merhabalar. kırsal bir bölgede ilköğretim öğretmeniyim. salt kızlarla oyun oynayan ve sürekli onlarla beraber olan 10 yaşında erkek bir öğrencim var. zihinsel kapasite olarak çok başarılı ve çalışkan olan bu öğrencimin tavırlarında ciddi eğilimler sezmekteyim. son olarak tırnaklarında oje farkettim. çok nazik ve samimi bir şekilde kimin bunu yaptığını sorduğumda titreyerek tırnaklarının zaten öyle olduğunu söyledi ve ojeli olduklarını inkar etti. elini tutup yeniden sorduğumda ablasının yaptığını itiraf etti zira bu hareketi davranışın kötü olduğunun kendisinin de farkında olduğunu gösterdi. sizden ricam bu hafta içinde ailesiyle yapacağım görüşmede ailesine öğrencimin cinsel kimliğini evde nasıl farkettireceklerini anlatmam için gerekli bilgileri vermeniz. çocuğa nasıl davranırlarsa ilerideki muhtemel bir nahoş durumun önüne geçebiliriz? lütfen bu bilgilerde ailenin kırsal kesim için varolan algı kapasitesini de göz önünde bulundurun. konunun ehemmiyeti benim için çok fazla. göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkürler.
iyi çalışmalar...