Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Tecavüz Sonrası Travmalar Hakkında

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı aylin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger gercekten ona yardim etmek istiyorsaniz bunun cozumunu ben biliyorum, o kizin psikolojisini benden iyi kimse anlayamaz.
    bir çözümünüz varsa neden yazmak yerine ben biliyorum diyorsunuz ki?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Deli Ruzgar
    Guest

cunki bu cozumu yazarim ama oncelikle bunu yapmak istediginden emin olmaliyim sonucta bu zor bir yol boyle birine yardim etmek kolay degil hic kolay degil eger kendisi hazirsa bu yolu yurumeye ozaman elimdne geldigince cozumler dusunmeye hazirim. bend ebu konularla karsi karsiya geldigim icin o kizin psikolojisini cok iyi anliyorum ama sizde anlayinki bunlar oyle laf olsun diye konusulucak seyler degil eger kararliysa yardim etmeye hazirim.

Yer
    istanbul

cunki bu cozumu yazarim ama oncelikle bunu yapmak istediginden emin olmaliyim sonucta bu zor bir yol boyle birine yardim etmek kolay degil hic kolay degil eger kendisi hazirsa bu yolu yurumeye ozaman elimdne geldigince cozumler dusunmeye hazirim. bend ebu konularla karsi karsiya geldigim icin o kizin psikolojisini cok iyi anliyorum ama sizde anlayinki bunlar oyle laf olsun diye konusulucak seyler degil eger kararliysa yardim etmeye hazirim.
    Siz inanıyormusunuz hiç bir insan böyle bir psikolojiden kurtulmak istemesin.Ve ömrü boyunca böyle bir sorunla karşı karşıya ve sürekli melankolik kalsın.Tabi ki ister.haa yeteri anlamda bazı şeylere yüzyüze gelip aşabilir mi ve kendini ona hazırlamış mı bilemem ama sizinde en azından kurduğum empati kadar.bu süreçte yardımcı olmalısınız.Mesela bir yazı yazıp size kendisine yardımcı olabileceğinizi en azından kanıtlatabilirsiniz.Size olan inancı ve güvenini kazanmak için onu anlatan bir yazı yazabilirsiniz.fikrim bunlar.

Deli Ruzgar
    Guest

umarim benim ne demek istedigimi anlamissinizdir..

Yer
    istanbul

umarim benim ne demek istedigimi anlamissinizdir..
    Sizi anlıyorum ama şunuda yapmayın.o gelirse ben giderim.Siz 1 adım gidin o bir adım gelmesse siz gene 1 adım gidin.Çünkü bir adım gelecek bir gücü olmayabilir belkide.

Deli Ruzgar
    Guest

haklisiniz, peki size sadece sunu belirtiyim ben oz babam tarafindan bir sene boyunca tacize ve hatta daha ilerisinide yasadim. suan aylemden uzak biryerde kaliyorum. en azindan kendimce dusuncelerimi neyin iyi gelip gelmeyecegini ve nasil bu sorun cozulebilecegine dahil belki yardimim dokunur tabi eminimki o kiz iyilesmek istiyordur ama bunu yazan sevgilisi kizin kendisi degil..

Yer
    istanbul

haklisiniz, peki size sadece sunu belirtiyim ben oz babam tarafindan bir sene boyunca tacize ve hatta daha ilerisinide yasadim. suan aylemden uzak biryerde kaliyorum. en azindan kendimce dusuncelerimi neyin iyi gelip gelmeyecegini ve nasil bu sorun cozulebilecegine dahil belki yardimim dokunur tabi eminimki o kiz iyilesmek istiyordur ama bunu yazan sevgilisi kizin kendisi degil..
    Geçmiş olsun ve inanıyorum ilerde Çok güzel bir hayatınızın olacağına.Siz farkına varmış ve zaten çözümlemişsiniz bir cok şeyi.Bende bunu belirtiyorum.Yaşamış bir insan daha iyi anlar ve kendini onun yerine koyup bir şeyler paylaşabilir.Çünkü biz ne kadar anlıyoruz desekte bir yerde anlayamayız.Ve hatta cok isterdim ki her insan kendi yaşadıklarından bir köşe açıp bir köşe yazarı gibi yazmasını isterdim.İnsanın kendini bir başkasında görmesi tedavi sürecini cok daha hızlı ilerletir.Ve kendine olan özgüveni cok daha çabuk yerine gelir.Örn.Veriyorum bir konu açıp böyle bir şeyi yaşayan insanlar bir nevi sesleniş yapabilrsiniz.Hayatta kötü insanların olması hayatı kötü göstermez bunu dile getirip göstermeye çalışıyorum.Anlatmak istediğim aslında bunlar.Ama bunu yaşamış insanlar anlatırsa cok daha yerinde olur.

