Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
51 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Tecavüz Sonrası Travmalar Hakkında

Deli Ruzgar
    Guest

tsk ederim dusunceleriniz icin yardimiz ve insanliginiz icin allah sizden razi olsun soylediginiz her cumleye katilsamd asunu belirtmek isterim ben bu forumu acsamda acmasamda benim uzuntum degismezki benimki degismez ama belkide baskalairnki degisir insallah

Deli Ruzgar
    Guest

mesaj bolumunu kapatmissin kardesim mesajina cevap yazamiyorum engelli kaldirir misin?

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Uzun zamandır siteye girmedim, çünkü daha fazla ümidimin kırılmasını istemedim. Şu an yaşadoığım tek pişmanlık yaşadığım her süreci burada adım adım yazmamamdır. Çünkü bir logbook a ihtiyacım varmış. Fakat artık paylaşmaya karar verdim.

Sn. Anduril, bu yaşadıklarım sürecinde en doğru tanımları koyan tek kişisiniz. O yüzden sizin paylaştıklarınızı kendime yasa kabul ettim ve tekrar bu ilişkiye başladım. Seviyorum deyip kaçmayı kendime sığdıramadım. Çok yoruldum, çok tükendim ama korktuğum şeyin ne olduğunu anlamadım.

Bir insanın hayatı mı, iş - güç, para ve kariyeri kaybetmek mi? Ben 2. seçenekten korktum. En rezil seçenekti bu ve kendimden nefret ettim. Bir sürü sub açılmış hiçbirini okumadım. Okusam tekrar ümidimi kaybedeceğimden korktum. Tüm psikolog ve yaşam koçlarını bir kenara koydum bu sefer.

Sadece içimden geleni, aklımdan geçeni, doğru bildiklerimi konuşuyorum. Ayrıldık ve hayatıma 1 ay gibi kısa bir sürede 3 kadın girdi. Galiba bilerek soktum, her yeni insanda onu aradım ama yoktu. O his, o aşk, o koku hiç olmadı ve her seferinde ben daha da battım. Bir sabah İstiklal de, diğer sabah Girne de uyanmaya başladım.

Ve kalktım yanına gittim. Başka bir ülkede yaşıyor. İçimde kalan her şeyi, ona söyleyemediğim her şeyi, gerek ağlayarak gerekse kızarak anlattım ona. Galiba yaptığım en büyük hata, onu idare etmekti. İçimden geçen şeyleri ona direk söylememem, yanlışları paylaşmamak en büyük hataydı.

En büyük hata bu, karşımdaki insanı hasta olarak görmek. Hayır öyle değil işte. En normal insanlar bu travmayı yaşayan insanlar. Yalanı, geçiştirmeyi, idare etmeyi, aldatılmak olarak görüyorlar. Güvenmek istiyorlar, herşey net olsun istiyorlar, olmayınca çok ama çok öfkeleniyor hatta deliriyorlar.

Olması gereken de bu değil mi zaten? Aşıksan aşıksındır, bir şeyden hoşlanıyorsan hoşlanıyorsundur, hoşlanmıyorsan neden idare ediyorsun? Söyle bunu... İşte biz normaliz dediğimiz insanlar, bu travmaları yaşayan insanlardan daha abnormaliz.

Şimdi yarım kalan okulunu bitirmek için tekrar işlemleri başlattı. Hayatında tekrar hedefleri var, ben nasıl yaptım bunu diye sorarsanız, yalan söylemedim, aldatmadım, kandırmadım.

Daha önce bunları neden yaptın diye sorarsanız da, o psikologlar ve koçlar var ya, yönlendirmelerdi sadece...Onlara göre bizler sadece işiz. Para kaynaklarıyız. Alımıp satılan bir malız sadece. Temelinde yatan tek şey, dürüst olmak, her şeyin net olması. Baskılar, tabular, yasaklar, sindirilmeler, utançlar kalkınca ortada sadece biz kalıyoruz ve bizi konuşmaya başlıyoruz.

Şimdi çok mu mutluyuz, hayır... Maalesef hayır... Ama adadım kendimi artık ona. Lakin adarken aynı kabusları tekrar yaşamıyorum. Çünkü hayatta olmadığım - aslında olmadığım - kadar netim ona karşı.

Çok yalnızım, yaşadıklarımı çevremde kimseyle paylaşamıyorum. Utandığımdan değil, o derinlikte kimse olmadığından. Kapitalist sistemin sığ insanlarıyız artık. Bu da bizleri yalnızlığa, televizyonlara, bilgisayarlara kitliyor. Yanı başımızda ne hikayeler oluyor farkında bile değiliz.

Benim hikayemin neticesi şu an çok uzak. En az 1,5 sene alacak bir hikaye. Lakin bunları artık bu durumu anlamayacak insanlarla paylaşmak için değil, sadece kilometre taşlarımı görmek için burada paylaşacağım. çünkü sinir ve nefret anında yakmadığım, atmadığım, yok etmediğim hiçbir şey kalmadı. Ama buraya müdahale edemiyorum.

Dilerim bu günlük, yani tecavüz mağduru ve ona aşık bir adam günlüğü ileride birilerinin işine yarar. Subtopicleri okumuyorum, çünkü çok yanlış yönlendirmeler var. Tek bildiğim doğru var; eğri sefer - doğru gemi.

Ben istemesem de, o istemese de biz ayrılamıyoruz. Onun bu siteden haberi yok. Ama bunu da ona anlatacağım. Ve umarım, o da buraya bu yaşanılanları kendi açısından ilave edecektir.

Bana bu sitenin çok faydası oldu, benim aşkıma da Sn. Anduril in çok faydası oldu. Allah hiçbirimizi sebepsiz yaratmıyor. Tek niyetim biraz işe yarayalım artık. Kapitalist sistemin hayvanları, kurtları, köleleri olmaktansa, insan olmayı tercih ediyorum.

Bana yardımcı olabilecek derinlikte arkadaşların bana pm atmasını dilerim. Çünkü alt konuları okumayı kaldıramıyorum. Gerçekleri kaldıramamak değil konu... Hayatımda ilk defa doğru oynamayı seçiyorum. Çok şeyden vazgeçiyorum. Kötü adam olmayı maalesef şu an kaldıramıyorum.

Herkese sevgi ve saygılarımla,

anduril
    Guest

Galiba yaptığım en büyük hata, onu idare etmekti. İçimden geçen şeyleri ona direk söylememem, yanlışları paylaşmamak en büyük hataydı.
    Ahh bak akıllanmaya başlamışsın.. Hatalarını görmen çok güzel.. İlişki= paylaşım felsefesini elindeki gidince ve başka kadınların koynuna girince kavramanız ne büyük ironi..

Tüm psikolog ve yaşam koçlarını bir kenara koydum bu sefer.
    hazır bilgi insanlarda pek işe yaramaz.. hayatı deneyimlemek en güzelidir.. Ne demiş atalarımız bir müsibet bin nasihatten iyidir..

En normal insanlar bu travmayı yaşayan insanlar. Yalanı, geçiştirmeyi, idare etmeyi, aldatılmak olarak görüyorlar. Güvenmek istiyorlar, herşey net olsun istiyorlar, olmayınca çok ama çok öfkeleniyor hatta deliriyorlar.
    Aslında bunu travma yaşayan insanlar değil herkes ister.. Güven duymayı herkes ister.. Bize başka insanlar, farklı insanlar olarak bakarsan yeniden ilişkini heba edersin.. Bize İnsan olarak bakmayı öğrenmelisin

Şimdi yarım kalan okulunu bitirmek için tekrar işlemleri başlattı. Hayatında tekrar hedefleri var, ben nasıl yaptım bunu diye sorarsanız, yalan söylemedim, aldatmadım, kandırmadım.
    Kız arkadaşını kutlarım yarım kalan okulunu bitirmeye cesaret bulduğu, bu gücü kendisinde bulduğu için=)

Benim hikayemin neticesi şu an çok uzak. En az 1,5 sene alacak bir hikaye. Lakin bunları artık bu durumu anlamayacak insanlarla paylaşmak için değil, sadece kilometre taşlarımı görmek için burada paylaşacağım. çünkü sinir ve nefret anında yakmadığım, atmadığım, yok etmediğim hiçbir şey kalmadı. Ama buraya müdahale edemiyorum.
    Kendine zaman biçme.. İlişkinize zaman biçme.. Hayatını kısıtlama.. Herşey olacağına varır senin o dediğin 1.5 sene belki 5 sene belkide 5 ay olur.. Kendine planlar yapma yaşamı basitleştirmeye bak.. Hayat çok bilinmeyenli denklem değil uğraşa uğraşa kafanı mengenelere sıka sıka bunala bunala yaşamak var bir de doyasıya yaşamak var.. Hayatı zorlaştıran asıl insan oğludur.. Düz mantıktan şaşma..

