2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Okb'liler lütfen cevappp?

Karar Dönemi

Standart Okb'liler lütfen cevappp?

öncelikle merhabalar arkadaşlar foruma yeni üye oldum çok güzel herkes birbirinin sorunlarını anlatıyor kurucularına teşekkürler.

ben yaklaşık 11 yaşımdan beri bazı takıntılarla yaşıyorum,geceleri kalkıp kalkıp kapıları kontrol etmek,ocağı kontrol etmek gibi ufak tefek takıntılarla başlamıştım ki 16 yaşıma geldim ve takıntılarım arttı yolda giderken sürekli bir şeyleri sayıyorum merdiven basamakları sokak lambaları gibi,yolda giderken siyah yada kırmızı bir yere bastığımda kendimi kötü hissediyorum geri dönüp yanından geçiyorum,dokunduğum şeylere 3 defa dokunmazsam başıma bir şey gelecek korkusuyla yaşıyorum yani 16 yaşımda bunlar artınca pisikyatris e gittiğimde doktor bana adını hiç duymadığım OKB teshişini koydu.bana PROZAC likid ve ANAFRANİL diye ilaç verip yolladı.3 hafta oldu ilaçlara başlayalı ama henüz hiç bir değişim yok ilaçların bir etkisi olduğunu düşünmüyorum psikoloğada gittim ayrı olarak oda bana ilaçlarına devam et ilaçların önemli vs vs.kendi kendinin doktoru olacaksın deyip yolladı.yani sizlerden okbli arkadaslardan cevaplarınızı bekliyorum bu rahatsızlık geçer mi bide sizler hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba ...
    İlaclara daha yeni başlamışsınız. Bır az daha bekleyın etkısını gosterır diye düşünüyorum. Genelde bu tur ılaclar etkısını uzun sure sonra gösterer. Bu hastalığın ıyıleşmesi size bağlıdı. inanaraq ve devamlı tedavı alırsanız iyileşirsiniz. Yanı iyileşen cok insan var. Bence tedavınızı ıyıleşmeden kesmeyin.
    maddi durumunuz iyiyse ilacla beraber psıkoterpıde alın. Psıkoterpıyle daha ıyı sonuc alınıyormuş. Birde tekrarlanmamsı için tedavının 20- 30 hafta sürmesi gerek diyorlar ne kadar doğru bılmıyorum. Ben kendımde yenı başladım tedavıye....
    lustral eve anafranil kullanıyordum. Anafranılın yan etkılerıne malesef sabr edemedım. Şimdi sadece lustral kullanıyorum.
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...