Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Merhaba. Yardıma ihtiyacım var.

Karar Dönemi

Exclamation Merhaba. Yardıma ihtiyacım var.

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir konuda danışmak için üye oldum.

Yaşım 24, akademisyen bir kızım. Allah'a çok şükür ki beni seven bir ailem, güzel bir kariyerim, arkadaşlarım ve saygın bir çevrem var. Ama ben mutsuzum, ve bu durum daha da kötü bir hal almaya başladı. Daha önce hiç sevgilim olmadı benim. İnternette tanışıp dışarıda görüştüklerim oldu sadece, onların da hepsi hüzünle sonuçlandı. Anlamıyorum, nerdeyse herkesin sevgilisi var etrafımda. Ben bulamıyorum. Erkeklerle arkadaş oluyorum, muhabbet ediyorum, eğleniyorum ama iş sevgiliye gelince hiçbirşey yok. Herkes kaçıyor, istemiyor beni kimse. İyisin diyorlar, hanımefendisin diyorlar ama hiçbirşey yok sonra. Ben de istiyorum beni seven birisi olsun yanımda. 1-2 sefer ilan-ı aşk ettim bütün cesaretimi toplayıp, ama hep reddedildim. Çok üzülüyorum artık. Ne yapmam gerekiyor onu da bilmiyorum. Daha önce başka sebeplerle psikiyatriste gitmiştim ama şimdi de psikolojik yardım almayı düşünüyorum. Arkadaşlarım yanımda erkek arkadaşlarından bahsettikleri zaman içim acıyor. Uzun oldu kusura bakmayın ama içimi dökmek istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.
    Konu blue_wish tarafından (08-01-2012 Saat 09:22 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Teşekkürler yanıtınız için. Bilemiyorum, reddedilmek değil de artık bunun sürekli hale gelmesi can sıkıyor.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı blue_wish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir konuda danışmak için üye oldum.

Yaşım 24, akademisyen bir kızım. Allah'a çok şükür ki beni seven bir ailem, güzel bir kariyerim, arkadaşlarım ve saygın bir çevrem var. Ama ben mutsuzum, ve bu durum daha da kötü bir hal almaya başladı. Daha önce hiç sevgilim olmadı benim. İnternette tanışıp dışarıda görüştüklerim oldu sadece, onların da hepsi hüzünle sonuçlandı. Anlamıyorum, nerdeyse herkesin sevgilisi var etrafımda. Ben bulamıyorum. Erkeklerle arkadaş oluyorum, muhabbet ediyorum, eğleniyorum ama iş sevgiliye gelince hiçbirşey yok. Herkes kaçıyor, istemiyor beni kimse. İyisin diyorlar, hanımefendisin diyorlar ama hiçbirşey yok sonra. Ben de istiyorum beni seven birisi olsun yanımda. 1-2 sefer ilan-ı aşk ettim bütün cesaretimi toplayıp, ama hep reddedildim. Çok üzülüyorum artık. Ne yapmam gerekiyor onu da bilmiyorum. Daha önce başka sebeplerle psikiyatriste gitmiştim ama şimdi de psikolojik yardım almayı düşünüyorum. Arkadaşlarım yanımda erkek arkadaşlarından bahsettikleri zaman içim acıyor. Uzun oldu kusura bakmayın ama içimi dökmek istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.
    Reddedilmek seni uzmesin, zaten herseyi goze alarak sordun elbet. Sevgi denilen Zor yola, kolay kisilerle cikmaya asla karar verme. Bazen pesinde kostugumuz isteklere aldiris etmedigimizde, bi bakmissin onlar seni kovaliyor.
    Sen uzuldukce negatif enerji yaymaya baslarsin, cekersin onlari uzerine. Hayatini yasarken bazi seyleri gidisatina birakmak en iyisidir. Birde sevdigim bir yazi var seninle paylasmak istedim. Sevgiler.

Üzülme!.. Dert etme can!
    Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan,
    nefes alabiliyorsan,... yürüyebiliyorsan..
    Ne mutlu sana!
    Elinde olmayanları söyleme bana..
    ... Elinde olanlardan bahset can!
    Üzülme!.. Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
    Gidenler dönmeyecek mi?
    Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın...
    yağmurlu bir gecede..
    Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış..
    Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta...
    Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
    “Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir.”

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldiniz .

Malesef bu sorun sadece size ait degil ,kariyeri iyi olan etrafındaki erkeklere gore daha ust duzeyde olan her kadının yaşadıgı bir sorun .

Erkeklerin yetiştirilme tarzı yuzunden birlikte oldugu kadından bir iki basamak ustte olmayı tercih ediyor ,statu olarak ondan daha yukarıda olmalıki egemenligini kabul ettirsin .

Durum tam tersi olunca ne yazıkki ilişki sevgili boyutlarına geçemiyor.Benim tavsiyem statusu sizden daha yuksek biriyle arkadaş olmanızı öneririm .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı JiLDa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reddedilmek seni uzmesin, zaten herseyi goze alarak sordun elbet. Sevgi denilen Zor yola, kolay kisilerle cikmaya asla karar verme. Bazen pesinde kostugumuz isteklere aldiris etmedigimizde, bi bakmissin onlar seni kovaliyor.
    Sen uzuldukce negatif enerji yaymaya baslarsin, cekersin onlari uzerine. Hayatini yasarken bazi seyleri gidisatina birakmak en iyisidir. Birde sevdigim bir yazi var seninle paylasmak istedim. Sevgiler.

Üzülme!.. Dert etme can!
    Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan,
    nefes alabiliyorsan,... yürüyebiliyorsan..
    Ne mutlu sana!
    Elinde olmayanları söyleme bana..
    ... Elinde olanlardan bahset can!
    Üzülme!.. Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
    Gidenler dönmeyecek mi?
    Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın...
    yağmurlu bir gecede..
    Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış..
    Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta...
    Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
    “Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir.”
    Ne kadar güzel yazılmış çok beğendim

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı Minnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar güzel yazılmış çok beğendim
    Tesekkur ederim Minnie hanim, yazilarimin bir Psikolojik Danisman tarafindan begenilmesi beni ayrica onore etti.
    Sevgiyler Kalin.

Karar Dönemi

belki de dogru yerde aramıyosun askı sevgiyi ?
    suan öyle bir zamandayız ki kadın erkek hepsi 2-3 gün takılıp bişeyler yasayıp ayrılma derdindee, ilişkinin adını koymak 'biz sevgiliyiz' demek bile ürkütücü geliyo insanlara yani öyle eskisi gibi asklar cok nadir bulmak zor..
    eger gercekten samimi bir ilişki istiyosan herkese sevgilim olabilir gözüyle bakma sen oldugun gibi yasa nasıl olsa alnında yazılı olan bigün gelir bulur seni. ayrıca tavsiyem gidip kimseye ilan-ı ask falan da etme bir kıza yakısmıyo ve erkekler öyle kızları cok hafife alıyo agır ol seviyeli ol vee hayata inat hep gülümseee )

Karar Dönemi

Alıntı baharim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki de dogru yerde aramıyosun askı sevgiyi ?
    suan öyle bir zamandayız ki kadın erkek hepsi 2-3 gün takılıp bişeyler yasayıp ayrılma derdindee, ilişkinin adını koymak 'biz sevgiliyiz' demek bile ürkütücü geliyo insanlara yani öyle eskisi gibi asklar cok nadir bulmak zor..
    eger gercekten samimi bir ilişki istiyosan herkese sevgilim olabilir gözüyle bakma sen oldugun gibi yasa nasıl olsa alnında yazılı olan bigün gelir bulur seni. ayrıca tavsiyem gidip kimseye ilan-ı ask falan da etme bir kıza yakısmıyo ve erkekler öyle kızları cok hafife alıyo agır ol seviyeli ol vee hayata inat hep gülümseee )
    Haklısın ama eğer seviyorsam neden söylemeyeyim ki? Keşke dememek için. Ben bu cesareti bulabiliyorum kendim de ama, karşılık bulamıyorum.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızların kendine güvenmesinden korkma.
    Aynen katiliyorum.

Karar Dönemi

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agırlıktan söz eden birinin şu linkteki gibi bir tavsiye istemesi normal değil.
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...l=1#post105182
    o linkteki soruda agırlıgımı bozacak tek bişey göremiyorum.. kızlara asık numarası yapıp onları farklı iğrenc amacları için kullanıp sonrada bırakan birine ders vermeyi istemek onun karsısındakini ne kadar yaralayabilecegini göstermeye calısmak suc degil bence...

Sayfa 1/2 12 SonSon