8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Her Gittiğim Yerde Rezil Oluyorum

Karar Dönemi

Standart Her Gittiğim Yerde Rezil Oluyorum

Slm arkadaşlar sosyal fobili olup olmadıgımı bilmiyorum fakat oldugumu düşünüyorum doktorada gitmedim

Bir yere gideceğim zaman aşırı kafama takıyorum ( hastane , fırın mırın tarzı her yerde bu oluyor ) gitmeden önce kafamın içindeki 2. ses hep gidince lafa şöyle başka böyle başla diyor aşırı düşünüyorum ve sinirim bozuluyor gidincede saçmalıyorum tabi mal mal konuşuyorum elelamde arkamızdan dalgasını geçiyordur

ve yol yordam bilmediğimizden dolayıda hep kendim için bir iş yapacaksam erteliyorum sırf rezil olurum vs diye ama başkası şu gün şuraya gidicez dediği zaman yani iş mecburuyite bindiği zaman rezil ola ola gidiyorum yani yolda yürürken arkamdan biri geliyorsa rahat rahat yüriyemiyorum o arkadan gelen kişi içinden benim hakkımda yürüsene be hıyar felan gibi şeyler söylüyormuş gibi geliyor bu yüzden çekingen kalıyorum herşeye bunun türünde binbir saçmalık var işte sosyal fobimidir bu ve başkasında olan varmı bu olay varsa her hangi bir şekilde yazsın bende şu şu oldu gibi anınızı yazın yani

================================================== ===================
    1) Rezil olmama gelirsek birisi bakarken herhangi bir işi düzgünde yapabiliyorsam elim ayağıma karışıyor

2) Hayatta başarız olucakmışım gibi geliyor yani elimden hiçbir iş gelmiyicek kapının önüne koyacaklar mış gibi geliyor hiç çalışmadım hayatımda yaş 20

3) Muhabbet esnasında saçmalıyabiliyorum yani olmıyıcak saçma kelimeler kullanıyorum her kelimenin sonuna "ya" gibi ekler koyuyorum evdeydim ya gibi ( ama evde çok yakınımdaki insanlarla bu problem olmuyor yani saçmalasam bile sırf onlarla konuşurken bilerek saçmalıyorum şaka olsun diye ilginç espiriler şakalar yapıyorum yakınımdakilere fakat hoş göreceklerini bildiğim için hiç kafama takmıyorum elemle 2 muabbet edince 2-3 gün kendime gelemiyom hakkımda ne demişlerdir dalgamı geçmişlerdir vs gibi )

4) Tek başıma her hangi bir işi yapamıyorum hastaneye gidip muayne olmak vs gibi dişciye gidip diş yapdırmak gibi rezil olurum diye yol yordam bilmiyorum ya ondan ve kafamdaki ses normal de konuşmamdan daha fazla onun konuşmalarını dinliyorum delirtiyor oda

================================================== ===================
    Konu CCroCC tarafından (07-03-2012 Saat 08:15 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi atacannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayata çok olumsuz bakıyorsun inan yolda yürürken insanlar ne sana bakıyordur, ne de hakkında konuşuyorlardır milletin derdi başından aşkın kendi halinde yürü. Kalabalık ortamlardan kaçmak yerine kalabalığa karış kaçtıkca daha çok üstüne gelecektir bu düşünceler. Hastalık teşhisi koyan arkadaşları çıkarsa benden sonra fazla aldırma bunu en iyi doktor bilir bir uzmandan yardım almayı dene Geçmiş olsun...
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi

arkadaşlar insanların düşüncesini takmasamda rahat hareket edemeyip saçma hareketler yapdıgımı düşünüyorum ozaman dalga geçildiğini düşünüyorum hakkımda herşeyi geçdim kalabalık ortamlarda en arkadan gitmeyi ve kalabalıga girdimmi aşırı panik oluyorum sesimin tonu bile değişiyor

hiç doktora gitmeyi denedin mi yada imkanın varsa bir psikoloğa emin ol bunlar çözülmeyecek şeyler değil sen yeter ki kendine güven aşırı güvende demiyorum ben sana azda olsa inan kendine ve mutlaka bi uzmandan yardım al gülüp geçeceksin o zaman bu düşüncelere inan bana..
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Sevgili kardeşim bu yazdıklarının temelinde yatan farklı bir şey olabilir. Sana bu verdiğin bilgiler ışığında burada birilerinin birşeyler söyleyebilmesi zor. Nereden bilyorsun dersen, benim de bir psikolojik danışmanım var ve bu danışman sendeki rahatsızlıkları çözmek için olayın temeline inmeye çalışıyor.

Yani bu tip davranış rahatsızlıklarında seni kendine böyle hissettiren olayların temelinde ne yattığını anlamaya çalışıyor. Burada ne güzel anlatmışsın ve en önemlisi bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğunun farkındasın. Senle, boyunla posunla, karakterinle alakalı bir durum yok ortada. Bu durumu önce ailenle konuş sonrasında mutlaka bir psikolojik danışman edin.

Yakın zamanda bu siteden bir arkadaş bana EFT tekniklerini önerdi. Bu konuları araştır. Benim kız arkadaşımla ilgili sorunlarımızda EFT teknikleri bir çok şeyi aşmamıza yardımcı oldu. Artık bir çok şeyi kabullenerek yaşamayı başarabildik.

Sende bulunduğun bölgede bir psikoloğa giderek bu rahatsızlıkları aşabileceğine eminim. Yaşın daha çok erken, sende daha derin izler bırakmadan bu durumunu aşmaya çalışmalısın. Ama mutlaka bir psikologa görün. Grip olunca doktora nasıl gidiyorsak, ruhsal bir takım rahatsızlıklarda da bir psikoloğa gitmek bu kadar doğal. Bedenimizin olduğu kadar, ruhumuzun da, beynimizin de bazen tedaviye ihtiyacı olabilir.

Karar Dönemi

Saolun arkadaşlar doktora gitmeye çalışıcam

Karar Dönemi

Peki arkadaşlar bu olay geçicimidir siz nasıl hissediyorsunuz bir açıklayı verin ;

Kendi Açımdan Yazayım Ben Böyle Hissediyorum :
    Bir dükkan market gibi bir yerde aradıgım bir ürün var ve daha önce oraya hiç girmedim oradan transit geçerim nekadar aradıgım birşey varsada almam daha önce tek başıma
    Yapmadıgım işlerde Aşırı Panik Yapıyorum Vucutta Salgılanan şeylerden dolayımıdır bilmiyorum fakat orada kafasının arkasında kırmızı ışık yanan biriymiş gibi hissediyorum herkez bakıp açıgımı kolluyor gibi hissediyorum
    bunu hissedincede neoluyor rahat hareket edemiyorum izleniyormuşum gibi geliyor en ufak hatamda rezil oldugumu hissediyorum bu tarz şeyler var siz nasıl hissediyorsunuz onu soralım

Mesela daha önce hiç elektirik faturası yatırmadım bu semtte ve asla gidip yatırmam bir yakınımla giderim o yatırır ben dışarıda beklerim anca bu şekil yapabilirim egerki faturayı elime verip hadi git yatır dedikleri vakit
    kaygılar saçma düşünceler kafayı yercesine ondan başka birşey düşünememek ve bir işi yapamamak o fatura yattıkdan sonra o gün geçdikden sonra anca kendime gelebiliyorum

Bir saçma anımı anlatayım size bir gün minibüse bindim önde boşyer vardı geçdim oturdum cam kenarına az ilerde genç bir bayan bindi mini etekli felan geldi yanıma oturdu
    başladım heyecan yapmaya ineceğim yere geldiğimde nasıl geççem şimdi buradan felan gibi bir sürü tatava oldu yani bunların çözümü yokmudur yahu :S acayip zoruma gidiyor böyle yaşamak

Konu CCroCC tarafından (08-03-2012 Saat 04:09 PM ) değiştirilmiştir.

Kendi kendine ödevler vermeyi dene istersen Mesela yarın yapmayı çok çekindiğin 3 şey belirle onları yap aşırı sıkıntı yapa bilir ama sende bir başlangıç olur sana daha sonra ödevlerini giderek artır..
    " BAKIN İŞINİZE ..."