6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Saplantı mı?

Karar Dönemi

Standart Saplantı mı?

Merhaba,

Uzun süredir kafamda olan ve bir türlü uzaklaştıramadığım problemimi paylaşmak istiyorum. Ve aslında istediğim problemin adını koymak. Buna bir problem demeye başladığımdan beri araştırıyorum ama çok ta tatmin edici sonuçlara ulaşamadım. Yardımcı olabilen birileri çıkarsa çok sevineceğim.

8 yıllık en yakın arkadaşım ile aynı şirkette çalışıyoruz. Derken bu hatun kişi benim yöneticim oldu. Ben de onun sevincine ortak olmama ragmen kısa süre sonra davranışları belirgin bir şekilde değişmeye başladı. Beni rencide edici, gurur kırıcı hareketlerde bulundu. Böyle davranmasına ragmen beni müdürlerimize karşı kötüledi ve sonucta ben zararlı çıktım.
    Neyse detaylara çok girip sizleri sıkmak istemiyorum. Buraya kadar aslında herkesin başına gelebilecek şeyler gibi görünüyor ama problem ben bu konuyu sindiremeyip çok kafaya taktım. O kadar ki 3 yıldır başka bir konuya odaklanamıyorum. Kafamı kurcalayan bu konu beni geceleri uyutmuyor, iş yerinde sürekli o kişiyi ve yaptıklarını düşünmeme neden oluyor. Hayatım da iyi giden çok şey olmasına ragmen ben bu düşüncelerden kendimi alamıyorum. Tatilde, sevgilim yanında bile sadece o var aklımda.
    Artık ondan kurtulmak istiyorum ama ne yapsam dikkatim uzun süreli başka yönlere kaymıyor. Lütfen bunun ne olduğunu nasıl kurtulacağımı söyleyebilecek birileri var ise bana yardım etsin.
    Teşekkürler
    Canan

Banned
    Yer
    utopia

Selam Canan, aramiza hosgeldiniz..
    En yakin arkada$iniz, bir terfi almis ve yonetim kadrosuna gecmi$.Buda dostlugunuza zarar vermis..
    Sizi bu denli rahatsiz eden duygu, arkada$inizin terfi sonrasi size olan yaklasimlarimi, yoksa en yakin arkadasinizin patronunuz oldugu fikrimi?
    Yoksa, terfiyi sizin hak ettiginize inaniyordunuz da, omu terfi etti?
    Yazdiklarinizi okuyunca, bunun basit bir kirginlik olmadigi anlasiliyor.Bir dosta kiriliriz, hayal kirikliklari ya$ariz, fakat sizin bu sureci saplanti boyutuna tasimi$ olmanizin altinda ba$ka nedenler var gibi...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bunun ne oldugunu teşhis etmek bizim açımızdan yanıltıcı olabilir ayrıca bizler profesyonel olmadıgımızdan dogruda olmaz .Bu konuda sevgili arkadaşımız MİNNİE ye danışmanı öneririm .

Kendi profesyonel oldugu için sana daha çok yardımcı olucaktır .

Arkadaşının böyle bir davranış gostermesi çok normal ,makam mevki malesef çogu insanı çok degiştiriyor guç ellerine geçtiginde onlara yapılanların acısını çıkarmak istiyorlar yada kuçukluklerinde bilinç altlarına yer eden bazı olaylardan dolayı emrindekilere çok daha farklı davranabliyorlar .

Benim tavsiyem onu kafana olumsuz yönuyle takıp kendini mutsuz edicegine bu olayı olumlu yonde motivasyon edici olarak kullanıp ,daha çok çalışıp gerekirse kurum içi egitimlere ve sertifika kurslarına katılıp kendini geliştirmen ve ondan daha ust seviyeye gelmek için çabalamanı oneririm .

Böylece hem hep onu duşunmekten kurtulur hemde ,sana yaptıklarının acısını çıkarırsın .

Önunde uç yol var ;ilki bu şekilde davranıp acı çekmek mutsuz olmak ,digeri bir uzmandan destek alıp onu unutmak ,son olarakta hem destek almak hemde yukarıda saydıklarımı gerçekleştirerek hem ondan kurtulmak hemde daha ust kademeye çıkmak .

Artık karar senin ,başarılar dilerim .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Arkadasiniz belkide pozisyonundan dolayi daha otoriter imaj cizmek istemistir, buda size o kisi degismis gibi lanse edebilir.
    Kiskaniyormuyum, ofkemin sebebi nedir, konusmalimiyim, ne olsaydi icim rahatlardi ve durumu kabullenebilirdim?

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı selfcontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 Subat a katiliyorum aranizda devam eden bir dostluk olsaydi zaten seni baskalarina kotumelezdi.onunla arkadaslik anlaminda mesafeni koyup kendine odaklan ondan daha iyi olmaya calis. sen isini iyi yaparsan kimseye karsi bir kozu olmaz elinde seni kotulemek icin.
    Yapilmasi gereken telkin degil, oncelikle kendi icindeki sorulari yanitlamasi, daha derine inmesi ve o yonde ilerlemesi gerek.

oardan ayırlsanız bence en iyisi ollur gerecekten ebnzer bir durum ebnim de başıma gelmişti oh şimdi çok rahatım eger ayrılabilyorsanız hiç durmayın kafanaızı dea boşuna yormayın işten ayrılın ...