çok uzun bir aradan sonra tekrar aramıza hoş geldiniz,tecrubelerinizi onerilerinizi beklerız.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

sizleri kimi zaman daha ince bir insan yapıyor buna kabul ))
    demekki gerektiği kadar iyimserim,fazla değil

Karar Dönemi saviola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benimle yaşamak zor
    √psychOus™© [Saviola_7]√

Kişinin kendi ilkeleri uğruna savaşması, bu ilkelerle ahenk içinde yaşamasından daha kolaydır..

e-mail:ouz@vatanbilgisayar.net

Banned

Standart Bende Bipolaaarım..

Merhaba herkese.Bende bir bipolarım ve ailemle birlikte çok sıkıntılar yaşatık şükür geçti.Ama öncelikle bir bipolar için sabır gerekir ve bununla birlikte anlayış kesinlikle.Eğer atak geçiriyorsa hemen doktoruna götürün yoksa sonuçlar çok yıkıcı olabilir benim yazmak istediklerim bunlardı.Herkese sevgiler..

Karar Dönemi ayçam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba, bu siteye yeni üye oldum. galiba bana yardımcı olabilcek tek yer burası. bende bir bipolarlı birisiyle evliyim. evlenmeden önce psikiyatrsite gidiyomuş, bunu bende hep gizledi tesadüfen bir raporunu okuduğumda onun bipolarlı(bipolar affektif tip) olduğunu öğrendim. şu an psikiyatriste gitmeyi kesinlikle reddediyor. önermeye cesaret bile edemiyorum. özellikle bipolarlı arkadaşlara soruyorum onu nasıl ikna edebilirim? psikiyatriste gitmesek bile kriz geçirdiği dönemlerde ona nasıl yardımcı olabilirim?

Karar Dönemi saviola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ayçam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu siteye yeni üye oldum. galiba bana yardımcı olabilcek tek yer burası. bende bir bipolarlı birisiyle evliyim. evlenmeden önce psikiyatrsite gidiyomuş, bunu bende hep gizledi tesadüfen bir raporunu okuduğumda onun bipolarlı(bipolar affektif tip) olduğunu öğrendim. şu an psikiyatriste gitmeyi kesinlikle reddediyor. önermeye cesaret bile edemiyorum. özellikle bipolarlı arkadaşlara soruyorum onu nasıl ikna edebilirim? psikiyatriste gitmesek bile kriz geçirdiği dönemlerde ona nasıl yardımcı olabilirim?
    öncelikle işinin çok zor olduğunu, sabırlı ve anlayışlı olman gerektiğini söyleyeyim.. Psikolojide çeşitli kavramlar vardır.. İkna etme yöntemleri, savunma mekanizmaları ve bunlar gibi şeyleri araştırıp kendiniz bir yöntem geliştirebilirsiniz ama en iyisi sizin de hem psikolojik destek alıp hem de böylece uzmandan yardım almanız..
    √psychOus™© [Saviola_7]√

Kişinin kendi ilkeleri uğruna savaşması, bu ilkelerle ahenk içinde yaşamasından daha kolaydır..

e-mail:ouz@vatanbilgisayar.net

Karar Dönemi mucize - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba arkadaşlar benim eşim manik depresif hastası ve onu ondan daha çok düşünüyorum ve nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüyorum

arkadaşlar herkese merhaba öncellikle )
    bipolar bir sevgili ile yaşamak ne demek bunu ancak yaşayan bilir...
    herşey güzelken sorun yokken birden dünyanızı tepe taklak ediveririr,ne olduğunu bile anlayamadan görüşmeyi keser.eh ne yapacağınız size kalmış artık istediğiniz kadar anlamaya çalışın bir yere varamazsınız zaten ortada anlayacak bir şey yoktur üzüldüğünüzle kalırsınız ,kızamazsınız bile bilirsiniz ki bipolar yaşadığı duyguları hissederek yaşar,o an sizi görmek istemiyordur.
    ne yapmak lazım susun,nasılsa duygu durumu sakinleştiğinde sizinle görüşecektir,gerksiz sorularla o sıra zaten karışık olan kafasını karıştırmayaın.kolay gelsin
    Ben bipolarlı bir sevgiliyi normal bir sevgiliye tercih ederim. Tabi burada yaşamayan bilmez de diyebilirsin. Tüm meseleyi onu anlamaya çalışmak üzerinde yoğunlaştırırsak elbette gözümüzde büyür. Zaman zaman onu anlamama hakkını kullanabiliriz. Ayrıca düşünsenize sevgilinizin üç gün boyunca evden dışarı çıkmadıktan sonra hadi sevgilim şuraya buraya gezmeye gidelim diyerek kendini kollarınıza bıraktığını. Öyle yapacaktır!

Karar Dönemi

SELAM AYÇAM...VE DİĞER ARKADAŞLAR..
    benim de eşime geçen yıldan uzun zamandır bir iki farklı teşhisten sonra ,birkaç ay süreyle aldığım notları annesine okutunca dr. gitmeye ikna etti..tavsiyem not tutun.sevip o anda güvendiği biri aracılığıyla ikna edin dr.görüşmesine mutlaka siz de gidin.ama ilaç almayı yine de reddedebilir,size hasmane davranışlar gösterebilir.bir arkadaşım aynı sistemle aldığı notları dr. götürdü ve verilen ilacı eritip alkolsüz soğuk yiyecek içeceğe katıyor.siz de psikoloğa yada onun dr.ile görüşüp hafif bir ilaç önerilirse kullanın ki teşvik olur.
    Konu nehir16 tarafından (11-07-2008 Saat 01:45 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

[QUOTE=mucize;29817]merhaba arkadaşlar benim eşim manik depresif hastası ve onu ondan daha çok düşünüyorum ve nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüyorum[/ SELAM MUCİZE..benn de aynı soruyu danıştığım psikoloğa sorduğumda asıl kendime nasıl yardımcı olabileceğimi anlattı kısaca.KESİNLİKLE ilacını kullanmalı.ASLA hiçbir evraka boş bile olsa imza atma,kefil olma,strese gireceği uçuşacağı ortamlara sokma,yatırım iş kapatma vb.istek ve taleplerini engelleyebiliyorsan engelle,kredi alım satım işlerinden uzak tut ,başarabiliyorsan tüm bütçe işlerini devral vb.maddi ikazlarda bulundu.ayrıca evde onun sevgiği giyim,yemek,tertip düzeni ,huzurlu ortam sağla gibi şeyler. ilaç ve gayretle hakkaten işler yoluna giriyor gibi..size de kolaylıklar bol şans dilerim..

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon