Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bir hastalıkmıdır bu

Karar Dönemi

Standart Bir hastalıkmıdır bu

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bendeki sorunun büyüklüğü nedir ciddi bir durummudur onuda bilmiyorum ailemle yaşayan 28 yaşında bi insanım

aram çok iyidir ailemle fakat bana karışıldımı kıyamet kopuyor evde ateşkes gibi bir durum içinde ailemle yaşıyorum bana karışılmadığı sürece bi sorun yok asıl sorunum şu ben çalışamıyorum bi iş bulup işe girip çalışamıyorum bugüne kadar en fazla bi iş yerinde çalıştığımı toplasam 3 ayı geçmez ya sıkılıp işi bırakıyorum yada kavga edip ayrılıyorum son bir yıldırda çalışmıyorum hiç ama hiç içimden gelmiyor iş bulup çalışmak ailem arada sırada bi iş bulup çalışsan der bu kelime iş kelimesini duymak bile içimi sıkıyor daralıyorum maddi olarakta durumumuz çok iyi değil orta işte bu iş konusu bende büyük sıkıntı bi işte sebahat edip çalışamıyorum aslında istiyorum çalışmak ama yapamıyorum yardım almam gereklimi..

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı yusuf28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bendeki sorunun büyüklüğü nedir ciddi bir durummudur onuda bilmiyorum ailemle yaşayan 28 yaşında bi insanım

aram çok iyidir ailemle fakat bana karışıldımı kıyamet kopuyor evde ateşkes gibi bir durum içinde ailemle yaşıyorum bana karışılmadığı sürece bi sorun yok asıl sorunum şu ben çalışamıyorum bi iş bulup işe girip çalışamıyorum bugüne kadar en fazla bi iş yerinde çalıştığımı toplasam 3 ayı geçmez ya sıkılıp işi bırakıyorum yada kavga edip ayrılıyorum son bir yıldırda çalışmıyorum hiç ama hiç içimden gelmiyor iş bulup çalışmak ailem arada sırada bi iş bulup çalışsan der bu kelime iş kelimesini duymak bile içimi sıkıyor daralıyorum maddi olarakta durumumuz çok iyi değil orta işte bu iş konusu bende büyük sıkıntı bi işte sebahat edip çalışamıyorum aslında istiyorum çalışmak ama yapamıyorum yardım almam gereklimi..
    Merhaba sevgili Yusuf28 oncelikle hosgeldin ,

Hastalik oldugunu dusunmuyorum, biraz kendinizi kontrol edememe sorununuz olabilir. Is konusuna gelince, egitim durumunuz nedir bilmiyorum, kendinize oncelikle sunlari sorun:
    1) Hangi isi tutkuyla yapabilirim?
    2) Ne yaparken kendimi kaybediyorum?
    Kendi tutkularini bulmus insanlar yaslari yada statuleri ne kadar farkli olursa olsun, sevebildigi iste olagan ustu caba gostermekten kacinmazlar, isin patronu kim olursa olsun, isin kendi sahipleri gibidirler.
    Eger basarmak istiyorsaniz yapmaniz gereken önce icinizde yanan atesi kesfetmek sonra da yüreginizi vererek o atesin gosterdigi yolu azimle takip etmek olmali.
    Amaci para kazanmak olmayan, sadece tutkuları ugruna calisanlar cok para kazanirlar.
    Biraz celiskili olacak fakat, para kazanmak istiyorsaniz, para kazanmayi hedeflemek yerine, tutkunuzun pesinden giderseniz, kazancinizda sizin pesinizden gelecektir. Yeterki sevdiginiz bir alanda calismaya gayret gosterin.
    Saygilarimla..

Banned

bu durumda bence sana ilaç gerekiyor.
    öfke kontrolü için bir ilaç
    motivasyon için diğer bir ilaç.

Banned
    Yer
    utopia

Selam,hosgeldiniz aramiza..
    Ofke kontrolu icin evet yardim almayi dusune bilirsiniz.Fakat almaniz gereken en onemli konu; hayatinizin sorumlulugu olmali..
    Orta halli bir aileye mensup oldugunuzu belirtmisiniz.Ailenizin, dolayisiylada sizin ekonomik acidan rahat edebilmeniz icin calismaniz gerektiginin umarim sizde bilincindesinizdir.
    Calismak, uretmek, size sadece ekonomik acidan degil, ruhsal olarakta iyi gelicektir.
    Kendinize olan ozguveniniz, sorumluluk bilinciniz articaktir kanisindayim..

Karar Dönemi

Alıntı JiLDa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hastalik oldugunu dusunmuyorum, biraz kendinizi kontrol edememe sorununuz olabilir. Is konusuna gelince, egitim durumunuz nedir bilmiyorum, kendinize oncelikle sunlari sorun:
    Kendi tutkularini bulmus insanlar yaslari yada statuleri ne kadar farkli olursa olsun, sevebildigi iste olagan ustu caba gostermekten kacinmazlar, isin patronu kim olursa olsun, isin kendi sahipleri gibidirler.
    Eger basarmak istiyorsaniz yapmaniz gereken önce icinizde yanan atesi kesfetmek sonra da yüreginizi vererek o atesin gosterdigi yolu azimle takip etmek olmali.
    Amaci para kazanmak olmayan, sadece tutkuları ugruna calisanlar cok para kazanirlar.
    Biraz celiskili olacak fakat, para kazanmak istiyorsaniz, para kazanmayi hedeflemek yerine, tutkunuzun pesinden giderseniz, kazancinizda sizin pesinizden gelecektir. Yeterki sevdiginiz bir alanda calismaya gayret gosterin.
    Saygilarimla..
    hoşbulduk asıl mesleğim bilgisayar bilişim yazılım donanım ama garsonluk marangozluk aktarlık çeşitli işlerde çalıştım sevdiğim alanlardada çalıştım ama bir ay geçmeden sıkılıp işi bırakıyorum hiç bi sebebi yokken sonra pişman oluyorum üzülüyorum kendi paramı kazanmak istiyorum kim istemezki neden bi işte tutunamıyorum örneğin hevesle bi işe giriyorum 15 20 gün geçtikten sonra bazen hiç sebebi yokken dediğim gibi işi bırakıp çekip gidiyorum yada tartışarak kavga ederek iş sorunu çok büyük bi sıkıntı bende düşünmekten uyuyamıyorum sabahlara kadar

Karar Dönemi

Alıntı mustafakartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durumda bence sana ilaç gerekiyor.
    öfke kontrolü için bir ilaç
    motivasyon için diğer bir ilaç.
    öfke için atarax diye bi ilaç kullandım salak gibi oluyorum çok fazla çenemi kastığı için bıraktım

Karar Dönemi

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,hosgeldiniz aramiza..
    Ofke kontrolu icin evet yardim almayi dusune bilirsiniz.Fakat almaniz gereken en onemli konu; hayatinizin sorumlulugu olmali..
    Orta halli bir aileye mensup oldugunuzu belirtmisiniz.Ailenizin, dolayisiylada sizin ekonomik acidan rahat edebilmeniz icin calismaniz gerektiginin umarim sizde bilincindesinizdir.
    Calismak, uretmek, size sadece ekonomik acidan degil, ruhsal olarakta iyi gelicektir.
    Kendinize olan ozguveniniz, sorumluluk bilinciniz articaktir kanisindayim..
    evet çalışmak istiyorum bi işe girdiğim zaman yıllarca çalışmak üstelik peşinden çok koştuğum sevdiğim işe girdiğimde bile 15 20 gün sonra hadi ben gidiyorum nereye dendiğinde işi bırakıyorum yada kavga edip ayrılıyorum

Karar Dönemi

Saygilarimla..
    ilginiz için teşekkür ederim ve ne kadar söylemekten çekinsemde ben insanlardan nefret ediyorum o yüzden evden çıkamıyorum insanları sevmiyorum tanımadığım bi insan bile görsem sinir oluyorum

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

ilginiz için teşekkür ederim ve ne kadar söylemekten çekinsemde ben insanlardan nefret ediyorum o yüzden evden çıkamıyorum insanları sevmiyorum tanımadığım bi insan bile görsem sinir oluyorum
    Sosyal bir fobinmi var, yada bu nefretinin sebebine inebiliyormusun?
    Ozellikle bir erkek olarak, eninde sonunda calismak zorunda kalicaksiniz, ailenizle kaliyorsunuz simdilik, peki ya yuva kurmak isterseniz nasil olacak?

Karar Dönemi

Sosyal bir fobinmi var, yada bu nefretinin sebebine inebiliyormusun?
    Ozellikle bir erkek olarak, eninde sonunda calismak zorunda kalicaksiniz, ailenizle kaliyorsunuz simdilik, peki ya yuva kurmak isterseniz nasil olacak?
    sosyal fobi olarak kalabalık ortamlarda çabuk sıkılırım arkadaş ortamında bi sohbet oluyorsa geri planda kalmayı tercih ederim sessiz kalırım konuşkan biri değilim yuva kurmayıda düşündüm ama evlenmek için erken olduğunu düşünüyorum biliyorum yaşıtlarımın boy boy çoçukları var evlilik bana göre değil diye düşünüyorum hayatında hiç evlenmemiş insanlar var bende onlardan biri olucam

Sayfa 1/2 12 SonSon