Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yenmek için ne yapmalı?

Mehmet
    Guest

Exclamation Yenmek için ne yapmalı?

Düşünmeden edemiyorum,iyice esiri altına aldı bu durum beni..Başka bir şey gelmiyor aklıma bu haldeyken,neden ben?diyorum çoğu kez kendime,ve bu haldeyken hiçbir uğraş vermiyorum bu durumdan çıkmak için.Diğer insanlar sorumsuzca yaşıyor oysaki etrafımda,ne yapmalı?Gerçekten tecrübeli olan kişiler yazsın,ilaç kullanmak dışında ne yapmak depresyonu çözer?

Mehmet
    Guest

Burda takılmak ne kadar faydalı bilmiyorum goffee,insanlar genel olarak umutsuzluk aşılıyor.
    Ve burda sadece izlemem mi gerek,hiçbir müdahale yapmama gerek yok mu?
    Her zaman aklımda olan ne durumda olduğum,kişiliğim değişti mi diyorum..Çok canlı ve birçok şeyden zevk alırken bu durumda olmam,bu durumu yaratan sebepleri düşünmüyorum artık.Tek odaklandığım şuanki durumumun geçmesi

Mehmet
    Guest

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umutsuzluk aşılayanlara değil sorunların çözümlerine odaklanırsın diye düşünmüştüm.
    Yinede ben etkileniyorum diyorsan izlememen daha doğru.
    Sonuçta seni en iyi sen tanırsın.
    Bana zevklerin eğlencelerin yada almak istediğin egitim hakkında fazla birşey söylemediğin için düşüncelerini başka ne gibi şeylere odaklandırmanı sağlayabilirim bilmiyorum.
    Sadece ilaç geçmesini sağlar mı?Geçen senede kullanmıştım,pek işe yaramamıştı..
    Zevk aldığım şeyleri biliyorum,fakat bunlar normal zamanım için geçerli

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece ilaç geçmesini sağlar mı?Geçen senede kullanmıştım,pek işe yaramamıştı..
    Zevk aldığım şeyleri biliyorum,fakat bunlar normal zamanım için geçerli

Geçmiş olsun .Öncelikle şunu söyleyecegim neden ben diye sorup durma kendine ,çunku depresyon çagımızın hastalıgı ,,nasılki grip oluyor ,uşutuyor veya başka bir hastalıga yakalanabiliyorsan bunuda dogal karşıla ,ne kadar olumsuz yaklaşırsan sonuç senin için o denli zor olur ,oysa olaylara daha pozitif bakarsan çok daha kolay aşarsın .

Eski alışkanlıklarına da geri donmeye bak ,hatta kendine yeni hobiler alışkanlıklar edinmeye bak ,çevrenin olumsuz konuşmalarında mumkun oldugunca uzak durmaya çalış .Kim ne derse desin boşver .

Yarın kimin ne olacagını kimse bilemez .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünmeden edemiyorum,iyice esiri altına aldı bu durum beni..Başka bir şey gelmiyor aklıma bu haldeyken,neden ben?diyorum çoğu kez kendime,ve bu haldeyken hiçbir uğraş vermiyorum bu durumdan çıkmak için.Diğer insanlar sorumsuzca yaşıyor oysaki etrafımda,ne yapmalı?Gerçekten tecrübeli olan kişiler yazsın,ilaç kullanmak dışında ne yapmak depresyonu çözer?
    Arkadaşlarım çok güzel yorumlarda bulunmuşlar.biraz garib olcak ama .ben farklı bir şey sormak istiyorum.iznizle .merak ettim.hangi burçdansınız?

Mehmet
    Guest

Alıntı belgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım çok güzel yorumlarda bulunmuşlar.biraz garib olcak ama .ben farklı bir şey sormak istiyorum.iznizle .merak ettim.hangi burçdansınız?
    Balık burcuyum belgin Garip olmadı hiç ben de fazlasıyla ilgilenirim burçlarla..

Mehmet
    Guest

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandıgın ilaç hakkında yeterli bilgi sahibi değilim geçermi bilmiyorum distimi için ayrı OKB için ayrı ilaç mı kullanıyorsun?
    İlaçlarının ismini yazki bilen arkadaşlarımız yazsınlar.
    OKB iyileşebilen bir rahatsızlık ancak sorunları tekrar yaşarsan tekrar hastalanmayacagının garantisini veremem.
    Birazda kendini hasta edebilmek için ne kadar emek harcayacagına baglı olarak tekrarlama ihtimali var tabi
    Öncelikle bendeki distimi mi yoksa kısmi düzelme sağlamış major depresyon mu bilmiyorm goffee..Geçen sene başladı ve bu sene de devam ediyor,bu süre zarfında 6 ay ilaç kullanıp bıraktım ama nüksetti.
    2.olarak çok şükür ki okb gibi bir hastalığım yok
    Kullandığım ilaca gelince,5 gün önce efexor xr ye başladım.Yarın günde 75 mg ye çıkaracagm..

bende çok inanırım.tanıdığım insanlarda özellikler birebir uymuştur.birisinle tanışırkende mutlaka burcunu sorarım.burcunuz balık burcu.burcunuzun özeliklerini biliyorsunuzdur.sizin daha çok caba göstermeniz gerektiğini düşünüyorum.balık burcu oldukça duygusal ve karamsardır.motivasyona ihtiyacı vardır.alışkanlıklarına bağlı bir burç.çevresindende çok etkilenirler .değil mi?

Mehmet
    Guest

Alıntı belgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende çok inanırım.tanıdığım insanlarda özellikler birebir uymuştur.birisinle tanışırkende mutlaka burcunu sorarım.burcunuz balık burcu.burcunuzun özeliklerini biliyorsunuzdur.sizin daha çok caba göstermeniz gerektiğini düşünüyorum.balık burcu oldukça duygusal ve karamsardır.motivasyona ihtiyacı vardır.alışkanlıklarına bağlı bir burç.çevresindende çok etkilenirler .değil mi?
    Kesinlikle öyle..bu döneme kadar daha iyimserdim aslında birçok konuda,ama bu şey burç falan dinlemiyor belginçevremden çok etkilendiğim de doğru,sizin burcunuz nedir?

Benimki oğlak .bende de melankolik var.katılık var.acayip gurur var.ondan kimseyle pek anlaşamam.ama samimi bir insanım.bende depresyona çok yatkınım.ama burcumdan mı ne? inatcı ve güçlüyüm galiba.güçlü olmasam birşeylerle baş edemezdim herhalde.ben size burcunuzu sormadan daha kişiliğinizi anlamıştım zaten.ondan size gayret göstermeniz gerektiğini söyledim.bence olaylara positif bakın.arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle zaman geçirin.hobiler negatif enerjiyi alıyor.boş verin herşeye bir daha mı gelcez dünyaya.bu yıllarınızı en iyi şekilde geçirmeye bakın.zamanı yakalamak kolay olmuyor.ben üzüldüğüm zaman güzel şeylere bakıyorum.içim açılıyor.örneğin yavru bir köpeğin oyunlerına,denizi seyretmek,deniz taşı toplamak.kötü şeyleri hayatınızdan çıkarın.hep iyi, güzel şeyleri görün.
    Konu belgin tarafından (11-12-2011 Saat 12:32 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon