Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: boşanan erkekler

Karar Dönemi

Thumbs up boşanan erkekler

Ben 3 yıl süren bir evliliği biten bir insan olarak, yaşadıklarım belki diğer insanlara faydalı olabilir amacıyla yazıyorum. Görücü usulü evlendim, eşimi annem seçmişti, eşim çok sevecen, sessiz,uyumlu ve sevgi dolu bir insandı, neden böyle oldu bilmiyorum ama, bende onu çok seviyordum, oda beni, Ayrılalı 1 yılı yeni geçti ve ben bunu ilk defa itiraf ediyorum ki, onu çok ama çok özledim, ve şuanda onun yeni bir hayata başladığını bildiğim için geri dönemiyorum, özür dileyemiyorum, hiçbirşey yapamıyorum, giden mutluluğuma arkasından bakıyorum sadece. Çok güzel bir evliliğimiz vardı, eşimle çok güzel anlaşıyorduk aslında, ama aileler araya girdi, daha doğrusu eşimin yaptığı herşeye muhalefet olmayı başarı olarak gören annem devamlı eşime zulmedip, onu üzmeye başlayınca, ve bu konuda eşim bana her dönüp, annen bana bun neden yapıyor? dediğinde, annem haklı dediğim için, eşim devamlı yanlız,savunmasız ve haksız duruma düşürdüm, böylece benm korumam gereken eşimi, mecburen ailesi korumak zorunda kaldı, ve her tartışmada eşimle birlikte ailesini de kırmaya başladım, bana ve anneme çok sabretti, ama ben gözümün önünde olan herhangi bir olayda bile annnemin ne derece haksız olduğunu gördüğüm, bldiğim halde, hep annemi destekledim, ve en son şubat ayında eşim evden üm eşyalarını alarak ayrıldı, ve dava açtı. Tabi annemin siniri bitmedi,bunca yaptığımız eziyetin üstüne birde dava dilekçelerini süsledik, annemizi ve kendimizi haklı gösterdik, tüm suç karşı taraftaydı, çok kötü bir insandı vs. Olmayan şeyler yazıld, olanlar çarpıtıldı, annem kurguladı, biz yazdık, ama tutmadı, eşim benden nafaka ve tazminatla ayrıldı,
    sorun şurda ki, o günler de ailem hep yanımdaydı, abilerim destek çıkıyordu, boşa oğlum bu kızı diyorlardı amma velakin, benim eşimin onlara yaptığı hiçbir saygısızlık yada kötülük asla dokunmamıştı, ama hepsi birden sanki yıllarca eşimden dayak yemişler gibi konuşmaya başladılar eşim hakkında, beni yanlız bırakmıyorlardı, hobaaaaa elimizden geleni arkamıza koymuyoruz, iftiralar atıyoruz falan.
    Dava yı yine de eşim kazandı, ve boşandık bitti
    sonra ne oldu biliyor msunuz
    Etrafımda bana o akılları veren ne annem, ne abim, ne kız kardeşim, kimse kalmadı, tek başıma kaldım, borç içinde kaldım, borç isteyecek kimsem yok, halbu ki evliyken kayınpederimden çok borç almıştım, kimse manevi olarak destek çıkmaz oldu, halbu ki eşim bana en zor günlerimde destek verirdi altınlarını verirdi, sevgisin verirdi,……….
    Şuanda nasıl pişmnım biliyor mususnuz?
    bir daha hayata gelsem, eşimi asla bırakmazdım, anneminde ağzına bakmazdım, kimse eşinizden daha kıymetli değil bunu unutmayın, herkes dış kapının dış mandalı.
    Evlilik birliği içinde eğer, eşinizle bir sorun yaşadığınzda, kendi aileneizden bazı insanlar
    evet sen haklısın, yapabileceğin hiçbirşey yok, boşan, sen daha iyilerine layıksın, boşver, sen herşeyi yaptın,sende hiç suç yok, bak o suçlu vs…. konuşuyorlarsa, bilin ki o insanlar sizin düşmanınızdır, çünkü hatasız insan olmaz, bir sorun yaşandığı zaman ,insan önce kendi insanına kızar, düzeltebileceklerini düzeltsin diye, yok sen haklısın diyorsa, o insandan sana fayda yok, sonunda yanlız kalan ben oldum, eşim yeni bir hayat kuruyor, çok mutluymuş duydum. içim kan ağlıyor, annemin vicdanı rahat mı acaba çok merak ediyorum, bunu yüzüne hiç vurmadım ama, yuvamı yıktı. ve bunu yaşamış bir insan olarak, bir erkek olarak, eşine sahip çıkamamış bir erkek olarak söylüyorum, bu ülkede kadınlar eşlerinden gördükleri şiddet kadar da kaynana dan görüyorlar ve biz erkekler onları, en kıymetli varlıklarımızı annelerimizden koruyamıyoruz.

Karar Dönemi

Thumbs up boşanmış erkek

VE son olarak maalesef ki biz erkekler eşlerimizi ihmal ediyoruz, onları ailelerimize ezdiriyoruz, ve sadece haksız olmasınlar diye eşlerimizi haksız göstererek sahipsiz savunmasız bırakıyoruz, kimse benim gibi yapmasın, eşinizi kaynanasına ezdirmeyin, erkekler, annelerinize nerede durmaları gerektiğini gösterin, unutmayın, annelerimizin eşlerimize yaptıkları zulüm, onlara değil, evlat olarak biza yapılmış demektir, çünkü eşimizin ailemiz içerisinde varoluş sebebi biziz, ve eşlerimize annelerimizin yaptığı saldırı onlara değil, bizim kişiliğimize yapılmıştır, bu çok zor ama ben bir erkek olarak, tüm erkek annelerine sesleniyorum, yuvalarımız sizin yüzünüzden yıkılıyor, bırakın artık şu gelinlerin yakalarını yeter!

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Durumunuzu çok samimi anlatmışsınız okuyupta hüzünlenmemek elde değil.
    Yalnız canınız yandığı için genelleme yapıyorsunuz. Her zaman durum böyle gerçekleşmiyor. Bazen eş gerçekten suçlu olur bazen kaynana suçlu olur.
    "Direkt boşa sen daha iyisine layıksın" dendiğinde zaten bir art niyet aramak gerekir haklısın. Tecrübeni paylaştığın için teşekkür ederim.
    Eşiniz yeni bir hayata başladığına göre artık geri dönüş imkanınız kalmadı demek ki siz de bir yerlerden hayata tutunmaya başlamalısınız. Ömür boyu bir hatanın acısını yaşamak ne sizin için ne de eşiniz için hiç bir şeyi geri getirmez.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

gerçekten durumunuza üzüldüm umarım yeni bir hayat kurabilirsiniz en yakın zamanda. insanlar malesef birşeyleri yaşamadan görmeden davranışlarını değiştiremiyor. bu kadın erkek hepimiz için geçerli bir durum. kaybetmeden kıymet bilmiyoruz. halbulki annelerimizde zamanında bir gelin değilmiydi? kimse empati kurmuyor ve bunun cezasını da biz çekiyoruz

Karar Dönemi

çok hazin bir hikaye,
    erkek akıllı olacak,
    bir musibet bin nasihatten iyiymiş,

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bazen anneler haklıdır, bazen eşler.

Ama yine de, evli iseniz, evinize müdahale ettirmeyin. Ama eşinize kayıtsız şartsız teslim olmayın.

Bundan 4 yıllık önce bir kızla çıkıyordum. Tesettürlü bir kızdı. 1 yıl çıktıktan sonra kızın evli olduğunu öğrendim. Eşini 1 yıl boyunca benimle aldatmıştı. Bunu öğrendiğimde dedim ki; hadi benden bunu saklamanı geçtim, eşine neden bunu yaptın? Eşin seni dövüyor muydu, yoksa cinsel anlamda sana yetersiz miydi?
    Hayır dedi, ne cinsel sorunu vardı ne de beni dövüyordu. Tam tersine beni severdi, dedi.

Şimdi burada suç kimde? Eşinin bir dediğini iki etmeyen ama aldatılan o erkekte mi? Yoksa, eşi kendisini sevdiği halde onu aldatan bu bayanda mı?
    Bence ikisinde de hata vardı. Sevgi, kontrollü bir sevgi olmalı.

İster anne, ister komşu... Dışarıdan ilişkinizle ilgili konuşmalara kulak verin ama en güvendiğiniz yine eşinzi olsun. Fakat sevginiz ölçülü olsun, tartarak yaklaşın olaylara.
    Koşulsuz sevgi, bazen ters teper, bedelini söz ödersiniz.
    Konu Dvrmchrkt tarafından (27-05-2015 Saat 04:55 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

İlginç devrimcisiniz tesettürlü bir bayanla 1 yıl birliktelik yaşayıp ki olaya cinsellikte giriyor ve evli olduğunu öğreniyorsunuz. Burda kıssadan hissemi verdiniz? her tesettürlü bayan mutlak sadık eş olmayacak anladıkta neden özellikle tesettürlü olduğuna vurgu yaptığınızda anlamsız. Vermeye çalıştığınız destekte hava cıva. Evli değilsiniz aldatılmış değilsiniz verdiğiniz tavsiye için yapabileceğim yorum bu kusura bakmayın. 4 programlama dili bilen çok yakışıklı zengin bilgili zekisiniz anladık hatta bunları aştınız felsefeyede geçiş için bolca zaman ve kapasitenizde var sportmensiniz vurduğunuzu deviriyprsunuzdurda. vallahi müthiş sanal profil diyeceğim yokta son diyeceğim bildiğiniz kadar konuşun yazın. Anladık psikoloji forumundayızda bu kadarını beklemiyordum..
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alpha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginç devrimcisiniz tesettürlü bir bayanla 1 yıl birliktelik yaşayıp ki olaya cinsellikte giriyor ve evli olduğunu öğreniyorsunuz. Burda kıssadan hissemi verdiniz? her tesettürlü bayan mutlak sadık eş olmayacak anladıkta neden özellikle tesettürlü olduğuna vurgu yaptığınızda anlamsız...
    Hem sormnuş hem de cevabını vermişsin

Sanırım dindar olduğu için aşağılamaya çalıştığımı sandınız.
    Hayır, sadece bu gibi şeylere güvenmeyin diye dedim.

Bu arada adım Şahin soyadım Kanat.. Spor külübümün adı Kızıl tugaylar dövüş Kulübü. İzmir Karşıyaka Yalı Mahallesinde.

kendimi her yönüyle deşifre ettim, tabi amacım reklam değil. Tanımak isteyen buyursun gelsin tanısın.

Kendine güvenen ve söylediklerinin doğru olduğunu iddia eden herkesi de kendisini deşifre etmeye beklerim.

Bu arada ben hiçbir yerde yakışıklı olduğumu söylemedim, onu da senin araya sıkıştırdığın bir yalan ya da dil sürçmesi diyelim senin için.

Aramızda yaşanan dini tartışmanın sana bu kadar koyduğunu bilseydim, inan ki tartışmazdım. Kimseyi germek istemem sonuçta.
    Ayrıca vermek istediğim destek sana değildi. İsteyenlere idi. Üzerine alınman ilginç olmuş
    Konu Dvrmchrkt tarafından (27-05-2015 Saat 01:58 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Sokak ağzına gerek yok, kendinizide deşifre etmenizi istemedim bunun psikolojide bir adı var bu size ipucum olsun, evli bir bayanla bir sene birlikte olup evli olduğunu anlamamaktan yola çıkıp bir dizi serzenişim oldu size. Ben cevabımı aldım sanal kişilikten memnunum ispatla yükümlü olduğum bir iddamda yok ama burda sadece bir kişiye tam etiketimi yazdım oda onla aramızda bir güvene dayalı özel bir sebeptendi ve hali hazırda bir üstünlük hayaliniz varsa onla mutlu mesut yaşamanızı dilerim..
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

dreamer8
    Guest

Sanırım aklın başına gelmiş, buna sevindim. Eşine, ailece yaptıklarınız, psikolojik baskılarınız, cephe alışlarınız, yıldırmalarınız içinde vicdan azabı olarak kaldıysa, sanırım alman gereken dersi almışsın. Ne eşinin, ne annenin suçu yok. Arada dengeyi sağlayamayan, belki evini ayıramayan, belki aileni aşırı sık eve sokan sende tüm suç. Geçmiş olsun. Pişman insanları akıllanmış olarak görürüm ve bu olumlu bir gelişmedir.

Sayfa 1/2 12 SonSon