Bana bu sitenin çok faydası oldu, benim aşkıma da Sn. Anduril in çok faydası oldu. Allah hiçbirimizi sebepsiz yaratmıyor. Tek niyetim biraz işe yarayalım artık. Kapitalist sistemin hayvanları, kurtları, köleleri olmaktansa, insan olmayı tercih ediyorum.
    Sn. Anduril, bu yaşadıklarım sürecinde en doğru tanımları koyan tek kişisiniz. O yüzden sizin paylaştıklarınızı kendime yasa kabul ettim ve tekrar bu ilişkiye başladım. Seviyorum deyip kaçmayı kendime sığdıramadım. Çok yoruldum, çok tükendim ama korktuğum şeyin ne olduğunu anlamadım.
    Güzel sözlerin için çok teşekkürler.. Ben gönlümden geçeni yazıyorum.. Az buçukta bildiklerimi sana faydası dokunmuşsa ne mutlu bana=) Kendine ve Sevgiline iyi bak.. =)

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

hazır bilgi insanlarda pek işe yaramaz.. hayatı deneyimlemek en güzelidir.. Ne demiş atalarımız bir müsibet bin nasihatten iyidir..

Aslında bunu travma yaşayan insanlar değil herkes ister.. Güven duymayı herkes ister.. Bize başka insanlar, farklı insanlar olarak bakarsan yeniden ilişkini heba edersin.. Bize İnsan olarak bakmayı öğrenmelisin

Kendine zaman biçme.. İlişkinize zaman biçme.. Hayatını kısıtlama.. Herşey olacağına varır senin o dediğin 1.5 sene belki 5 sene belkide 5 ay olur.. Kendine planlar yapma yaşamı basitleştirmeye bak.. Hayat çok bilinmeyenli denklem değil uğraşa uğraşa kafanı mengenelere sıka sıka bunala bunala yaşamak var bir de doyasıya yaşamak var.. Hayatı zorlaştıran asıl insan oğludur.. Düz mantıktan şaşma..

Çok değerli başlıklar. Teşekkür ederim.

anduril
    Guest

Alıntı siart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok değerli başlıklar. Teşekkür ederim.

Rica ederim =)

Deli Ruzgar
    Guest

Anduril canim kardesim bir kez daha gosterdin vana yaptigimizin ne kadar kiymetli oldugunu bir kez daha okudum
    iyiki varsin kardesim.. Bu senin icin ne buyuk mutluluk olmali.. Insanlara yardim eli uzatabilmek ne guzel birsey..
    InsaAllah kardesim bir omur boyu bu yoldan ayrilmazsin.. Rabbim senin iki cihandada yardimcin olsun. Amin

anduril
    Guest

Alıntı Deli Ruzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anduril canim kardesim bir kez daha gosterdin vana yaptigimizin ne kadar kiymetli oldugunu bir kez daha okudum
    iyiki varsin kardesim.. Bu senin icin ne buyuk mutluluk olmali.. Insanlara yardim eli uzatabilmek ne guzel birsey..
    InsaAllah kardesim bir omur boyu bu yoldan ayrilmazsin.. Rabbim senin iki cihandada yardimcin olsun. Amin
    =) Canım benim =) Evet yaptığımız şey çok kıymetli.. Allah bunları yaşayan herkese yardımcı olsun.. Ama bizde.. Bizde olmalıyız.. Yalnız kalmamalı insanlar onların dostlar, arkadaşları, sevgililileri onlarada yardımcı olmalıyız tabiiki.. Öpüyorum birtanem

Deli Ruzgar
    Guest

Dur daha yolun basindayiz kardesim insallah birgun butun dunyaya ulasicaz seninle daha cok isimiz var

Karar Dönemi

yazdıklarınızı dikkatle okudum işime yarayacak bir çok bilgi var yalnız benim durumum biraz daha karışık. böyle bir olay yaşadığını söyledi bana ama sadece bu kadar ne zaman yaşadığını söylemedi. sürekli olarak benim birine tekrar güvenemem diyor birine bakınca sarılınca o an aklıma geliyor ve iğreniyorum bu yüzden birini olması benim için artık imkansız diyor sizce ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ?

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon