Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Az daha gec kalsaydim ev tamamen alevlenecekti

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Az daha gec kalsaydim ev tamamen alevlenecekti

Son zamanlari pek iyi sayilmam , burda oldugum halde geri cekilip sizi izliyorum .
    gündüzleri sessiz olsada aksamlari doluyor , kendimi aranizda hisediyorum siz ne kadarda bunun farkinda olmassanizda .
    Sizleri sevdigimi söylemek istiyorum .

Dün basim büyük bir olay gecti ,psikolojikle alakasi yok ama sizinle paylasmak istedim .(paylastigim tek sizler varsiniz).

Dün benim Saglik sigortasina gitmem lazimdi , cronik hastasi oldugumdan ilac ödememek icin .
    Benim birde Memur veya Devlet isleri gördügümde anksiyete kayiyorum, kadinla Büroda konusurken Paniklere girdim gözlerim doldu heran yaslarim akicak .kadin bana iyimisiniz diye sordu , kisadan iyiyim dedim. ve sonra ayagi kalktim ,kadin oturun lütfen dedi oturamadim neyse büradan ciktim .
    orda biryere oturdum ve hüngür hüngür agliyorum diger Bürodan cikip beni öyle görünce yanima geldi , ne oldu neyiniz var gibi sorular sordu .
    Bir baktim ki 5 kisi etrafimda , bana olan görevli bayan PC den benim ne hastaligim olduguna bakti . Digerlerine de bana sordu , Ilk yardim cagiralimi .Simdi iyi olurum dedim . Kadinlar in bana bakislarini unutmuyorum , caresiz bakislar .
    Disariya hic yalniz cikmam , esim beni getirir götürür .nedense dün onunda zamani yoktu , bende ona becerririm birseyim olmaz demistim.
    oaradan eve geldim , persembe günleri benim gibi hastalara psikoloji sosyal (dernegi) katiliyorum .persembede sadece bayanlara özel oldugundan
    evde kIsIr yapip götürdüm , yani saat 14:30 dan 18:00 kadar evde yoktum yani 3,5 saat yoktum evde .oraya gitmem beni multive etti iyi geldi .

Eve gidiyorum ,Asansörden ciktim bir yanik kokusu geldi burnuma .
    evin kapisini bi actim ki acmamla duman cikti disari , kapiyi kapatim isgi yakiyorum yanmiyor (yaniyorda isik vermiyor dumandan)heryer duman $urumu kaybettim odalar ne tarafta sasirdim ,cakmak yaktim nafile (cakmak tehlikleli olabilirdi). hemen oturma odasina gidip Balkonun kapisin actim ve diger camalarida ,sonra Mutfaga gittim orada öylece hareketsiz kaldim. havalandirici iyice erimis plastik olan yerleri ve ceranfeldin üstüne düsmüs ,su kaynaticidan daha Alevler cikiyordu ocagin arkasinda tahta olanlar Kös haline gelmisler yaniyorlar .1 saat kadar donmus kaldim o arada dumanmis degilmis hic orali olmadim, Astim hastasiyim.
    ceyran kablolarin hepsi erimis yanmis . neyse havlu yu islatip ates olan yerlere attim ve cizzzz sesi , bunu birkac kere yaptim .
    Sonra esimi aradim "Beni öldür artik " dedigimde "ne oldu söyle " dediginde " evden cikarken ceranfeld(ocagi)acik birakmisim alevlenmis tutusmus ev yaniyor" dedim ama zor konusuyorum tel de .bana "sakin ol hic kendini üzme Mala olsun , herseyin caresi var yeter ki sen üzülme" dedi.

Tabii o jet gibi ucarak eve geliyor ,o arada kardesimle konusuyordum .esim hicbiryere bakmadan beni o halde görünce bana SIMSIKI sarildi , titredigini hisettim yüzüme baktiginda agliyordu (kiyamam ben onun tek göz yasina).
    sonra bakindai eve .gel disari cikalim kahve icelim sakin sakin konusalim dedi, tabi o arada merakli komsular da geldi "vah vah".
    esimin her daldan tanidiklari var , yanan evlerde calisan duman kokusunu gideren ilaclar getirdi sonra . tüm duvarlar silinecek , laminatlar yapis yapis hemen yapilamasi sartmis yoksa aralarinda sisi kokulari kalir dedi . LCD PC Laptop onlari da tamirciye götürüp icine yerlesmis yapisik dumani temizletin!! bir zaman sonra bozulurlar .

sonra kardesim geldi , duvarlari sildi tüm yerleri sildi . Ben 4 saat banyo temizledim , normal ilacla sildigimde yag gibi dagliyor cikmiyor . ancak Domestos gibi agir ilaclarla cikti, fayanslar..banyonun ici simsiyah uffff nasil temizlencek bunlar diyorum kendime .Havlu dolabimin icine bile girmis , havlula bile siyah duman .
    Oturma odam , daha perdelerim yeniydi olmusla siyah cok üzüldüm , neye üzülmedim ki evde ne varsa ..üst duvarda siyah siyah ipler olusmus sanki senelerdir temizlenmemis ve toz aglari olmus gibi.

mutfakta dolaptan bardak aliyim dedim , hehe oda duman yapis yapis . Kardesim gece 1 e kadar durmandan is yapti Allah razi olsun , az sonra gelicek.Bugün bir kadin gelip camlari kapilari temizlicek .

Ben kendimi suclarken , kardesim yanan yere bakti "Abla ocak kapali baksana , bence kısa devre yapti .sanirim toprak yok"
    esim girdi araya "haklisin , gecen sene ceyranci gelmisti özeliklede söylemisti .toprak kurmak icin tüm fayanslar vs duvar oymamiz gerekir "
    esimde "kalsin ozaman , iki tane toprakli Fi$ var digerlerinide su kaynatici Mixer vs icin yeterli"
    "yavurum ya caresiz kalinca her sucu üstüne aliniyorsun "
    ana suclusu Su kaynatici kisa devre yapti , artik bundan sonra herseyin Fi$ini cikarticam.

Ev sigortamizda yok simdi olsa ne fayda ..
    verecegimiz sadaka varmis

1-2 resim cektim

bunlar temizlenmis hali

ALIM0502.jpgALIM0499.jpgALIM0503.jpgALIM0488.jpg

Benimle paylastiginiz icin simdiden cok tesekkür ederim
    Konu Selina tarafından (03-02-2012 Saat 01:45 PM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    utopia

Canim cok uzuldum, cok gecmis olsun.Allahtan sen zamaninda gelmisin de mudahele edile bilmi$.Moralini bozup kendini uzme sakin.E$inin de soyledigi gibi; cana gelicegine, mala gelsin..

Karar Dönemi MuAmMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selina Kardeşim,çok çok geçmiş olsun...
    ALLAH’ım Diyerek seslenmek ne güzel!... Her an , Her yerde sesimi işittiğini bimek, ne güzel Ya Rabbi...

Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bi noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.(Hz.Mevlana)

Karar Dönemi masiyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selinam büyük geçmiş olsun.İnanki çok üzüldüm.Allah bir daha göstermesin.
    Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma;
    Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma;
    Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez;
    Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez;
    Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun
    bir insanı küçümsemek akılsızlık,
    Çok büyük görmekte korkaklıktır.
    Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
    Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Karar Dönemi okur-yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun selina...

zaman zaman ev işlerinde ihmal ettiğimiz küçük şeyler zarara neden olabiliyor. rabbim başka elem keder vermesin. pek tabii ki mala gelen zararın telafisi olur. canınız sag olsun. eşiniz de anlayışlı davranmış... hayat bu. insan herşeyle karşılaşabiliyor. mü'minin malına gelen zarar hata ve kusurlarının affına manevi derecesinin yükselmesine sebep olur. az sadaka çok belayı def eder. büyük bir tehlikeden allah korumuş yine de...

rabbim her türlü maddi manevi zararlardan tehlikelerden korusun cümlemizi... sizi seviyoruz... acılarımızı kederlerimizi sevinçlerimizi burda paylaşıyoruz...

ben de geçen gece hasta halimde kalktım acile gittim kendim. evin yakınında bayırda araba kaydı. el frenini çektim arabha yine kayıyor. yerler cam gibi don tutmuş. arabadan indim biraz daha kaydı araba. sonra uçurum kenarına bir karış kala durdu kendisi. çalışır halde 4 lü sinyal lambalarını yaktım eve gittim eşime dedim araba yolda kaldı diye. komşular gitti çıkardılar arabayı. her şey bizim... bize düşen nimetlere şükür, musibetlere sabır...
    teşekkür ederim ALLAH'ım...

Banned

arkadaşlar facebook'ta panik atak hastalığı adında bir sayfa oluşturduk hepinizi bekliyoruz..SAYGILARIMLA

Selina çok geçmiş olsun
    Allah sizi çok büyük bir felaketten korumuş.
    Verilecek ya da verilmiş bir sadakanız var.
    Üzülme bununla geçmiş olsun
    Bu arada kandiliniz de mübarek olsun

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Se-li-naa selinaa selinaam gecmis olsun canim, Allah daha beterlerinden korusun. Ne mutluki zor durumda birbirine kenetlenen bir ailen varmis.
    Okur yazar sanada gecmis olsun, Allah korumus.

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok geçmiş olsun kardeşim...
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

anduril
    Guest

selina ablammmm başından neler geçmişş allah korumuş gerçekten geçmiş olsun bırak mala gelsin yahu hiç üzülme bende bir kere fırını yakıyordum annemler bana sarılıp üzülme demek yerine bağırmışlardı eşin çok anlayışlı gerçekten allah korumuş

Sayfa 1/2 12 SonSon