5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Herkez bana yardımcı olursa çok sevinirim...

Karar Dönemi

Unhappy Herkez bana yardımcı olursa çok sevinirim...

Merhaba arkadaşlar benim adım Kaan 14 yaşımdayım 8.ci sınıfa gidiyorum fakat benim bir sorunum var ve bu sorunumu sizinle paylaşacağım.

Arkadaşlar ben çok öfkeli bir insanım ve sizden bu konuda yardım istiyorum, şimdi olayı size anlatacağım. Arkadaşlar öncelikle ben çok sesiz içine kapanık bir çocuktum. bu çekingenlik 6.cı sınıfta başladı. 6.cı sınıfta insanlar benle hep dalga geçer lakap takar ve bana hep gülerlerdi bende hiç cevap vermezdim fakat bu konu 8.ci sınıfta dahada kötüye geçti. Benden küçük çocuklar bile bana koridordo laf etip gülüyorlardı ve bende cevap veremiyordum. Kısacası ben çok kötü bir ortamda büyüdüm. Öbür Popüler çocuklar yürürken esneme vurup bana gülüyorlardı hepsi bana ezik diyolardı. Bende bunun sonunda çok sinirlendim o sesizliğimin altından fırtınalar koptu o günden beri çok sinirliyim ve toplumdan nefret ediyorum. Girebilsem bile girmek istemiyorum sosyal ve popüler çocuklardan nefret ediyorum. Bir an içimdeki şeytan onları öldür diyor. Sinirlenince yaptığım olayları unutuyorum sanki film kopuyor. Yüzüm kızarıyor, boğazımdaki damarlar belirginleşiyor ve sinirimi dışarı eşyaları kırarak fırlatarak veya şiddetle dışarı çıkartıyorum.Bu sinir yüzünden ailesel ilişkilerimde kötü gidiyor. Ailemle hergün kavga ediyorum ve aklımdan okuldaki çocukları öldürmekten başka hiç birşey gelmiyor çok sinirleniyorum.

Lütfen bana napmam gerektiğini söyleyin ve beni bu sinirden kurtarın. Yardımlarınız için şimdiden sağolun.

Karar Dönemi

1-Sorununu ailenle paylaş ve seni psikiyatriye veya psikologa götürsünler.
    2-Okulunda rehber öğretmene veya sınıf öğretmenine veya güvenebileceğin bir başka öğretmene/idareciye anlat durumu ve sana yardım etmesini iste.
    3-Yukarıdakilerin hiçbirini yapamıyorsan kendin bir psikiyatriste/psikologa veya doktora git ve yardım iste.
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhabalar kardeşim..10 yaşında bir oğlan annesi olarak,seni anlıyorum ve sorunun seni çok rahatsız ettiğinden eminim.okulla çok irtibatım olduğu için senin yaş gruplarını gözlemem kaçınılmaz oluyor.evet dediğin gibi okul ortamı çok dengesiz ve acımasız bir yer.tersini söylemek isterdim.öyle olması gerekiyordu.ama gercek bu.bunun nedenleri çocuklar kişilikleri oluşmamış, olgun olmayan, davranışlarının sonucunu ölçemeyen, neyin doğru neyin yanlış olacağını kestiremeyen küçük bireylerdir.belli bir yaşa gelecekleri zamana kadar böyle sürer.olgunlaştıkları vakit davranışlarında değişim olabilir.
    ama çocuğu yetiştirmeyi bilmeyen ebeyinler,öğretim görevlileri yüzünden bu durum sürebilir.onlara doğruyu yanlışı öğretmek gerekir.keşke derslerinin gelişmesi kadar kişiliklerinin de gelişmesi için uğraş verseler.malesef ihmalkarsızlık ,zamansızlık,vurdumduymazlık yüzünden önem verilmez.bazı çocuklar bazı şeyleri erken gördükleri veya kişilikleri yüzünden diğerlerinden farklı olabiliyor tabi.bu gibi kötü davranışlar çocukların suçu değil.onları yetiştiren bireylerdir..
    madem böyle dengesiz bir ortamdasın.sende bu dengesiz ortamda dengeni korumak zorundasın.biliyorum.hiç suçun olmadığı halde üzülmüşün ve kırılmışın..ama küçük dostum hayat da böyle karşılaşcağın çok zamanlar olur..ve hazırlıklı olman gerekiyor..sen toplumda beyfendi olmaya çalış.iyi insanlarla ve doğru karakterli insanlar la birlikte ol.derslerine kendini ver ve kişiliğini geliştirmek için kitap oku net de araştırma yap.toplumda ezik ve kendini savunamayan biri olma.yoksa hep rahatsız edilirsin.başkalarına zarar verme ama kendini korumayı da bil.seni mutlu edecek insanlarla birlikte ol.sana zararlı olacaklara da güçlü olmaya çalış.kavga olaylarda son perdedir.kavga etmek isteyenler dengesini bulamayan insanlardır.birisi tarafından dövülmek isteniyorsan sende kendini korumak zorundasın..koruyamassan işte ruhsal durumun sarsılır.öfke birikimin seni yanlış düşüncelere yönlendirir.
    olayları unutmaya çalış.toplumda güçlü ol .kendini savunmayı bil.kimseye yanlış davranışda bulunma.okulda senin karakterinde çocuklar olmalı. onlarla arkadaş ol.yetişrilmesine önem verilmeyen çocuklardan uzak dur..okulda resim tiyatro spor etkinlikleri yapan kulüplere katıl.ordaki arkadaş ortamları daha farklı olabiliyor.senin öfke duygularını da iyi gelir,seni oyalar.güzel şeyler öğrenirsin..kişiliğine en uygun olan çocuklarla arkadaş ol..kendini çok rahatsız hissediyorsan okuldaki rehberlik ile görüş..onlar sana bazı konularda yardımcı olurlar..

anduril
    Guest

Alıntı Kaan123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim adım Kaan 14 yaşımdayım 8.ci sınıfa gidiyorum fakat benim bir sorunum var ve bu sorunumu sizinle paylaşacağım.

Arkadaşlar ben çok öfkeli bir insanım ve sizden bu konuda yardım istiyorum, şimdi olayı size anlatacağım. Arkadaşlar öncelikle ben çok sesiz içine kapanık bir çocuktum. bu çekingenlik 6.cı sınıfta başladı. 6.cı sınıfta insanlar benle hep dalga geçer lakap takar ve bana hep gülerlerdi bende hiç cevap vermezdim fakat bu konu 8.ci sınıfta dahada kötüye geçti. Benden küçük çocuklar bile bana koridordo laf etip gülüyorlardı ve bende cevap veremiyordum. Kısacası ben çok kötü bir ortamda büyüdüm. Öbür Popüler çocuklar yürürken esneme vurup bana gülüyorlardı hepsi bana ezik diyolardı. Bende bunun sonunda çok sinirlendim o sesizliğimin altından fırtınalar koptu o günden beri çok sinirliyim ve toplumdan nefret ediyorum. Girebilsem bile girmek istemiyorum sosyal ve popüler çocuklardan nefret ediyorum. Bir an içimdeki şeytan onları öldür diyor. Sinirlenince yaptığım olayları unutuyorum sanki film kopuyor. Yüzüm kızarıyor, boğazımdaki damarlar belirginleşiyor ve sinirimi dışarı eşyaları kırarak fırlatarak veya şiddetle dışarı çıkartıyorum.Bu sinir yüzünden ailesel ilişkilerimde kötü gidiyor. Ailemle hergün kavga ediyorum ve aklımdan okuldaki çocukları öldürmekten başka hiç birşey gelmiyor çok sinirleniyorum.

Lütfen bana napmam gerektiğini söyleyin ve beni bu sinirden kurtarın. Yardımlarınız için şimdiden sağolun.
    bak canım arkadaşım kendimden örnek veriyim liseye kadar neredeyse hiç arkadaşım yoktu sessizdim kimseyle konuşmazdım sınıftakiler herkesle dalga geçen çok iğrenç tiplerdi asla kimseyle anlaşamadım liseye geçtiğimde kendime bir söz verdim dedim ne olursa olsun arkadaş bulacağım ve yalnız kalmayacağım. sırf arkadaş bulma uğruna çok berbat tiplerle arkadaş oldum beni çok kötü yollara çektiler. arkadaş insanı rezil de eder vezirde derler ya çok haklı bir söz.
    sana ezik diyorlarsa bu senin ezik olduğunun mu kanıtı ? onların demesiyle sen şimdi ezik mi oldun?
    onlar senin sinirlerini bozmana değecek kadar değerli ve önemli insanlar mı? değillerse kendine bu eziyeti neden ediyorsun?
    sen illa sosyal ve popüler biri mi olmalısın bu senin zorunluluğun mu?
    zaten ileride elinde olmadan daha sosyal olacaksın nerden mi biliyorum kendimden ve çevreden
    birilerini öldürmek sandığın kadar kolay ve pat diye karar verilebilecek kadar basit bir olay değil ve senin yaşındaki bir insan için çok ağır düşünce biçimleri arkadaşların da dediği gibi okulda ilk sınıf öğretmenine git bana zorbalık yapıyor arkadaşlarım ve bu benim sinirimi çok bozmaya başladı de öğretmeninden istediğin sonucu alamazsan rehberliğe git yine olmazsa müdür yardımcısı oda olmazsa okul müdürüne git ailene durumu uygun bir dille sakinncee bak özellikle beliritiyorum sakince aç ve deki psikoloğa gitmek istiyorum sinirlerim çok bozuldu de muhtemelen bu sene sınav yılın lise sınavlarına hazırlanıyorsun bununda baskısından olaylar sana çok dokunuyordur. sakinleş ve kendini derslerine ver düz lise mezunu biri olarak söylüyorum düz liseler ve meslek liselerine gitmeyi gerçekten istemezsin orda yaşanılanlar şuan yaşadıklarından katkat berbat. neyse dostum herşeyin iyi olması dileğimle =)

Karar Dönemi

Bence şanslısın küçük yaşta büyümeye başladın.İnsanları gözünde büyütüp onlardan çekinme içinden kime ne söylemek geçiyorsa onu söyle içine atma. İçine atmak seni bu duruma getirdi.Daha yaşın çok küçük ve bazı şeyleri erken yaşıyorsun o kadar. Kendine bunları sorun etme kendini rahat bırak. Kendini çok fazla dinleme. Çok yalnız kalma. Sana ezik diyenler kendi egosunu tatmin ediyordur. Çekingenlik öyle utanılacak bir davranış değildir. İnsanları çok takma bu hayatta. Çünkü herkes önce kendini düşünür. Senin o insanların kafana takmandır onların senle uğraşmasını sağlayan. Her insan gibi olmak... hep aynı hikayeyi okumak... Belkide hikayen çok farklı olacaktır kimbilir.Bu hayatta başarılı olan büyük insanların hikayelerini oku . çoğunun hayatı seninkisi gibi başlar.