Sayfa 1/4 1234 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Lütfen Yardım Edin...

Banned

Standart Lütfen Yardım Edin...

Meraba arkadaşlar.

İçine düştüğüm çıkmazdan kurtulmak için, biraz moral bulmak için, hayatımı normalleştirmek için... öneriye, teselliye ihtiyacım var.Lütfen yardım edin.

20 aylık evliyim. karımla üniversitenin son yıllarında tanıştım. uzun bir flörtün ardından da evlendik.
    karım budan yaklaşık 7 ay önce bazı rüyalar gördüğünü söylemişti. rüyasında güzel manzaralar görüyormuş. şelaler, ormalık alanlar, güzel renk armonileri... mistik şeyler...
    ve bu onu çok mutlu ediyormuş. yaklaşık 20 gün boyunca bu tür rüyalar gördü. uyandığında da bana anlattı bana rüasını. ve hep eklerdi: tahayüül ettiğinden çok daha güzel...

fakat aşağı yukarı 20. rüyalarını anlatmayı bıraktı. ve belki görmüyordu da artık, bilemiyorm.
    rüya görmeye başladığı günlerde yaptığı uzun balkon gecelerini daha da uzattı. mehtaplı gecelerde balkonda 5-6 saat sessiz sedasız yıldızları, mehtabı uzun uzun seyretmeye başladı. aşırı sigara kullanmaya başladı gene bu rüyalarla birlikte. günde ortalama 2 paket eritiyordu bu günlerde.

Bu durgunlaşması aramıza soğukluk getirdi. benden çok daha sonra yatağa girdiği için yatakta da herhangi bir muhabbette bulunamaz olmuştuk. tam 3 ay böyle aktı gitti zaman. defalarca kendisiyle konuştum. fayda etmedi... fakat aramıza soğukluk girmiş olsa da hala beni sevdiğini biliyordum. sarıldığımızda sevgisini hissedebiliyordum.

çok düşünüyordu. balkon saatleri dışında da sürekli bir düşünce halindeydi. gözüme bakarken, bakmıyordu adeta. donuklaşmıştı bakışları. gün geçtikçe beyazlaşıyordu çehresi. defalarca ikna etmeye çalışmış olsam da doktora girmeye yanaşmadı. ben böyle mutluyum diyordu. ben değildim işte. hayatım zehir olmuştu. sevgilinin göz göre göre erimesi, evimde ki çıldırtıcı sessizlik... her şey berbattı!

bunu işime de yansıtmıştım. her gün işe saçım başık dağınık gitmeye başladım. depresyona girmiştim adeta. iş veririm düştü. bu patronumda dahil kimsenin gözünden kaçmadı. sağolsun patorunum insiyatifli davrandı; ki hala bir işim var.

iş yerinde evliliğimin iyi gitmediği ayan beyan ortadaydı. iş arkadaşlarımdan bazıları bize yemeğe geldiklerinde karımı görmüşlerdi. karşılarında zayıflamış, çelimsizleşmiş, depresif bir kadın vardı. donuk bakışlı bir kadın. tıpkı bir buz parçası gibi.

iş yerinde daha önce kendisinden evlenme teklifi aldığım biride durumumdan haberdardı. ve açıkçası bunu kullanmak istedi. evliliğimin kötü gidişinden faydalanmak istedi. ilk zamanlar bu gizli yaklaşımları beni sinirlendirmiş olsa da o kadın gün geçtikçe gözüme daha güzel gözükmeye başladı. öyle ki onu defalarca rüyama görmeye başlamıştım. ihtiraslarım, dürtülerim artık bu evliliği istemez olmuştu. açıkçası o kadını arzular olmuştum. ve bundan o kadar pişmanım ki!

bir kaç gün içinde karımı karşıma alıp, konuşmak istiyorum. çünkü şu an evde bile değil. yaklaşık bir haftadır arkadaşında kalıyor;
    evliliğimizin yürümediğinden bahsedeceğim. fakat hiç istemiyorum bunu.
    ne karımdan ayrılmak istiyorum ne de bu evliği devam ettirebilecek enerjiyi kendimde buluyorum.
    çıkmazdayım.
    lütfen yardım edin!

Karar Dönemi

eşinizin bir sorunu varsa kesinlikle yanında olmalısınız onun bu durumundan faydalanıp baska birini arzulamanız cok büyük bir hata empati kurun biraz yaa onun yerinde siz olsaydınız ve sizin büyük bir sıkıntınız varken o baska birini arzulasaydı ??
    kadınlar şefkat isterler ne durumda olurlarsa olsunlar sefkate sevgiye karsı dayanamaz hemen bırakırlar kendilerini. biraz degişiklik yapın imkanınız varsa tatile cıkarın, bi demet gül akıp yanına gidin, güzel bir yere yemege götürün yani onu heyecanlandırın,sasırtın bence...

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı HAYATAMAHKUMUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar.

İçine düştüğüm çıkmazdan kurtulmak için, biraz moral bulmak için, hayatımı normalleştirmek için... öneriye, teselliye ihtiyacım var.Lütfen yardım edin.

20 aylık evliyim. karımla üniversitenin son yıllarında tanıştım. uzun bir flörtün ardından da evlendik.
    karım budan yaklaşık 7 ay önce bazı rüyalar gördüğünü söylemişti. rüyasında güzel manzaralar görüyormuş. şelaler, ormalık alanlar, güzel renk armonileri... mistik şeyler...
    ve bu onu çok mutlu ediyormuş. yaklaşık 20 gün boyunca bu tür rüyalar gördü. uyandığında da bana anlattı bana rüasını. ve hep eklerdi: tahayüül ettiğinden çok daha güzel...

fakat aşağı yukarı 20. rüyalarını anlatmayı bıraktı. ve belki görmüyordu da artık, bilemiyorm.
    rüya görmeye başladığı günlerde yaptığı uzun balkon gecelerini daha da uzattı. mehtaplı gecelerde balkonda 5-6 saat sessiz sedasız yıldızları, mehtabı uzun uzun seyretmeye başladı. aşırı sigara kullanmaya başladı gene bu rüyalarla birlikte. günde ortalama 2 paket eritiyordu bu günlerde.

Bu durgunlaşması aramıza soğukluk getirdi. benden çok daha sonra yatağa girdiği için yatakta da herhangi bir muhabbette bulunamaz olmuştuk. tam 3 ay böyle aktı gitti zaman. defalarca kendisiyle konuştum. fayda etmedi... fakat aramıza soğukluk girmiş olsa da hala beni sevdiğini biliyordum. sarıldığımızda sevgisini hissedebiliyordum.

çok düşünüyordu. balkon saatleri dışında da sürekli bir düşünce halindeydi. gözüme bakarken, bakmıyordu adeta. donuklaşmıştı bakışları. gün geçtikçe beyazlaşıyordu çehresi. defalarca ikna etmeye çalışmış olsam da doktora girmeye yanaşmadı. ben böyle mutluyum diyordu. ben değildim işte. hayatım zehir olmuştu. sevgilinin göz göre göre erimesi, evimde ki çıldırtıcı sessizlik... her şey berbattı!

bunu işime de yansıtmıştım. her gün işe saçım başık dağınık gitmeye başladım. depresyona girmiştim adeta. iş veririm düştü. bu patronumda dahil kimsenin gözünden kaçmadı. sağolsun patorunum insiyatifli davrandı; ki hala bir işim var.

iş yerinde evliliğimin iyi gitmediği ayan beyan ortadaydı. iş arkadaşlarımdan bazıları bize yemeğe geldiklerinde karımı görmüşlerdi. karşılarında zayıflamış, çelimsizleşmiş, depresif bir kadın vardı. donuk bakışlı bir kadın. tıpkı bir buz parçası gibi.

iş yerinde daha önce kendisinden evlenme teklifi aldığım biride durumumdan haberdardı. ve açıkçası bunu kullanmak istedi. evliliğimin kötü gidişinden faydalanmak istedi. ilk zamanlar bu gizli yaklaşımları beni sinirlendirmiş olsa da o kadın gün geçtikçe gözüme daha güzel gözükmeye başladı. öyle ki onu defalarca rüyama görmeye başlamıştım. ihtiraslarım, dürtülerim artık bu evliliği istemez olmuştu. açıkçası o kadını arzular olmuştum. ve bundan o kadar pişmanım ki!

bir kaç gün içinde karımı karşıma alıp, konuşmak istiyorum. çünkü şu an evde bile değil. yaklaşık bir haftadır arkadaşında kalıyor;
    evliliğimizin yürümediğinden bahsedeceğim. fakat hiç istemiyorum bunu.
    ne karımdan ayrılmak istiyorum ne de bu evliği devam ettirebilecek enerjiyi kendimde buluyorum.
    çıkmazdayım.
    lütfen yardım edin!
    Bir sure sizde ona karsi tepkisiz kalin, kendinizce takilin, belki soyleyemedigi cok buyuk bi derdi vardir, yada bunalima girmistir kafasini toplamak istemistir.
    Bakalim o siz boyle olunca tepki vericekmi?

Karar Dönemi

Alıntı HAYATAMAHKUMUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar.

...............
    Herşeyden önce acilen psikolojik destek alın... Hem kendi hayrınıza; hem de eşinizin ve işinizin...
    Yoksa hepsini birden kaybetme riski var !
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi _MaNa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı selfcontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esiniz bir tacize maruz kalmis ve bunu kimseyle paylasamiyor sizede yaklasamiyor olabilir mi?Yada sizden ayrilmak icin size karsi soguk bir tavir sergiliyor olabilir mi ?evliliginiz cok yeni arkadasiyla konusmayi denediniz mi ?eminim birilerine birseyler anlatmistir.oturun iki medeni insan gibi konusun seviyorsa sizi kendine biran once ceki duzen versin yarim alma yolunu secsin istemiyorsada uzatip ikinizide uzmeyin ileride daha buyuk acilar cekmektense simdi bunu yasamak daha iyi.
    arkadasımın söyledikleri mantıklı. bence sızınle paylasamadığı bir sıkıntısı var belki de kendı ailesiyle alakalı olabılır evliliğinin 2 senesını bıle doldurmamıs daha çok yenı belki eskiden kalan bir mevzudur da tehdit alıyordur. bence onunla konusun ve yanında olun destek olun anlatana kadar bekleyın ve ona guven verın baska bırını arzulamak yerıne.
    Dün sabaha karşı kendimle konuştum. Ben hep kendime çıkan bi yokuştum. Yokuşun başında bir düşman vardı, vurmaya gittim. Kendimle vuruştum.

Karar Dönemi incicim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    marmara bölgesi

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten karını seviyorsan..

İyide bu kadar sorun edecek birşey yok ki..
    Sende balkona çıkmalı ona sarılmalı onunla birlikte yıldızları izlemelisin onunla kalmalısın.
    katılıyorum. maneviyatı yüksek biri galiba eşinizin, içinde neler yaşıyor acaba ki size bile anlatamıyor yadırganır korkusuyla, konuşturmaya çalışın onu bence...göz kaymasına gelince, bir sorun olunca hemen gözlerin kayması mı gerekiyor başka yönlere ya??

Karar Dönemi incicim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    marmara bölgesi

Eğer ben kadının sorununu doğru anlamışsam konuşturmasına bile gerek yok aslında.
    Kadın sadece geceleri balkona çıkıyor.
    Rüya vs sonucunda kah uykusu kaçıyor kah rüyaları onu mutlu ediyor vs vs.
    ALEMSİN GOFFEE YA...
    var kadında mistik bir şeyler, beyefendinin empati yapması gerek onunla buz gibi gecede ve ayrıca balkonda donarken.

Banned

kardeşim bence işyerinde sana asılan kadınla ilişki kur ve bunu eşinin öğrenmesini sağla yani onu kıskandır da evliliğin çocuk oyuncağı olmadığını anlasın.
    sen onu kıskandırınca durum belli olur. seni seviyorsa çıldırır ve seni diğer kadının elinden almaya çalışır.
    seni sevmiyorsa pek umursamaz ya da boşanmak ister.

Karar Dönemi

ampır4 vakıası.
    yoksa abcde mi demeliyim?
    Bu gibi üyelerin uzaklaştırılmasını bekliyorum.
    bencede, öyle bi öneri olamaz ... cocukca ! lutfen insanlarin zaten kafasi karisik, birde boyle seyler soylemeyin, dikkatli olun biraz soylerken ...

Karar Dönemi

HAYATAMAHKUMUZ

Merhaba,

Erkeklerin her zaman bencil olduklarini soylemisimdir ve hala da soyluyorum. Lutfen empati kurun ve siz ayni durumda olsaydiniz ve esiniz size bunlari yapsaydi ne yapardiniz ?

Esinizle araniz sogumus, diger kadinda bunu kullanmaya calismis, ona ilk adimda yol vermeniz lazimdi. Vermediniz ! olabilr, hala verebilirsiniz, hem kendinizi hem o kadini gunaha sokuyorsunuz bu durumda ... ( yani kadinin gunaha girmesine bi sekilde meydan da veriyorsun ... )

Bunlari kinayara filan soylemiyorum kesinlikle, su anki ruh halinizi, duygusal calkantilarinizi biz yasamadigimiz icin uzaktan nutuk atmasi kolay olur. Sadece biraz sakin olun ve mantikli davranmaya calisin.

Arkadaslarin dedikleri cok mantikli, kendi icinde bi sorunu olabilir, gemisten tehdit, yada bilemiyourm eski sevgilisini gormus olabilir, yada herhangbi birsey size anlatamadigi cekindigi ... ona kizmayin, biraz sabirli olursaniz ikinizde kazanirsiniz. Goffee kullanicinin dedigi gibi, onunla birlikte balkona cikin, yada onu da iceri alin, o o an ne yapmayi istiyorsa beraber yapin. Soru sormanizdan hoslanmiyorsa, siz konusun direk, sohbet acin ... sadece yaninda oldugunuzu hissettirin. Ve arkadaslarina da rica edin, yani onun bu durumunun sebebini bilen varsa soylesin, size yardimci olsun.

Doktora gitmek istememesinin iki sbeebi olabilr, ya hasta oldugunu kabul etmiyordur, yada bi sorunu oldugunu biliyor fakat bu sorunu sizden sakliyor bilinmesini istemiyordur. Bence sorunun sebebini bulmaya calisin... gerisi gelir.

Ayrica arkadaslar belki karsi cikacaklardir ama ben etrafimda cok gordum, evliliginizi kiskanan birileri varmiydi ? esiniz ruya filan goruyorsa bu maneviyatinin guclu oldugunu deil, onunla oynandigini gosterir, yani uc harfler meselesi yada buyu filanda olabilr ...

Sayfa 1/4 1234 SonSon