Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: çocuklarda eşcinsel eğilimler

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bunun için dikkatli olmanız gerekir kadıoglu iyi niyetinizi anladım da... Çocuğa ve psikolojisine gelecek tepki ve yaklaşımlar noktasında yani..
    Yani benim ekleyebileceğim şu var, eğer ailede çocuğun cinsel kimliğine ters roller yükleniyorsa bunun önüne geçilebilir (kız kardeşinin tırnağına oje sürmesi, kız kardeşinin kendi oyunlarında oynaması için onu zorlaması, çocuğa kız çocuğu gibi davranılması, kız çocuklarına özgü şeyler yakıştırılması, ve hatta etek giydirilmesi toka takılması.. var bunu yapan aileler.. ) Tabi bunların tespit edilmesi gerk önce.
    Bi de erkek çocuk babayla özdeşleşir onu model olarak alır, babasını model alma noktasında bi sorun bulunabilir, babayla ilişkilerinde bazı olumsuzluklar yada uygunsuzluklar olabilir.. Genel olarak ailenin çocuğa yaklaşımı normal olmayabilir ama işte bunların tespit edilmesi ve ailenin uyarılması noktasında hassas olmanız gerktiğini düsünüyorum, kolay gelsin...
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi

bu arada öğrencime "hasta" veya "eşcinsel" yaftası yapıştırmadım. sadece eğerki konu aile içinden kaynaklı yanlış bir cinsel rol model seçimiyse, ailenin tavrı nasıl olamlı noktasında sorularım oluştu. öğrencimin karşı cinse ait davranış eğilimleri çok yüksek. gelişim aşamasında olan bu öğrencim için gerekenin çok geç olmadan yapılmsaı dileğim.

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlk olarak bana kalırsa direkt bu konuyu aileye açmayın. Çocuğun ailesiyle ilişkilerini gözlemlemeye çalışın. Bunun için aileden de yardım almaya çalışın. Sorular yöneltin.
    Kişisel fikrim
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi

ilgimi aile ortamı hakkında bilgi edinmeye yönelticem. aileyi direkt olarak durumdan haberdar etmekten ziyade, elimizde kayda değer veriler bulunması daha makul. ben de bilgi edinme sonrası daha net bir tutum elde edebileceğimizi düşünüyorum.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı kadıoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgimi aile ortamı hakkında bilgi edinmeye yönelticem. aileyi direkt olarak durumdan haberdar etmekten ziyade, elimizde kayda değer veriler bulunması daha makul. ben de bilgi edinme sonrası daha net bir tutum elde edebileceğimizi düşünüyorum.
    Kesinlikle...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kadıoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar.düşüncenize katılıyorum.erkek çocuğunun kız çocuklarla vakit geçirmesi pek alışılmış değil.tırnaklarındaki ojeyi de ablasından özenerek sürdürmüş olabilir.çocuk hakkında kayda değer veriler için gözlem yapmak gerekiyor.okulda rehberlik olsaydı.daha kolay olurdu.net de araştırma yapmak işinizi daha kolaylaştırır.sanıyorum.

Karar Dönemi

Çocuğa bu eğilimin sapkınlık olduğuna dair eğitimler verirseniz eğitebilirsiniz .

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Çocuğun hareketkerini bir uzmana anlatsanız daha net kanıya varabilirsiniz. Aksi takdirde yanılma olasılığınız var. Ailesini haberdar etseniz ailesi anlayışla karşılasa (bu çok zayıf bir ihtimal ne yazık ki) bile kendisini öğretmenin şikayet ettiğini düşünüp okula karşı soğukluk hissedecek.
    Kızlarla birlikte oynaması cinsellik sorunu anlamına gelmeyebilir. Boyayı da kızlardan görüp sebepsizce sürmüş olabilir.
    Cinsel kimlik o yaşlarda kesinliğe kavuşmaz tam olarak. Eğilimleri olsa bile ergenlikte gerçek cinsiyetini sahiplenebilir. Şimdi yapılan yanlış bir hareket çocuğu gerçekten cinsel kararsızlıklara sürükler. Çok hassas bir durum. Uzmana başvurulmadan yapılabilecek hatalı bir ifşa hayatını karartabilir.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12