Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kendimi İfade Edemiyorum

Karar Dönemi incicim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    marmara bölgesi

bir soru sana: küçükken annen ya d ababan seni çok eleştirir miydi? nasıl bir çocukluk geçirdin?

Karar Dönemi

Alıntı incicim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir soru sana: küçükken annen ya d ababan seni çok eleştirir miydi? nasıl bir çocukluk geçirdin?
    annem ve babam beni hep takdir ederlerdi.Ama geniş bir aileydik yengemlerle beraber yaşadığımız için yengem tarafından sevilmiyodum o eleştirirdi hep,konuşmam cevap vermem yasaktı.sebebi bunlardır belki ama düzeltmek istiyorum artık,çok kızıyorum kendime.çekingen olduğum için.

Yer
    marmara bölgesi

Standart bilinç altına yerleşmiş o korku.

bilinçaltındaki duyguların günışığına çıktığını düşünüyorum. hep eleştirilme korkusu yaşıyorsun, kesin bildiklerinnden bile belki kuşkulanıyorsundur acaba doğru mu diye. hala onlarla yaşıyor musun bilmiyorum .
    burada yazışmalar yaparak aslında yenebilirsin gibi geliyor, motiveye ihtiyacın var senin. yardımcı olmaya çalışırım ben sana. kendine kızmayı bırak , bak sende kendini yargılıyorsun. karar ver artık " NE OLMAK İSTİYORSUN? VE HAREKETE GEÇMEYE HAZIR MISIN?". kendini olmak istediğin şekliyle hayal etmelisin. yüzünde gülümseme beliriyordur sanırım. neden BAŞARAMAYASIN Kİ???

Karar Dönemi

Alıntı incicim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilinçaltındaki duyguların günışığına çıktığını düşünüyorum. hep eleştirilme korkusu yaşıyorsun, kesin bildiklerinnden bile belki kuşkulanıyorsundur acaba doğru mu diye. hala onlarla yaşıyor musun bilmiyorum .
    burada yazışmalar yaparak aslında yenebilirsin gibi geliyor, motiveye ihtiyacın var senin. yardımcı olmaya çalışırım ben sana. kendine kızmayı bırak , bak sende kendini yargılıyorsun. karar ver artık " NE OLMAK İSTİYORSUN? VE HAREKETE GEÇMEYE HAZIR MISIN?". kendini olmak istediğin şekliyle hayal etmelisin. yüzünde gülümseme beliriyordur sanırım. neden BAŞARAMAYASIN Kİ???
    evet hep hakkımda ne düşüneceklerini düşünüyorum,konuşmadan önce.yok onlarla yaşamıyorum.insanlara nasıl; aslında benim de bir çok konuda fikrim olduğunu aslında onlardan(iş yerindekilerden bahsediyorum) daha iyi düşünebildiğimi nasıl kanıtlayacağım.yani öz güvenimi kazanmam lazım ama nasılll????

Karar Dönemi

Alıntı $hady Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    samimi olmadığının fakat çevreni oluşturan inasanlarla ufak ufak iletişim kurmaya başla.
    bir sabah günaydın de. bir kaç gün sonra hal hatırlarını sor.
    gün geçtikçe diğer insanlarda senin bu pozitif tavrına sıcak bakacaklardır.
    sanıyorum o zaman kendini daha güvende hisseder iletişiminde de başaralı olursun.

son derece öznel bir önerim var: o da şu ki: bir topluluk önünde güzel bir konuşma yaptıysan eğer sakın aklında bunu tekrarlayıp, gururlanma.
    çünkü bu gibi şeyler o konuşmayı aklında ütopikleştirir. bırak özgüven yüklü anıların da kötü anıların gibi aklından silinip gitsin.
    bu sayede daha dengeli ve kendinden emin bir insan olursun.

not:kendine güven.
    kesinlikle forumdaki en faydalı mesajlardan biri...bu şekilde hem başarısız anlarımızı,hem başarılı anlarımızı önemsememeye başlayabiliriz...

Yer
    marmara bölgesi

Buradaki fikir paylaşımlarını artırman sana artı değer yapacak. Ne güzel bak rahatça fikir alışverişinde bulunuyorsun, devam et bakalım sana elimden geldiğince bende sohbetvari katılımlarda bulunacağım, zamanla güvenin artacak fikrindeyim.

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Merhaba Beroşş hanım(Adınızı bilmiyorum, hitabım affola)

Peki düşünceniz var ise ve normal şartlarda bunu ifade edebilecekseniz niçin kendinizi ifade edemediğiniz üzerine düşünmeniz yerinde olacaktır kansındayım. Söylediğiniz şeyler başkalarına anlamsız, saçma veya da dahiyane gelebilir. Bu nedenle sizi engelleyen faktörlerin üzerine gidin(Tahminimce önerebileceğim şey, hayatınızı çok fazla kontrol etmeye çalışmayın). Bunu söylerken toplumun önünde birşeyler anlatın demiyorum. Sadece hayatta bir yelkenli gibi ilerleyin. Rüzgar nereden eserse essin o rüzgarı hedeflerinizin rotasında kullanın.

Dipnot: İnsanlar siluetleri ile değil düşünceleri ile vardır, ve insanları ölümsüz yapan da düşünceleridir, bunun için de söylenmeleri gerekir.

İyi Seneler

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

harun bey aslında şuna bunu yapamadığı için burda konu açmış.onun bu sorunu bilmemek gibi bir sorunu yok.Onu nasıl bir taktikle aşabilir diye aslında soruyor.diye düşünüyorum yanılıyormuyum acaba?
    bence sesli kitap okumalısınız, hatta bir deniz kenarına gidin sesli bişeyler anlatmaya çalışın.Kendinizi içten takip etme gibi bir sorun yaşıyormusunuz.Mesela söylemek istediğinizi defalarca kendi içinizde tekrarlama şunu diyeceğim bunu diyeceğim gibi bişey var mı?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harun bey aslında şuna bunu yapamadığı için burda konu açmış.onun bu sorunu bilmemek gibi bir sorunu yok.Onu nasıl bir taktikle aşabilir diye aslında soruyor.diye düşünüyorum yanılıyormuyum acaba?
    bence sesli kitap okumalısınız, hatta bir deniz kenarına gidin sesli bişeyler anlatmaya çalışın.Kendinizi içten takip etme gibi bir sorun yaşıyormusunuz.Mesela söylemek istediğinizi defalarca kendi içinizde tekrarlama şunu diyeceğim bunu diyeceğim gibi bişey var mı?
    Konu ile ilgili hem fikiriz. Benim tahminim(kesinlikle bir uzman görüşü olarak kabul etmeyin), farklı bir şeylerin sonucu olduğu yönünde. Kanımca beroşş hanım asıl konudan ziyade konunun neden olduğu sonuçlardan şikayetçi (bir bakıma yer değiştirme diyebiliriz.) ve yine beroşş hanımın(uzman görüşü olarak kesinlikle kabul etmeyin, biliyorsunuz ki tahminler üzerine konuşuyoruz.) hayatına çok fazla müdahale ettiğini düşünmekteyim. Bu durumunda sizin sorumluk almanızı engellediğini düşünüyorum. Naçizane tavsiyem, hayatınızda sorumluluk alın.

Hayatınızda başarılar dilerim..

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle anlatayım;biri bana sen ne düşünüyorsun ? diye sorduğu zaman,birsürü fikrim olduğu halde,toparlayıp bir tanesini bile söyleyemiyorum.(Çekingenliğimden dolayı) çok heyecenlanıyorum.Karşımdakinin benden üstün olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon