Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Kendimi İfade Edemiyorum

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Beroş hanım sizin biraz daha açmanız gerek utanmanıza neden olan duygular nelerdir? mesela kendinizi alçakta gördüğünüz nasıl duygular var.Ne kadar bunlara inanıyorsunuz.Bu inancı kıracak neler yapıyorsunuz...Kendinize olan özgüveni kazanmalısınız.Yaptığınız işlerin sadece sizin yapabileceğinize inandığınız bir yeteneğiniz oluşturulmalı...Özsaygınızı kazanmalısınız belkide...Mesleğiniz alanında bir girişimde bulunmalısınız yada bu arada neden bu bölümü okudunuz?
    ---------------------------------------------------
    violet waw ne güzel anlatımdı bu) gerçekten kendini iyi analiz ettiğini herdefasında söylüyorum sana...Belkide sorun baktıklarından daha başka bir yerde olabilir? sorun eskilerden doğan travmatik bir sorun olduğunu bilsen bu senin için nasıl bir etki olur.Bilmek çözüm için nasıl bir etki eder ve eder mi ?
    aslında karşınızdaki kişinin nasıl bir hale girdiğini ve o anki tam olarak duygunuzu yazmalısınız. ve o duyguları kadavra yapmalıyız...O zaman belkide aradaki elektriğide anlayabiliriz.Nasıl bir parazit oluşuyorda bu sorun ortaya çıkıyor.Yada siz aklınızda cok mu kurgu yapıyorsunuz, mükemmel olma gibi bir isteğiniz var mı? cok daha iyi olmalı tatminsizlik hali var mı?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beroş hanım sizin biraz daha açmanız gerek utanmanıza neden olan duygular nelerdir? mesela kendinizi alçakta gördüğünüz nasıl duygular var.Ne kadar bunlara inanıyorsunuz.Bu inancı kıracak neler yapıyorsunuz...Kendinize olan özgüveni kazanmalısınız.Yaptığınız işlerin sadece sizin yapabileceğinize inandığınız bir yeteneğiniz oluşturulmalı...Özsaygınızı kazanmalısınız belkide...Mesleğiniz alanında bir girişimde bulunmalısınız yada bu arada neden bu bölümü okudunuz?
    ---------------------------------------------------
    violet waw ne güzel anlatımdı bu) gerçekten kendini iyi analiz ettiğini herdefasında söylüyorum sana...Belkide sorun baktıklarından daha başka bir yerde olabilir? sorun eskilerden doğan travmatik bir sorun olduğunu bilsen bu senin için nasıl bir etki olur.Bilmek çözüm için nasıl bir etki eder ve eder mi ?
    aslında karşınızdaki kişinin nasıl bir hale girdiğini ve o anki tam olarak duygunuzu yazmalısınız. ve o duyguları kadavra yapmalıyız...O zaman belkide aradaki elektriğide anlayabiliriz.Nasıl bir parazit oluşuyorda bu sorun ortaya çıkıyor.Yada siz aklınızda cok mu kurgu yapıyorsunuz, mükemmel olma gibi bir isteğiniz var mı? cok daha iyi olmalı tatminsizlik hali var mı?
    Utanmama sebep olan duygularım; karşımdakinin benden daha çok şey bildiğini,daha güzel konuştuğunu,daha değerli olduğunu düşündüğüm için konuşurken çekiniyorum.
    Kendimi niye alçakta gördüğümü anlamıyorum işte.Karşımdakinin eğitim seviyesi,yaşı,bilgisi,iş tecrübesi vs. benden daha düşük olsa bile konuşamıyorum. Onu gözümde çooook büyütüyorum.Kendimi herkesten daha düşük seviyede hissediyorum.
    Son sorunuzu anlayamadım ????

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Beroşş hanım ben her insanın bir yeteneğinin olduğuna inanıyorum. Sizlerinde bunun farkına varabilmeniz gerek.Ne yeteneğim var diye düşünüyorsunuz belkide şimdi ama vardır mutlaka...Birde bu aşağılık komlexi yaşamanın temelinde yetiştirilme filan var olabilir.Kendinizi karşındaki kişiden daha düşük görmenin nedeni kendinde keşfedemediğin herhangi bir dayanağın yok gibi...Onu yaratmalısınız.Hiç kimse kimseden üstün değil inanın.Öyle hissederiz sadece, bende bir dönem yaşadım bunları. Sağlık sorunumdan dolayı kendimi gerçek bir cahil sanıyordum. Zamanla kitaplarla aramın iyi olması ve dünya görüşüm biraz daha genişleyince o zamanki halime gülüyorum. Cünkü kendi kendime yarattığım varsayımlarla kendimi hapsetmiştim...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Arkadaşlar kendim hakkında yazmadığım bir şey aklıma geldi.
    İş yerinde bir müşteri geldiği zaman,çalışma arkadaşlarım yanımdayken,müşteriye düzgün cevap veremiyorum.
    Sorununun çözümü bir tek ben olduğum halde,işi benden daha iyi anlayan olmadığı halde.
    Yanımda kimse olmadığı zaman gayet akıcı konuşabiliyorum.
    Ama biri varsa;kekeliyorum söyliyeceklerimi unutuyorum.

Karar Dönemi

aynı sorun bendede var kendimi ifade eemiyorum söyliceklerimi söyliyemiyorum birde o an ne söylemem gerekdigini bilemiyorum nerde nasıl davranacagımı bilmiyorum BAZEN SANKİ HİÇ BİRŞEY BİLMEMİŞ GİBİ OLUYORUM.

Karar Dönemi

Ne yapmam lazım bu konuda yardımcı olurmusunuz arkadaslar

seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarımız birebir aynı .internet ortamında çok rahat olmama rağmen sosyal yaşantımda öyle değilim. ben geçen ay psikologa gittim bünyeme uygun bir kaç ilaç yazdı sanırım meyvelerini toplamaya başladım içimde anlamsız bir cesaret oluştu sanki daha rahat konuşuyorum çekinmemeye başladım ama tabi tedavinin başında sayılırım inşallah işe yarayacak kendi kendine yenebilirsin diyenler oluyordu ama 26 yaşına geldim gereken çabayı gösterdim olmuyor yol yakınken uzman yardımı almalısın bence

Karar Dönemi

B]merhalar benim sorunum kendimi rahat ifade edemem özellikle çalıştığım ortamda amirime karşı haklı bile olsam,bir şey isteyeceğim zaman hemen yüzüm kızarıyor,kem küm ediyorum ve bu durum gerçekten canımı çok sıkıyor nasıl baş edebilirim bu durumla ne önerirsiniz?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123