Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Kendi okyanusunda kaybolmuş birine ne önerirsiniz?

Karar Dönemi

Buna benzer problemleri ben de yasadım ve hala yasıyorum

Kendi iç dünyamı anlamakta zorlanıyorum,Dün vazgeçemediğim, bugün çok yavan geliyor.Evet bende aynı durumu yasıyorum.Yani istikrarlı bir dusunce istiyorsun,dun ne dusunduysen bu gun de aynısını dusunmek istiyorsun,dun neyi zevk duyarak severek yaptıysan bugun de aynı duyguyu hissetmek istiyorsun,ama olmuyor di mi, peki bu ne kadar sık oluyor sende,
    bugun severek,zevk alarak yaptıgın bir seyi bir daha aynı zevki duyarak yapamıyormusun?
    yoksa birkac gun sonra bu isteksizlik ortadan kalkıp aynı zevki duyarak aynı seyi yapabiliyormusun?
    Mesela alıs-verise gittin bugun hic bir seyi secemiyorsun,begenmiyorsun,kararsızsın
    Ertesi gun de alısverise gitsen aynı sekilde mi hissediyorsun yoksa degisme oluyor mu,yani daha keyif alarak yapabiliyormusun

Karar Dönemi

Alıntı gratitude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi iç dünyamı anlamakta zorlanıyorum. Arzularımın esiri olarak yaşamak istemiyorum. Çünkü isteklerim çok değişken. Dün vazgeçemediğim, bugün çok yavan geliyor. Oysaki ben uğrana yaşayabileceğim şeyler istiyorum.
    İçimde olmayacağını bildiğim halde, engel olamadığım bir umut var. Sanki mucize gelip beni bulacakmış gibi. İnancımın en zayıf olduğu dönemlerde dahi bunu hissetmek oldukça komik. Kendi çelişkilerimi gördüğüm halde.
    Yaşımın gereklerini yaşamadığım, akranlarım gibi olamadığım için kendimi hep eksik hissettim. "Şuan" da yaşamak benim için güç. Çünkü kendi hayal ülkem gerçeğinden on kat iyi.

Nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi geliyor, ne seçersem aklım diğer seçenekte kalıyor.
    Dünyanın yaşanılası tarafını göremiyorum. Aklım çelişkilerle doluyken olmuyor. Yaşam bana isteklerimi vermediğinde olmuyor. Anlaşılmadığımda olmuyor.
    Oysa gittiğim her yere kendimi de götürüyorum. Kaçıyorum ama ruhum hep benimle geliyor. Oyalanacak zaman harcayacak bir şeyler bulamayınca başka bir şeye yöneliyorum. Kaçmak mücadeleden kolay çünkü.

Sadece şunu merak ediyorum,
    Her şeyin elimizde olduğu söyleniyor. Öyleyse neden duygularımı yada düşüncelerimi yönetemiyorum?
    Ne istediğime neden ben karar veremiyorum?
    Neden neyi seveceğimi ben seçemiyorum?

Kendi iç dünyamı anlamakta zorlanıyorum,Dün vazgeçemediğim, bugün çok yavan geliyor.Evet bende aynı durumu yasıyorum.Yani istikrarlı bir dusunce istiyorsun,dun ne dusunduysen bu gun de aynısını dusunmek istiyorsun,dun neyi zevk duyarak severek yaptıysan bugun de aynı duyguyu hissetmek istiyorsun,ama olmuyor di mi, peki bu ne kadar sık oluyor sende,
    bugun severek,zevk alarak yaptıgın bir seyi bir daha aynı zevki duyarak yapamıyormusun?
    yoksa birkac gun sonra bu isteksizlik ortadan kalkıp aynı zevki duyarak aynı seyi yapabiliyormusun?
    Mesela alıs-verise gittin bugun hic bir seyi secemiyorsun,begenmiyorsun,kararsızsın
    Ertesi gun de alısverise gitsen aynı sekilde mi hissediyorsun yoksa degisme oluyor mu,yani daha keyif alarak yapabiliyormusun

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gerçekten ne istiyorsun?

Karar Dönemi

Alıntı w@rn84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tekrar zevk alabilmem için uzun bir süre geçmesi gerekiyor.
    Başıma oldukça sık gelen bi durum.
    Alışverişte hep kararsızımdır, hiçbir zaman seçim yapamam.
    Başka bir örnek vermek gerekirse,
    Mesela geçenlerde kara kalem çalışıyordum, oldukça zevk aldığım bir şeydir.
    Ama bugün elime kalemi bile alamıyorum. Çizmeye başlayamıyorum. Bir şeyler kopmuş gibi.

Karar Dönemi

Alıntı Minnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ne istiyorsun?
    Hangi anlamda?
    Eğer asıl isteğimi soruyorsan, ki onu ben bile bilmiyorum, cevaplayamam.
    Ama kastettiğin ne tür bir yardım istememse, çözüm için ne yapmam gerektiğini bilmek istiyorum. Bu şekilde hayatımın akıp gitmesine izin mi vermeli, yoksa akıntıya karşı savaşmalı mıyım?

Karar Dönemi

Alıntı spockes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendine en azından bir sandal bulmanı öneririm yüzmek yorucu ve zor olabilir.
    ohh.. önerin için teşekkürler.

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendi iç dünyamı anlamakta zorlanıyorum. Arzularımın esiri olarak yaşamak istemiyorum. çünkü isteklerim çok değişken. Dün vazgeçemediğim, bugün çok yavan geliyor. Oysaki ben uğrana yaşayabileceğim şeyler istiyorum.
    Içimde olmayacağını bildiğim halde, engel olamadığım bir umut var. Sanki mucize gelip beni bulacakmış gibi. Inancımın en zayıf olduğu dönemlerde dahi bunu hissetmek oldukça komik. Kendi çelişkilerimi gördüğüm halde.
    Yaşımın gereklerini yaşamadığım, akranlarım gibi olamadığım için kendimi hep eksik hissettim. "şuan" da yaşamak benim için güç. çünkü kendi hayal ülkem gerçeğinden on kat iyi.

Nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi geliyor, ne seçersem aklım diğer seçenekte kalıyor.
    Dünyanın yaşanılası tarafını göremiyorum. Aklım çelişkilerle doluyken olmuyor. Yaşam bana isteklerimi vermediğinde olmuyor. Anlaşılmadığımda olmuyor.
    Oysa gittiğim her yere kendimi de götürüyorum. Kaçıyorum ama ruhum hep benimle geliyor. Oyalanacak zaman harcayacak bir şeyler bulamayınca başka bir şeye yöneliyorum. Kaçmak mücadeleden kolay çünkü.

[ı]her şeyin[/ı] elimizde olduğu söyleniyor. öyleyse neden duygularımı yada düşüncelerimi yönetemiyorum?

merhaba.önce seni yaradanı herzamankinden daha çok hatırla onun ne büyük olduğunu onun senin üzerindeki tasarrufunu yani seni başı boş bırakmadığını her an gözetim altında olduğunu.ve bu büyük gücü arkanda hissedip çıkacak olduğun dağın azametine bakmak yerine seni oraya götürecek yola bak.ve binlerce kilometrelik marotonların da bir adımla başladığını unutma.hayal vizyonunun gelişmiş olması güzel bir şey aslında.bu yeteneğini değerlendir ve hayallerini gerçekleştir lütfen başarabilirsin.cevher senin çiçnde var diğer yardımları mevcut olan hislerini zekanı kullanarak sen elde edeceksin.olmaz olmaz deme hiç olmaz olmaz
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Karar Dönemi

Her şeyin elimizde olduğu söyleniyor. Öyleyse neden duygularımı yada düşüncelerimi yönetemiyorum?
    Demek ki tum soylenenler dogru degil, evet kontrolu elinde tutmayı herkes ister ama bu her zaman mumkun degil bence
    biraz çevrene bak, herkes istdigi seylere ulasabiliyor mu gercekten , evet bazı kişiler bu konuda daha basarılı fakat herkes degil,
    Hiç psikologa gittin mi veya antidepresan kullandın mı

Karar Dönemi

Alıntı eliftetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba.önce seni yaradanı herzamankinden daha çok hatırla onun ne büyük olduğunu onun senin üzerindeki tasarrufunu yani seni başı boş bırakmadığını her an gözetim altında olduğunu.ve bu büyük gücü arkanda hissedip çıkacak olduğun dağın azametine bakmak yerine seni oraya götürecek yola bak.ve binlerce kilometrelik marotonların da bir adımla başladığını unutma.hayal vizyonunun gelişmiş olması güzel bir şey aslında.bu yeteneğini değerlendir ve hayallerini gerçekleştir lütfen başarabilirsin.cevher senin çiçnde var diğer yardımları mevcut olan hislerini zekanı kullanarak sen elde edeceksin.olmaz olmaz deme hiç olmaz olmaz
    teşekkürler, bunları daha önce de duydum. sorun uygulamada. içimdeki cevheri bulamıyorum?
    Konu gratitude tarafından (21-01-2012 Saat 10:31 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı w@rn84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki tum soylenenler dogru degil, evet kontrolu elinde tutmayı herkes ister ama bu her zaman mumkun degil bence
    biraz çevrene bak, herkes istdigi seylere ulasabiliyor mu gercekten , evet bazı kişiler bu konuda daha basarılı fakat herkes degil,
    Hiç psikologa gittin mi veya antidepresan kullandın mı
    çevreme bakıyorum, herkes isteğine ulaşmıyor evet. ama çoğu cesaret edemediği yada kendilerini kandırdıkları için. etraf mutluluk maskesi takanlarla dolu.
    psikologların yardımı dokunmuyor. her şeyin kendi içimde olduğunu başarabileceğimi söylüyorlar. gene beni bana itiyorlar.
    antidepresan falan kullanmadım. ilaç ruhumu tedavi edebilir mi?

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon