4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: iş yaşamında takıntılı olmak

Karar Dönemi

Standart iş yaşamında takıntılı olmak

selam arkadaşlar lütfen bana yardımcı olunuz ben iş yerimde acayip takıntılı bir insan oldum işyerimde insanlar iş eğitimine gönderiliyor bakıyorum bu iş için istekli olmayanlar gönderiliyor ama ben işimi sevdiğim halde bu iş eğitimlerine gönderilmiyorum sonra diyorum kendi kendime demekki müdürüm beni bu iş için yetenekli yada bu işi yapabilecek biri değil gözüyle görmüyor sorunu kendimde arıyorum , amir basit işlere eğitime giden arkadaşları değil de gitmeyenleri yani benim gibileri gönderiyor sonra kendi kendime diyorum sen bu değilsin asıl sen iş eğitimlerine gitmelisin diyorum, diğer bir örnekte iş arkadaşlarım kendi aralarında halısaha maçı yaparlarken beni kadroya almadıklarında bozuluyorum ve takıntılı oluyorum belki onlar beni aşırı kilolu olduğum için almıyorlar ama ben bu durumu kabullenemiyorum. Ben mi kendimi çok büyütüyorum çok mu kendimi beğenmiş biriyim
    Konu kafkaf tarafından (23-12-2011 Saat 01:48 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik

Karar Dönemi zivrisinek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

O kadar güzel bir yazı olmuşki hiçbirşey net anlaşılmıyor Sürekli acabalarla dolu bir hayat haline büründürmek gereksiz hayatı. Acaba ölecekmiyim sorusunun cevabı olabilirmi, netice gayet net ortada hepimiz öleceğiz. Acaba şu şöylemi böylemi diye düşünerek kendinize eziyet etmeyin bence, netice itibariyle yaşadığınız bi hayatınız var ve sürekli olarak değişiklik göstermeside aşırı derecede normal; siz kendinizi nasıl görmek isterdiniz veya hayallerinizin hangi ucundasınız bunu bir düşünün öncelikle ve sonra kendi adınıza doğru veya yanlış olanları analiz edip neyi yapıp neyi yapmak istemediğinize karar verin

Karar Dönemi

Sayin goffee,

baska yazilarinizdan da okudugum kadariyla bence biraz sert yaklasiyorsunuz. Cevaplarinizi ben sert buluyorum, nede olsa buraya sorunlari olan insanlar giriyor ve belki gercek hayatta da insanlardan bu kadar sert cevap aldiklari icin kendilerini anlayabilecekleri kendileri gibi birilerini gormek istiyorlar.

Sayin kafkaf,
    Kesinlikle uzman deilim, doktor deilim, normal sradan bi vatandasim. Ama su yazdiklarinizi inanin cok iyi anliyorum, cunki bende oyleyim. Yani sanki insanlar benim hakkimda oyle dusunuyormus gibi davraniyorum. Bence sizin olaylari yanlis yorumlamanizdan, yada gercekten oldugu gibi yorumlamanizdan fakat kabullenememenizden. Bende kabullenemiyorum, kabullenmek cok zor geliyor, gercekten cok zor. Bu kendinizi cok onemsediginizden mi bilmiyourm, ben kendimi cok onemsemiyorum, fakat kendimden cok sey bekliyordum. Sizde oylesiniz sanirim, iyi yerlere gelmeyi istiyorsunuz, ve sizin hakkettiginize inaniyorsunuz ama baskalari aliyor isi... Bu bence kabullenememe sorunu ve olaylari neutral oldugu gibi gorememe sorunu, yanlis bazi seyleri yanlis yorumluyor olabilirsiniz.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kafkaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar lütfen bana yardımcı olunuz ben iş yerimde acayip takıntılı bir insan oldum işyerimde insanlar iş eğitimine gönderiliyor bakıyorum bu iş için istekli olmayanlar gönderiliyor ama ben işimi sevdiğim halde bu iş eğitimlerine gönderilmiyorum sonra diyorum kendi kendime demekki müdürüm beni bu iş için yetenekli yada bu işi yapabilecek biri değil gözüyle görmüyor sorunu kendimde arıyorum , amir basit işlere eğitime giden arkadaşları değil de gitmeyenleri yani benim gibileri gönderiyor sonra kendi kendime diyorum sen bu değilsin asıl sen iş eğitimlerine gitmelisin diyorum, diğer bir örnekte iş arkadaşlarım kendi aralarında halısaha maçı yaparlarken beni kadroya almadıklarında bozuluyorum ve takıntılı oluyorum belki onlar beni aşırı kilolu olduğum için almıyorlar ama ben bu durumu kabullenemiyorum. Ben mi kendimi çok büyütüyorum çok mu kendimi beğenmiş biriyim
    Sevgili kafkaf ,iş egitimine gonderilmemeni fazla kafana takmamanı tavsiye ederim ,çunku ustlerinin senin hakkındaki duşunceleri olumlu olmasa seni yetersiz gorseler daha sen istemeden egitime yonlendirirler ,ama buna gerek duymadıklarından seni gondermemişler .

Bazen basit işleri sana yaptırmaları kadar dogal bir şey yok ,işinden memnun oldugun bir elemanı sınamanın en iyi yolu bazen ona gereksiz gorevler vererek işe baglılıgını ,zor olaylarda oldugu kadar basit işlerdeki verimliliigini ölçmektir .

İyi bir eleman için işin zor veya kolayı yoktur ,verilen her işi aynı ciddiyetle yapıp yapmadıgı onemlidir .Her turlu gorevde aynı performansı gostermesi önemlidir .

Bunu yapabilen bir eleman her iş yeri için kıymetlidir ,bunu ustleri rahatlıkla görup degerlerndirirler .Yeterki kişinin kendiside buna inansın ve yapması gerekeni yapsın .

Halı saha maçına gelince ,illa her zaman kadroya gireceksin diye bir şart yok bazen oynarsın bazen oynamazsın .Bunda alınmaya gerek yok .

Benim sana tavsiyem iş arkadaşlarının ortak noktalarını bulmaya çalış ,her insanın mutlaka ilgi duydugu bir konu vardır onu buldugun an onlarla anlaşman çok kolay olur .

Sana ufak bir olay anlatayım (gerçek yaşamdan alınmıştır );gunun birinde bir genç çok unlu bir oteller zincirine başvuruda bulunur ,ancak arada geçen zamanda ne yazıkki bir cevap alamaz .

Bunun uzerine şirkete gidip personel muduruyle goruşmek istedigini söyler ,sekreter burun kıvırarak mudurun toplantıda oldugunu ve ne zaman kendisini kabul edecegini bilmedigini söyler .

Aradan epey bir zaman geçer ,bir ara duvardaki tablolar ilgisini çeker ve onları incelemeye başlar ,o sırada biriside arkasına geçmiş onu izlemektedir .

Biraz sonra sekreter kendisini mudur beyin çagırdıgını söyler ve genç içeri girer .

Aradan epey bir zaman geçer ve gençle mudur çok samimi iki arkadaş gibi çıkarlar ve genç iyi bir pozisyonda işe alınır .

Buna en çok sekreteri şaşırır ,ne olduda bu gençe bu kadar ilgi gosterdi diye duşunur durur .

Mudur sanat eserlerine çok mereklıdır ama ne yazıkki çevresinde onu anlayabilecek ,onla konuşabilecek biri olmadıgından pek samimi biri degildir .

Sanat eserlerine hem meraklı hemde oldukça bilgili biri olan genci tanıyınca bir anda yıllardır içinde bastırdıgı duygularını açıga çıkarır ve bıkmadan usanmadan konuşur ,konuştukçada hem keyf alır hemde bu gence ısınır ve zamanlada çok iyi iki dost olurlar .

Her insanın ilgi duydugu bir konu mutlaka vardır ,yeterki onu keşfetmeye çalışın .Bunu yaptıgınız anda size ne kadar çok ilgi duydugunu çok daha iyi gorursunuz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN