Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
51 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Tecavüz Sonrası Travmalar Hakkında

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikologçuluk oynamayı değil de; ona gerçekten yardımcı olmayı istediğinizden emin misiniz?
    Siz tanıyı koymuşsunuz zaten Sn. shafak. Sizin benimle ilgili bulgunuzu biraz daha açar mısınız rica etsem?

Karar Dönemi

Alıntı siart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz tanıyı koymuşsunuz zaten Sn. shafak. Sizin benimle ilgili bulgunuzu biraz daha açar mısınız rica etsem?
    Özel mesaj yazdım. Lütfen bakıverin.
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Bu kadar uğraştıktan sonra, bu kadar çaba verdikten sonra, artık dayanamaz hale geldim. Böyle bir durumla başa çıkabilmek neredeyse imkansız. Psikolog dan Eft ye kadar her şeyi denememize rağmen çok büyük bir sabır isteyen bir durum. Sabır gösterdikçe, öfke nöbetleri, tartışmalar daha da artar hale geldi. Artık benim psikolojik desteğe ihtiyacım var. Çevremdeki arkadaşlarımı, işimdeki itibarımı kaybetmeye başladım. Herkes bizden uzaklaşmaya başladı. Yaşadığımız rezilliklerin haddi hesabı kalmadı.

Psikologlara bir lüks araba parası harcadım. Hiç bir masraftan kaçınmadım ama düzelme bir kenara, daha da kötüleşmeye başladı. Sürekli yanında olmamı istiyor, işe gidemez, iş yapmaz hale geldim. Alkol almasının önüne geçemiyorum, içince de sapıtıyor.

Dün itibariyle artık pes ettim. Aşk, sevgi bir kenara, artık ondan nefret eder bir hale geldim. Artık bu insandan kurtulabilmek için çaba gösteriyorum. Her türlü tehditi, şantajı yaşıyorum.

Bir arkadaş bu mesajı açtığımda bir yorum yapmıştı, şu an onu o kadar iyi anlıyorum ki. Düzelebilir, acılarını unuttturabilirim zannetmiştim. Aylarca tatil yaptık, istediklerini yaptım, seyahatlere çıktık. Sırf güneşlenmek istiyor diye hafta sonu Mısır a götürdüm. İsteklerini gerçekleştirmek için elimden geleni yaptım.

Ama en sonunda psikologumuz dahi, bana emin misin diye sormaya başladı. Şimdi ondan kurtulabilmek için destek alıyorum. Bunları da bu durumla karşılaşabilecek birileri olur diye, sadece yaşadıklarımı anlatabilmek için burada sizinle paylaşıyorum.

Karar Dönemi

aşk da bir yere kadar. sizi mutlu etmeyen, sürekli sorunları olan, destek olduğunuz halde sizi mutsuzluğa sürükleyen birisinin yanında ömür boyu kalamazsınız. Arkadaşınızın belli ki çok uzun yıllar sürecek bir tedaviye ihtiyacı var, hayatta her türlü şey insanın başına gelebilir, çevremizde destekçilerimiz varken bunların hepsini yenebiliriz aslında. belki de bazı insanlar aşırı güçsüz..

Karar Dönemi

Alıntı siart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .....
    Ama en sonunda psikologumuz dahi, bana emin misin diye sormaya başladı. Şimdi ondan kurtulabilmek için destek alıyorum. Bunları da bu durumla karşılaşabilecek birileri olur diye, sadece yaşadıklarımı anlatabilmek için burada sizinle paylaşıyorum.
    özel mesaj yazdım. Bakıverin lütfen...
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

anduril
    Guest

muhtemelen şevkatinize bağımlı ama siz onun sevgilisiyseniz sadece ana baba gibi şevkat verecek kişi olmadığınızın ayırdımına varmalı aşıksanız zaten böyle bir şeye maruz kalmış kişiye katlanabilirsiniz
    sizin o uçlarda diye tanımladığınız davranışlar tekrarlanacak
    o travmayı flashback(geriye dönüşler) ile tekrar tekrar yaşayacak sinir ve anksiyete(kaygı) atakları yaşıyacak
    nedensiz yere sizden soğuyacak bir anda sonra bir anda aşka gelip size tutulacak
    hazırsanız elinizde bir enkaz var baştan yaratıp onu toparlayıp yolunuza devam edebilirseniz edin fakat o kadar güçlü değilseniz şimdiden hayatından çıkın çünkü ileride onu terkederseniz onun için daha büyük bir yıkım olacak
    kendine çözmek düzeltmek için bir meşkale görme çünkü sonu gelmeyebilir
    kendini bu işe tamamen kaptırma gün gelir düzeldi derken nüksedebilir
    çünkü bak sadece taciz görmemiş sadece tecavüz görmemiş + bir bebek kaybetmiş bu bir kadın için ne demek anlaman tahayyül etmen çok güç
    onun sinirleri çabuk bozulur bunuda anla küçücük birşeyden kocaman kavgalar çıkarabilir 25 yıla ne kadar acı sığdırdığını anla
    Alıntıladığım bu yerlerde hazır değilsen, gerçekten aşık değilsen, o kadar güçlü değilsen, hazır şimdi bu ilişkiden şüphe duyarken bitir demiştim.. kendine çok güzel bir puzzle buldun uğraştın ama bitiremedin seninde sinirlerin harap oldu o da her an bırakıp gideceksin diye harap oldu.. çok güzel şimdi de buraya gelip sakın istismar taciz tecavüz mağdurlarıyla beraber olmayın diye öğüt veriyorsun.. Feyzalın eyy gençler..

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Alıntı anduril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntıladığım bu yerlerde hazır değilsen, gerçekten aşık değilsen, o kadar güçlü değilsen, hazır şimdi bu ilişkiden şüphe duyarken bitir demiştim.. kendine çok güzel bir puzzle buldun uğraştın ama bitiremedin seninde sinirlerin harap oldu o da her an bırakıp gideceksin diye harap oldu.. çok güzel şimdi de buraya gelip sakın istismar taciz tecavüz mağdurlarıyla beraber olmayın diye öğüt veriyorsun.. Feyzalın eyy gençler..
    İnanın düşündüğünüz gibi değil, ben hatamı kabul ediyorum. Sizin önerilerinizi en başta dinlemedim. Hak verdiğimi de belirttim. Önerimi öyle birşey değil, sadece konunun ne kadar zor ve yıllar boyu uğraş gerektirebilecek bir durum olduğunu belirtmek amacıyla bunları yazdım.

Olayı tek taraflı değerlendiriyorsunuz, tüm kıyafetlerim yırtıldı, arabam parçalandı, fiziki şiddet gördüm. Bilgisayarlarım, gözlüklerim kırıldı. Bunların hiçbirini önemsemedim. Beni üzmek için gidip hiç tanımadığı bir adamla evlendi, hiç önemsemedim. Sabahlara kadar tartıştık, günlerce işe uykusuz gittim, iş arkadaşlarımla aramı açtı, hiç önemsemedim.

8 ayda 27 kilo verdim, 1 paket sigarayı 3 paket içmeye başladım, onu polislerin elinden kurtarabilmek için tüm çevremi yaşadıklarımın içine dahil etmek zorunda kaldım. En son artık kalp hastası babamı tehdit etmeye başlayınca işe noktayı koymaya karar verdim.

Sizce emek sarfetmemiş mi oldum. Depresyonu artmasın, Antalya da havalar kapalı diye güneşli ülkelere gittik, gittiğimiz yerde otelden kovulduk, kaldığımız oda kullanılmaz hale geldi.

Ağzımdan çıkabilecek en ufak bir yanlış kelime, o günümüzü cehenneme çevirmeye yetiyor da artıyordu. Konuşmaktan korkar, artık neredeyse konuşmaz hale gelmiştim.

Hatamın farkındayım, destek olabilecek kadar güçlü olduğumu düşünüyordum, ama bu kadar şiddet yaşayacağımızı düşünmemiştim. Beni kaybetme korkusundan değil, ne yaparsa yapsın onun yanında olduğumu bildiği için, gün geçtikçe yaşanılan şiddet arttı. Yaşadığım tehdit, şantaj, şiddet hayatım boyunca unutamayacağım şeyler.

Evet yazdığım bazı şeyler çirkin farkındayım. Size birşey sorayım, sizin kendinizi kötü hissettiğiniz bir anda, yanınızdaki insan sizi sakinleştirmeye çalışsa, uyutmaya çalışsa, sizi kaldırıp duşa soksa, yıkasa, masajlar yapsa ve sonra siz kalkıp o adama vurmaya başlasanız neden beni uyutmaya çalışıyorsun diye. Elinize geçen herşeyi fırlatsanız, kırsanız ve karşınızdaki insan sadece sakin ol bebeğim, bir şey yok ortada dese saatlerce. Evet karşınızdaki insan çirkin demekki.

O gecenin sabahı polis gelse sizin ifadenizi almak üzere karakola götürmeye çalışsa ve yanınızdaki insan bu konuyu bir şekilde halletse çirkin bir insan.

Size yardım etmeye çalışan herkes mi çirkin? Evet mütevazi olmayacağım çok şey yaptım, 8 ayda çok şey kaybettim. Her türlü imkanı seferber ettim. Çirkin olduğumdan mı, karşılık beklediğimden mi? Hayır! O insanı sevdiğim için! Ama size göre çirkin olan benim yaklaşımımsa, ben gerçekten çok hatalı olmalıyım.

Evet benim yaşadıklarımdan feyz alabilecek birisi varsa buraya bu kadar şeyi yazmam en azından bir anlam taşıyacaktır.
    Konu siart tarafından (24-05-2012 Saat 04:46 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi
    Yer
    Antalya

Siz yazdıklarımı uydurduğumu söyleyemezsiniz ama ben size yaşanılanların gerçek olduğunu ispat edebilirim. Siz inkar edilemez gerçeklerden vurgulama yapıyorsunuz, ben de yaşadıklarımdan. Sizin kötü ve çirkin olduğunuzu söylesem bilmeden konuşmuş olurum ve size iftira atmış olurum değil mi? (Ki kesinlikle böyle bir yargıda değilim, haddime de düşmez)

Lakin bu konuyu sizlerle tartışabilecek tahammül sınırında olmadığım üzere, sadece iftira atmakta olduğunuzu size hatırlatırım. Çünkü bu yaşanılanları bilen kişiler olduğu için sadece o kişileri arayarak dahi, benim müsademle iftiranızı size ispat edebilirim. Yaşam koçumuz ve psikoloğumuz tüm detaylara hakimdir.

Peki ben size bunların uydurma olmadığını ispat ettiğimde ne olacak? Konuyu değil, üslubu mu tartışacağız ondan sonra.

Konu farklı bir tarzda gereksiz bir polemiğe dönüşmek üzere. Yalan söylüyorsun dediğinizde dayanağınız nedir? Genellemelerden mi bahsedeceksiniz yaşadıklarınızdan mı? Neye göre imkansız, tanının ne olduğunu biliyor musunuz? Detaylara hakim misiniz?

Siyasetçi uslubuyle yalan söylüyorsun deyip, konuyu paylaşımdan tartışmaya taşımayınız lütfen. Yaşadıklarımı paylaştım. Rahatsız edici bir durum varsa moderatorlerden konumun silinmesini rica ediyorum.

Cümleten hayırlı kandiller.

Karar Dönemi

Sayın siart,
    Sizin hayatınızı değiştiren, bozan, sizin hayatınıza zarar veren bir insanla berabersiniz ve bunu düzelteceğinizi düşünüyorsunuz. Bu süreçlerden ben de geçtim.. Ve sonunda olan bana oldu. Tam 1.5 yıl boyunca aşırı psikolojik problemli bir insana yardımcı olmaya çalıştım. Küçük yaşta babasını kaybetmiş, benimle tanışmadan kısa bir süre önce de annesini kaybetmiş. Tüm herkes şirkette ona düşman iken, ben onu anlamaya çalıştım, bu yüzden o da tek arkadaşının ben olduğumu düşünüyordu. O kadar çok idare ettim ki onu, bir zaman sonra kabak benim başıma patlamaya başladı. Bizler gibi insanlar başkalarına yardımcı olmayı seçince, bizim gibi düşünen çevremiz yoksa maalesef o çevremizdeki insanlar yavaş yavaş kendilerini bizlerden çekmeye başlıyorlar.. Çünkü yardımcı olmaya çalıştığım insan ben hariç herkese saldırgan idi.. Bu davranışlarını düzeltirim umuduyla onu hep dinledim. Bana dertlerini anlatıyordu. Yaşamak istemediğini, hayatta hiç bir şey kalmadığını söylüyordu.

İş yerinde çalışmasa bile hep idare ettim, düzelir bekledim ve düzelmesi için de ben de elimden geleni yaptım. Kendisine zarar verdiğinde hastaneye sırtında taşıyan ben oldum, alkolle birlikte xanaxları yutup intihara kalktığında hastaneye yetiştiren de ben oldum. Ama bir zaman sonra bu insanın benim yaptığım hiç br davranışın ona iyilik olmadığını düşündü.. Aylarca işe gelmedi ve ben hep idare ettim, onun yapması gereken işleri de ben yaptım... Patrona rapor verirken onun yaptığı iş listesine bir sürü şey ekliyordum yapmış gibi.. Ama hiç bir faydası olmadı.. tam tersine zararı oldu.. Sonunda bu kişi tarafından ölüm tehditleri aldım, boğazımı sıkıp yumruk attığı zamanlar oldu... Yine sesimizi çıkarmadık ama arkadaşlığımız tamamen bitti, bir zaman sonra işe gelmeye başladı ve bana düşman olmaya başladı, kafasındaki takıntıları bana karşı kullanmaya, bana karşı saçma sapan senaryolar üretip onun arkasından iş çevirdiğimi düşünmeye başladı ve yönetime de bu şekilde yansıttı..
    Sayın Siart, bu tür insanlara bizim gibi insanlar yardımcı olamaz... Benim de bir sürü psikolojik sorunlarım oldu, ve hatta hala ilaç kullanıyorum, Ancak bu tür insanların psikolojik rahatsızlığının yanında görgüsüzlük, şımarıklık, adam gibi adam olmama gibi problemleri olduğunu bizler unutuyoruz.

Zamanında çektiği acıyı farketmek vardır, bir de bunu ilgi çekmek, hep ilginin kendisinde olması için kullanmak vardır.. Maalesef bazı insanlar bunu kullanıyor hep.. İşimizi gücümüzü bırakıp onlarla ilgilenmemizi istiyorlar.. O kadar yoğun işimin arasında bu insana yardımcı olmaya çalıştım. 1 yıl denedim olmadı. 1 yıl sonunda ben herşeyimi yitirmiş bir adam oldum. Bunu insanlık adına yaptım, onun düzeleceğine inandığım için yaptım, bana karşı çıkan tüm arkadaşlarım benden uzaklaştı, konuşmadı benimle.. Ona düşman olan herkes bir zaman sonra bana da düşman oldu.
    Psikoloji bozuk bir insan kötü olmak istediğinde çok kolay kötü olabiliyor ve çok kötü planlar yapabiliyor insana zarar vermek için, o da bu planlarını yaptı ve benim kariyerime zarar verdi... Hayatımda geriye dönüp bir daha asla yapmayacağım şey varsa budur...
    Ben de aile kavgası içinde büyüyen bir çocuktum, bu yüzden de benim de problemlerim var ve bu tür problemleri olan herkesi çok iyi anlayabiliyorum ancak bunu ilgi çekmek için kullanmıyorum... Şunu anladım ki, kimseye yardımcı olmayacaksın. Başka çevremden de aldığım tecrübelerle sabittir ki, insanlara yardımcı olmaya çalışmak asla takdir edilmiyor, hatta onlarla çok samimi olduğumuz için bir zaman sonra onların karşısında zayıf imazjı çizmeye başlıyorsunuz ve size hakaret edebilecek, size aşağılık gibi davranacak hakları olduklarını düşünüyorlar... Aradaki mesafeyi koruyarak bu tür insanlara da yaklaşamayacağımız için , bunun en güzel yolu sadece onların kendilerinin çok profesyonel bir destek almasıyla düzelmesi gerektiğini onlara düşündürmek... Başka bir şey elimizden gelmiyormuş bunu öğrendim...

Sizi üzen, sizin yıpratan bir şey sizi asla mutlu edemez... Sizi üzer sadece.. Sizi mutlu eden şeylerin yanında olmak en mantıklısı...

Deli Ruzgar
    Guest

Eger gercekten ona yardim etmek istiyorsaniz bunun cozumunu ben biliyorum, o kizin psikolojisini benden iyi kimse anlayamaz.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon