Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: otobiyografim

anduril
    Guest

Standart otobiyografim

merhabalar ben 19 yaşında üniyi hazırlıkta 10 gün okuyup bırakmış şuan antalyada ailesinin yanında kalan post travmatik ve panik atak başlangıcı rahatsızlıkları yaşayan ensest mağduru ve eski uyuşturucu kullanıcısı sitenin namı diğer aşık delisi anduril

ben babamın görevi nedeniyle tuncelide hastane olmadığı için elazığ devlet hastanesinde doğdum.. 10 gün boyunca annemi hastanede tutmuşlar doğmamakta ısrar etmişim.. babam o sıra birahanelerde takılırmış neden doğmuyor bu çocuk diye hatta babamın hakkında soruştuma açmışlar devamlı elazığya gidiyor işini aksatıyor diye 05.02.1993 de doğmuşum annemlerin evlilik tarihi de 08.02.1992dir nerdeyse yıldönümlerinde doğcakmışım zorlasam =) babam tuncelide çok zor şartlarda çalışmış.. annem garibim yeni gelin ankaradan tunceliye gitmiş.. der sürekli haritada yerini bilmediğim yere gelin gittim diye sonra ordan muğlaya tayinimiz çıkmış ben 1 yaşımda uçağa binmişim ilk ve son bida hiç binmedim çok merak ederim uçağı ama yükseklik korkum var .. muğlada 8 yaşıma kadar kaldım.. 2 3 tane ev değiştirmişiz.. ben tek maliye lojmanlarını hatırlarım annem babam maliyecidir biri vergi müfettişi biri maliye veznedarı.. orda nalan ve rıdvan amcamlarla tanıştık kızları selin ecem ceren benim kankişlerimdi 1 yaşımda babaannem anneme senin p.çine bakıyorum dediği için kreşe verildim sonrasında bu kankişlerim geldi kreşime yani uçan balon çocuk evine gittik sonra onlar ordan anaokuluna gittiler çok kalmadılar kreşte.. kreş bir kabustu muğlanın tek kreşiydi ve özeldi tonla para verirdik babamın değişiyle 1 ev kirası ama kreşte olan olaylar inanılmazdı zaten görevliler dedikodudan bize bakmazlardı herkes kendi halinde erkeli kızlı uyuturlardı oda yer yatağında yanıma bir dobişkoyu vermşişlerdi

o dobişko bana ayıp ayıp şeyler derdi hep ve ayıp yerlerine dokunurdu tiksiniyordum ondan ama yerimi yalvarmalarıma rağmen değiştirmiyorlardır
    birgünde arkadaşımın bir tanesi gel ben sana ne göstericem dedi ve beni kızlar tuvaletine götürdü kız.. orda dedi bak sırdımı aç dedi benim sırtıma dokundu ayıp laflar etti ben ağlıcak gibi oldum öğretmen ablalar kapıyı açtı bana kötü kız dediler ceza verdiler ama en kötüsü yeni gelen öğretmen teyzeydi

orta yaşlıydı ve sürekli kızgın bakar kaşlarını çatardı bize ve odasına cezaya giren çıktığında zor yürürdü ben hep ürkerdim ama ne olur anlamazdım keşke hiç anlamasaydım bir kere yatakta zıplama oyunu oynadık hasta olanlar için yataklar vardı onlar yer yatağında yatmazlardı hastalar revir gibi bir yerdi o oda yani bir o yataklarda zıpladık öğretmen ablalar bizi öğretmen teyzeye götürdü teyze ayaklarımızı bağladı ve bize ceza uyguladı parmak yani

çok kötüydü bende ordan çıkan yürürken zorlananlar gibi oldum o gün düştüm sallanan dişim yemekhanede betonda kayboldu o gün çok ağladım çokk

sonra ben o kreşe hiç gitmek istemedim hep servisi kaçırdım yalanı söyledim babama keşke annem ev kadını annelerden olsaydı diye ağladım annemin babamın işyeri evimize yakındı ama annem hep arkadaşlarıyla yerdi pek gelmezdi eve

neyse kreş anaokulu bitti ben 1. sınıfa geçtim öğretmen bana matematiği çok iyi dedi annemlerede annem çok mutlu oldu öğretmenim çok iyiydi hep gülümserdi ben okulumu çok severdim evimizinde karşısıydı yürüyerek gider gelirdim yürürken folklör ekibine bakardım hep ama onlar büyüktü 4. sınıflardı bende söz vermiştim kendime folklör yapcaktım

sonra babam bir gün ankaraya gitti geldiğinde elinde bir alet anneme bana gösterdi üstü parlak siyah güneşte renk renk oluyor cep telefonu bak kızım dedi ben o güne değin hep radyoyu ve tüplü siyah eski televizyonumuzu kurcalardım okuldan gelince küçücük boyumla anahtarla kapıyı açar televizyonun karşısına yer sofrası yapar yemek yerdim sonra radio açar dans ederdim o cep telefonunu çok sevmiştim parlak parlaktı sonra halam geldi kendi takoz telefonuyla takas yaptı süslü telefonu götürdü çok kızdım halamaaa

sonra babam yine ankaraya gitti ben o ara ay yıldızlı bayrak aldım öğretmen ayın çalışkanına ay yıldız verirdi babam döndüğünde boynuna atladım ayyıldızlımı gösterdim babam ankaraya gidiyoz ev aldım dedi babam ev almış çok para vermiş arabamızı satmış borca girmiş

taşındık keşke taşınmasaydık ankaraya geldiğim güne lanet ederim.. ankara kocaman hiç muğla gibi değil yine okulum yakında ama annem babam sabahın köründe koşturuyorlar burda neyse okula gttim öğretmen hanım gaddar bilemeyene acımaz patlatır bitane ya koluna ya suratına
    benim sevdiğim matematik olmuş bana zehir nefret ettim matematikten arabamız yok ankara karakış bide annem hamile oldu benle ilgilenmez oldu o ilgisiz zamanlar başıma bir bela kuzenimm

annem sevinçle kaynaştırmıştı kuzenlerimle teyzemle beni baba tarafımdan hep çekmişti soyutlatmıştı beni tamam erkek kuzenlerim iyiydi hoştuda bu kız kuzenim sinirlendirsem haksız çıkarsam sözlerini beni çimdiriyordu hemen yada tırnakalrını geçiriyordu etime
    sonra daha da kızmış olacak ki beni istismar etti
    kardeşim doğdu sonra.. doğa annem sinirli bir kadın oldu gözü beni görmez oldu babam arabayla rahata alışmışken 1 çocuk 1 bebek zor durumda kaldı ev desen kazıklanmışız

kimse beni görmedi derslerden nefret öğretmenden nefret her an kuzen bana kızcak korkusu bebek var yardım bahanesi sürekli teyzemler evde

sonraları ben liseye geçtim gözüm iyicee açıldı kuzenime karşı gelemeye başldım 14.5 15 yaşlarımda bıçak çektim son verdim yaşadıklarıma.. ama o olay bitene kadar ben istismar taciz tecavüz işkence aşşağılama bağlanma hepsini yaşadım o kızdan..
    neden bunları yaptı hiç analmam lezbiyende değil şimdi nişanlı..
    bu yaşadıklarımın stresiyle ben 8. sınıfta sigaraya lise 2. sınıfın 1. dönemide uyuşturucuya yöneldim zaten babam ben liseye başlarken maraşa tayini çıktı bizi ankarada bıraktı 2 sene maraşa gitti geldi düzen kalmadı kimseyi yine beni görmedi.. uçucular ve esrar.. arkadaşlarım zaten kötüydü metalciydim.. metalciler satanister ateistler uyuşturucu bağımlıları eşcinseller nerde uç noktada adam varsa çevremdeydi
    yabancı dilde okuyordum.. uyuşturucu kullanıyordum birgün biri beni ihbar etmiş okul yönetimine aramada yakalandım annem çağırıldı bana bunu ulaştıran ve satanda bulundu zaten bizim lisedendiler.. o gün kasım ayının cuma günüydü.. pazartesi günü polise bildirildim.. polis sorguladı sonra çocuk şubeye gittim hücreye atıldım sonraki gün savcılığa ve adli tıbba gittimm.. savcı tutuksuz yargıladı beni ve aracıyı ama satıcı 2.5 ay boyunca hapis yattı.. 2.5 ay sonra mahkemem oldu 700-800 tl falan para ödendi ve 5 yıl denetimli serbestlik aldım.. şuan 3 yılı doldu 2 yılı kaldı.. ben 19 yaşındayım

sonra o liseden atıldım ama disiplin işlemi ile değil kızınızı başka okula kaydettirin dediler ve tastiknamemi verdiler.. başka liseye kaydoldum 12 kişilik sınıfın 13. kişisi yabancıdil sınıfları böyle az olur.. 13 ayrı deli ve sorunlu tip 1 melek öğretmen.. nurgül hocam hayat ışığımm.. yabancı dil derslerimiz terapi dersleri gibiydi ders işlenmez nurgül hoca 13 deliyle uğraşırdı

lise 2nin 1. döneminden 6 tane 1im var.. zaten toplam 8 dersim var.. ben eşşek gibi çalışmaya başladım.. nurgül hoca niye geldiğimi sordu durdu sonunda söyledim.. ders notlarıma baktı tastiknamemdeki sınıfta kalacaksın dedi.. ben kalmıcam dedim.. çalıştım 2.50 ortalamayla sınırla geçtimm.. o gün nurgül hocanın gözleri parladı bana bakarken..

lise 3 de 2 dönemde notlarım çok iyiydi beni madalyon psikiyatri merkezine götürdü ailem sonrada biltede.. bana yanlış tanı ve ilaç vermişler benimde psikiyatriyede psikolojiyede güvenim kalmadı

sonra lise sonda babamın tayini çıktı antalyaya.. çok çalıştım çok çabaladım.. millet lise 2 den beri deli gibi yoğun bir şekilde ingilizce görmüş ben antalyaya gelene kadar hiçbirşey görememişim ama çabaladım gazi üni. fransızca öğretmenliğini kazandım
    bende bir umut herşey düzeldi falan.. annemlere dedim ben yurtta kalamam kalcaksın dediler.. bende peki dedim yurdu amcam buldu.. yurt yeni yapılmış ilk günden bir sürü problem çıktı sıcak su yok doğalgaz yok elektirik problem.. okulda uyuşturucudan yakalandığım sınıftan biri vardı aynı üni.. aynı bölüm aynı hazırlık sınıfı benim kafa eskiye döndü eski olaylar flashback yaptı odamda kalan kız depresyondaydı ve rüyasında konuşuyordu dişlerini gıcırdatıp horluyordu derslerde 1 gram türkçe konuşulmuyordu anlamadığımız konuyu ingilizce açıklıyorlardı.. kafayı yedim yemek yiyemez 4 gün boyunca uyuyamaz oldum okulun 10. günü bıraktım geldim.. kayıt dondurmada yapamadım.. şuan sınıfta kaldım devemsızlıktan
    annem döndüğümde halime şok oldu zayflamış çökmüş ve sürekli ağlayan mutsuz kederli bir kız var enkazz yani
    sürekli panik atak yaşıyor yanlız kalamıyor 2 hafta düzelmemi bekledi sonra terapiste götürdü terapist 2. randevudan sonra mutsuz oldukça gel dedi
    beni dershaneye yazdırmaya çalıştılar 4. günü onuda bıraktım
    şimdi okulu bırakalı 5 ay falan oluyor
    bilen bilir düzeldimm sevgilim var mutluyumm.. tek korkum bunları yeniden yaşamak okula dönünce.. tek korkum yeniden dibe çökmek

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

ayhh. keşke hayatı geri sarabilemenin mümkünatı olsaydı..Yada güçlü bir silgi...İlstemediğimiz kısımları silip onarabilmenin mümkünatı.Ama yok işte...
    Jack londan boşuna demiyor.Hayatta adalet diye bir şey yok.yanlızca piyangodur.Kime ne düşeceği neyi yaşayacağı yanlızca şans belirliyor...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

anduril
    Guest

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayhh. keşke hayatı geri sarabilemenin mümkünatı olsaydı..Yada güçlü bir silgi...İlstemediğimiz kısımları silip onarabilmenin mümkünatı.Ama yok işte...
    Jack londan boşuna demiyor.Hayatta adalet diye bir şey yok.yanlızca piyangodur.Kime ne düşeceği neyi yaşayacağı yanlızca şans belirliyor...
    olsa keşke kardeşimmm

Banned

ben çok mutlu bir çocukluk geçirdim ve en iyi okullarda başarılı bir öğrenci olarak okudum ama senden daha hastayım.
    psikiyatrik hastalıklar organik beyin hastalıklarıdır sebebi bilinemez. seninkinden çok daha travmatik geçmişi olanlar var ama çoğu hasta değiller.
    boşuna hastalığınıza sebep aramayın. çözüm arayın. çözüm de her zaman için uygun ilaçları bulabilmekdir.

anduril
    Guest

Alıntı mustafakartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben çok mutlu bir çocukluk geçirdim ve en iyi okullarda başarılı bir öğrenci olarak okudum ama senden daha hastayım.
    psikiyatrik hastalıklar organik beyin hastalıklarıdır sebebi bilinemez. seninkinden çok daha travmatik geçmişi olanlar var ama çoğu hasta değiller.
    boşuna hastalığınıza sebep aramayın. çözüm arayın. çözüm de her zaman için uygun ilaçları bulabilmekdir.
    ben sebep aramıyorum nüksetmesinden kokuyorum ilacada karşıyım saolun ilginiz için ben paylaşmak istediğim için yazdım

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mustafakartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikiyatrik hastalıkların bir kısmı senin dediğin gibi organik beyin hastalıkları olabilir.bir kısmıda travmatik geçmiş ve yoğun stres sonucu oluşan hastalıklardır.bazı bireylerin hassas ve duygusal yapıda olmaları,psikolojik rahatsızlıklarına yakalanmalarını daha kolaylaştırır.travmatik geçmişi olupda kendilerini hasta hissetmeyenler acaba bundan eminmidirler?bazı kişiler psikolojik rahatsızlıkları olduğu zaman bunu kendilerine ve çevresine itiraf edemiyorlarda.ondan sordum.
    Anduril geçmişde olanlar artık geçmişde kaldı.malesef geçmişi silemeyiz.ama geçmişden ders alarak geleceğimizi daha iyi planlayabiliriz.artık büyümüşün.geçmişde senin elinde olmayan sebeblerle ,travmatik olaylar yaşamışın.artık büyüdüğüne göre olayları net görebildiğine göre dizginler sende..sen nereye sürersen oraya gidecek.gördüğüm kadarıyla aklı başında ve erdemli birisin.sen şu anda neler yapman gerektiğini biliyorsundur..artık sana zarar vermelerine izin verme ve hayatına bir yön ciz.kendi ayakların üzerinde durduğunda her şey daha güzel olacak.emin ol..hassas ve duygusal birisin.yoğun stresden uzak dur.meslek saibi olunca seni seven biri olunca hayat daha güzel olcak.senin yapman gereken bunlarla uğraşmak.gerisini boş ver..

anduril
    Guest

Alıntı belgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikiyatrik hastalıkların bir kısmı senin dediğin gibi organik beyin hastalıkları olabilir.bir kısmıda travmatik geçmiş ve yoğun stres sonucu oluşan hastalıklardır.bazı bireylerin hassas ve duygusal yapıda olmaları,psikolojik rahatsızlıklarına yakalanmalarını daha kolaylaştırır.travmatik geçmişi olupda kendilerini hasta hissetmeyenler acaba bundan eminmidirler?bazı kişiler psikolojik rahatsızlıkları olduğu zaman bunu kendilerine ve çevresine itiraf edemiyorlarda.ondan sordum.
    Anduril geçmişde olanlar artık geçmişde kaldı.malesef geçmişi silemeyiz.ama geçmişden ders alarak geleceğimizi daha iyi planlayabiliriz.artık büyümüşün.geçmişde senin elinde olmayan sebeblerle ,travmatik olaylar yaşamışın.artık büyüdüğüne göre olayları net görebildiğine göre dizginler sende..sen nereye sürersen oraya gidecek.gördüğüm kadarıyla aklı başında ve erdemli birisin.sen şu anda neler yapman gerektiğini biliyorsundur..artık sana zarar vermelerine izin verme ve hayatına bir yön ciz.kendi ayakların üzerinde durduğunda her şey daha güzel olacak.emin ol..hassas ve duygusal birisin.yoğun stresden uzak dur.meslek saibi olunca seni seven biri olunca hayat daha güzel olcak.senin yapman gereken bunlarla uğraşmak.gerisini boş ver..
    beni seven kişiyi bulduğuma eminim şuan sadece üniversite hayatım için endişe içerisindeyimm

Karar Dönemi serela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

anduril : ben de süper okullarda okudum. şuanda istanbul un en bilinen okulların birinde öğretmenlik yapıyorum. inan ki bunların hiçbiri önemli degil neden mi? cünkü hicbirini isteyerek okumadım hep ailemin tercihlerini uyguladım. mutlumuyum tabi ki hayırç. şimdi bana sorsanız bir cafede garson olamayı tercih ederdim. bence üniversite durumuna takılma andurilcigim. para insanlık icadı. sevgi ise dogustan. ne kadar güzel ki seni seveni bulmuşsun ))
    rolling in the deep

anduril
    Guest

Alıntı serela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anduril : ben de süper okullarda okudum. şuanda istanbul un en bilinen okulların birinde öğretmenlik yapıyorum. inan ki bunların hiçbiri önemli degil neden mi? cünkü hicbirini isteyerek okumadım hep ailemin tercihlerini uyguladım. mutlumuyum tabi ki hayırç. şimdi bana sorsanız bir cafede garson olamayı tercih ederdim. bence üniversite durumuna takılma andurilcigim. para insanlık icadı. sevgi ise dogustan. ne kadar güzel ki seni seveni bulmuşsun ))
    ben ailemin tercihlerini uygulamadım.. kendi seçimimdi fransızca.. gazi tesadüfi oldu gerçi ama.. garsonları aşşalamıyorum tabiiki ama garson olmayıda kendime yekıştıramam malesef.. bence sizde garsonda olsanız şuanki mesleğinizde yada kendi tercihinizde farketmez mutsuz olacakmışsınız gibi geldi bana sonuç aynı olacak gibi göründü neden diye soracaksınız çünkü konunuzu okudum siz ailenizin sizin adınıza yaptığı tercihlerden dolayı mutsuz değilsiniz özünde farklı daha farklı şeyler var mutsuzluğunuzun.. üniversite konusuna gelecek olursak .. üniversite durumuma aslında takılmıyorum pek.. hatta o konuda şuan çok rahatım hatta fazla rahatım.. çalışmıyorum hiç.. ama eminim bu sefer ingilizce olacak.. kazanacağım.. sanırım sınavda vahi inecek tepeme

Karar Dönemi serela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı anduril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ailemin tercihlerini uygulamadım.. kendi seçimimdi fransızca.. gazi tesadüfi oldu gerçi ama.. garsonları aşşalamıyorum tabiiki ama garson olmayıda kendime yekıştıramam malesef.. bence sizde garsonda olsanız şuanki mesleğinizde yada kendi tercihinizde farketmez mutsuz olacakmışsınız gibi geldi bana sonuç aynı olacak gibi göründü neden diye soracaksınız çünkü konunuzu okudum siz ailenizin sizin adınıza yaptığı tercihlerden dolayı mutsuz değilsiniz özünde farklı daha farklı şeyler var mutsuzluğunuzun.. üniversite konusuna gelecek olursak .. üniversite durumuma aslında takılmıyorum pek.. hatta o konuda şuan çok rahatım hatta fazla rahatım.. çalışmıyorum hiç.. ama eminim bu sefer ingilizce olacak.. kazanacağım.. sanırım sınavda vahi inecek tepeme
    dün sonuçlar açıklandı. sen bu sınava girdin mi? girdiysen umarım sonucun senin açından tatmin edicidir. benim problemim aile ve hepsi birden. düzeleceğini düşünüyorum
    rolling in the deep

Sayfa 1/2 12 SonSon