Deli Ruzgar
    Guest

haklisiniz, ben henuz hic birseyi basarmadim benimde psikolojik durumum henuz iyi degil ama su hayatta ogrendigim birsey varsa oda herseyin beteri var, ve bir insanin yaptiklarindna dolayi diger insanlari cezanlandirarak kendimizden baska kimseye zarar vermeyiz. malessef bu olayi yasayan cogu genc kilzar susuyor utaniyorlar bende utaniyorum ama susmayi dusunmuyorum. benim elimdne kimse tutmadi, ben bir el olmak istiyorum bu yuzden de buraya uye oldum. soylermissiniz herkez susarsa herkez ayni hataya dusmezmi? herkez bu olayin ustunu orterse.. bunu yasayanlar nasil duzelicek? bunu yasayan degil yasatan utanmali.. tabikide boyle bir forum acmak isterim ama bunu nasil yapicagima dahil hic bir fikrim yok. bana yardimci olurmusunuz?

Deli Ruzgar
    Guest

konuyu actim. akil verdiginiz icin tsk ederim

Yer
    istanbul

haklisiniz, ben henuz hic birseyi basarmadim benimde psikolojik durumum henuz iyi degil ama su hayatta ogrendigim birsey varsa oda herseyin beteri var, ve bir insanin yaptiklarindna dolayi diger insanlari cezanlandirarak kendimizden baska kimseye zarar vermeyiz. malessef bu olayi yasayan cogu genc kilzar susuyor utaniyorlar bende utaniyorum ama susmayi dusunmuyorum. benim elimdne kimse tutmadi, ben bir el olmak istiyorum bu yuzden de buraya uye oldum. soylermissiniz herkez susarsa herkez ayni hataya dusmezmi? herkez bu olayin ustunu orterse.. bunu yasayanlar nasil duzelicek? bunu yasayan degil yasatan utanmali.. tabikide boyle bir forum acmak isterim ama bunu nasil yapicagima dahil hic bir fikrim yok. bana yardimci olurmusunuz?
    Her zaman bu konuda destek olduğumu bilebilirsiniz.Bu herkes için geçerli birilerine zerre kadar faydam dokunursa ne mutlu bana.Ben böyle bakıyorum.Ve sizlerinde bu konuda teşvik etmiş olmam okadar mutlu kılar ki anlatamam.Çünkü birebir yaşamış birilerinin bu olayları ele alıp birilerine yardım etmesi çok daha başka.Utanma filan olsada inanın susmak yazmamak bir başkasınıda bu yola sürüklemektir.Ne kadar gizli saklı kalırsa bu istismar eden kişiler açısından avantaj sayılır.Çünkü gün ışığına çıkması istismar edenler için yıkıcı sonuçtur.Forum açmanıza gerek yok zaten burası yeterli bir arkadaşta açtı.Sizin bu konuda mesela yaşadıklarınızı ve sizi en cok üzen noktaları yazarsanız bir başkası içnde o noktalarda kendini görüp nasıl onarabilir diye fikir vermiş olursunuz.İlk başta şunu belirteyim lütfen beni emri vaki olarak algılamayın.Eğer içinizden geçiyorsa yapın.yani kendinizi bunları anlatıp birilerine yardım edeyim derken daha kötü olmanızı veya olayları tekrar hatırlayıp üzülmenize vesile olmak istemem.Ama eğer ki birilerininde bu durumla karşılaşmaması ve biraz daha önleyici olmak istiyorum derseniz bir konuda bu konularda bilgi verebilirsiniz.Birileri okursa kendinin tek olmadığı yaşadıklarının bir başkasıda yaşadığını görüp belkide bir nebzede olsa rahatlayabileceğini düşünüyorum.

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon