6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yurtdışı fobisi !

Karar Dönemi

Standart Yurtdışı fobisi !

Merhabalar ben buraya yeni üye oldum.Yaklaşık 7-8 yıldır okb hastasıyım akabinde depresyonda oluyor.Bu hastalıkla muzdarip kişiler bilirler envayi çeşit takıntılar vardır aklınıza gelmicek şeylere takarız.Son zamanlarda benim takıntılarımda artmış bulunmakta bunlardan bir taneside yurtdışı takıntısı ve uyuyamıcam takıntısı ...şöyle açayım ben 3-4 ay sonra arab ülkelerinden birine akrabalrımın yanına çalışmaya gidicem ve gitmeyide cok istiyorum.Sorun da burda başlıyor hastalığım nükseder mi ? kültür farklılığı beni ne kadar etkiler ? hastalığım beni ne kadar zorlar gibi.. içinizde okb olupta yurtdışında ailesinden ayrı bulunan çalışan arkadaşlar var mı varsa sıkıntıları nelerdir..ve sizce ne yapmalyım ??

Karar Dönemi

Okb de anksiyete gurubuna baglı tanımlanan bir hastalık değil mi zaten..bildiğim kadarı ile anksiyete belli bir psikiyatrik bozukluk hasatalığına verilen ortak ad yada tanımdır.
    Evet arkadaşlar benim yaşadığım durumu yaşayanlar yok mu yurtdışında çalışmış yada çalışmakta olan ??

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı zeybek1985 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okb de anksiyete gurubuna baglı tanımlanan bir hastalık değil mi zaten..bildiğim kadarı ile anksiyete belli bir psikiyatrik bozukluk hasatalığına verilen ortak ad yada tanımdır.
    Evet arkadaşlar benim yaşadığım durumu yaşayanlar yok mu yurtdışında çalışmış yada çalışmakta olan ??
    Selam Zeybek,
    Yurt disinda yasiyacak olmaniz sizi korkutmasin bu kadar.Elbette ilk etapta biraz zorlana bilirsiniz (adaptasyon, dil sorunu).
    Korkmak yerine olayin pozitif yanlarini gormeye calisin.Yeni bir ulke, yeni kulturler,belki de, daha rahat bir ya$am..
    Bende yurt di$inda yasiyorum.Bu sayede, pek cok farkli dilden, dinden, irktan insanlar taniyip, dostlar kurdum.Sizde olaya bu acidan bakarsaniz, endiseleriniz de minumuma inicektir...

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Zeybek,
    Yurt disinda yasiyacak olmaniz sizi korkutmasin bu kadar.Elbette ilk etapta biraz zorlana bilirsiniz (adaptasyon, dil sorunu).
    Korkmak yerine olayin pozitif yanlarini gormeye calisin.Yeni bir ulke, yeni kulturler,belki de, daha rahat bir ya$am..
    Bende yurt di$inda yasiyorum.Bu sayede, pek cok farkli dilden, dinden, irktan insanlar taniyip, dostlar kurdum.Sizde olaya bu acidan bakarsaniz, endiseleriniz de minumuma inicektir...
    Ve tebdil-i mekanda ferahlik vardir

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı JiLDa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve tebdil-i mekanda ferahlik vardir
    Evet, bak buda cok dogru..Bunu atlamisim canim ben

Karar Dönemi loveHURTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben 2 sene yurt dısnda okudum.cok yogun donemler gecırdım.benm de cesıtlı psıkolojk problemrım wardı,ama daha ıyı oldum.farkı cewre ınsanlar ffln cok ıyı geldı bana...