Sayfa 9/10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
98 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Evli Kişilerle Beraberlik Yaşamak

Karar Dönemi

neyinizi savunuyorsunuz ? esinizi aldatip baskasina asik oldugunuzu mu?
    iste sadece kendini düsünün insan , egonuz cok yükseklerde.

Karar Dönemi

Alıntı dilaradila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrar söylüyorum,
    olayla ilgili yorum yapmayın bence,çünkü sadece kendi açınızdan kendi yaşanmışlıklarınızın yansıtmasını yapıyrsunz burda,
    amacınız yardımsa şayet depresyonumla ilgili konuşun,
    bence benim ahlak yapımı sorgulayacagınıza herkes kendine dönüp bir baksın,
    nerden biliyorusnz ki benım ahlaksız oldugumu,o insanla 4 gün aynı odada kaldım ama yüzkızartacak hiçbir şey yapmadım deli gibi istememe ragmen,
    burada bu depresyon üzerinde durmama ragmen hala bu eleştiri tarzında yazmanız kililiğinzle ilgili sıkıntılı oldugunuzu gösterir,ben kendimle barışıgım,kimsenin lafıyla kolay kolay sarsılmam,
    foruma yazdıgım için hikayem halka açık hale geldi,yani siizn istediğinizi yazma hakkınız var,yazabılırısnz tabi de ben işin hikaye boyutuyla ilgilenmıyorum hiç...
    anlatabildim mi...
    ozaman tüm forumda anlama özgürlügü var

Karar Dönemi

gonul ferman dınlemez

Karar Dönemi

Sevgili Dilaradila...

Istemek... ile basliyacagim söze... Kisa bi özetle sizin durumunuz ulasmak istediginiz bir "ask" ile ilgili. Fakat o "ask"size ulasmak istemiyor! Bircok seyin farkindasiniz zaten, 'o adam bosanamiyor esinden' diyorsunuz fakat 'beni seviyor' diyorsunuz. Bakin, sürekli kendinize olumlu birseyler cikarmaya calisiyorsunuz sirf o aski ayakta tutmak icin. Sonrada bir cözüm ariyorsunuz "unutmak" icin?! Iste tamda bu celiskide bogulup gidiyorsunuz. Öncelikle kendinize anlatmaniz gereken sey "ben onu cok seviyorum, ben onsuz yapamam, nefesim benim" felan filan demek yerine: "KENDINE GEL" diye sarsmak olmali kendinizi. Kendinize bosyere, evet bosyere yillarca zarar vermissiniz, farketmeden cocugunuzada (manevi) zarar vereceksiniz belkide...ha yaninda bulundugunuz esinize ise suana kadar eminim coktan yansimisdir. Siz mutlu olmak istemiyormusunuz? Bu durumdan kurtulmak istemiyormusunuz ? bunu samimi olarak bana degil, burda bulunan bikac kisiye degil... öncelikle sadece kendinize anlatin. Bence ilac almadan yada haci hocayi karisdirmadanda bunu cözebilirsiniz siz, hemde hemen bugünden itibaren! Hikayenizi lütfen birdaha kendinize anlatin, gözden gecirin ve bu defa olumlu seyleri( yani askin pembe renklerini, görmezden gelip) olmazlari ve olmayacaklari anlatin kendinize rica ediyorum. Belki bu bi ise yarar? Yahut biraz da o sizin vazgecilmez askinizdan öte asklari düsünün örnegin "Allah askina" siginin. Ve allah rizasi icin, kendinizi baskasinin kurulmus düzeninin üzerine sermeye calismaktan vazgecin.Ayni sekilde sizinde kurulu düzeninize dokunulmasina izin vermeyin. Dedigim gibi sizin tek yapmaniz gereken vazgecmeyi "gercekten" istemek olmali!
    Mutlu günler sizin olsun.
    Hülya

Karar Dönemi

hülya hanım,
    yorumunuz için teşekkür ederim,en azından eleştiri yapmadan benim depresyon halime için ve nasıl çıkabileceğimle ilgili yorum yapmışsınz,
    inanın ki her şeyin farkındayım,neyin dogru neyin yanlış oldugunu,o depresyon durumlarımın çok gereksiz ve de yersiz olduğunu çok iyi biliyorum fakat benım istemim dışında gelişen bir süreç bu,kim ister ki yerlerde sürünmeyi,kim sapasaglam bir insanken hastalıklı bir kimlik gibi dolanıp durmayı,
    ben konuşkan,insanlar tarafından sevilen,çevresi için neşe kaynagı olan bir insanım,bu melankolik haller bana hiç yakışmıyor,ama bu benim elimde değil,
    ciddi bir tedavi almam lazım ki belki bir nebze olsun çıkabileyim,

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı turin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en büyük hesabi cocugun büyüdügüne alicaksin ..
    en basit cevap "asiktim birakamadim , adamda bosanmadi ".."neden babami bosamadin peki , 5 sene aldatin ,babam bunlari yada seni hak ettimi..senden utaniyorum anne"
    dediginde ne cevap vericeksin.
    kimbilir adamin bosanmasi icin duallar da ediyorsundur , yalniz kalmamak icinde esinden de ayrilmiyorsun isi garantiye bagliyorsun .iki tarafi da idare ediyorsun .birde depresyondaymis hanim ,ben güllerim buna. yazik günah adama , bari anlat durumu ..sanki hic cikmicak mi ortaya ..pehhhh
    elektro sokmus , insallah tüm havizan sillinir de ne esini ne cocugunu tanirsin.
    kadinlarin yüz karasi
    Bu kadar acımasız olmayın ,insanın başına ne gelecegi hiç belli olmaz .Bugun asla yapmam dediginiz şeyleri gun gelir yapmak zorunda kalırsınız .Karşımızdakini yargılarken bire bir onun hayatını yaşayamadıgımız surece ne desek boş .Yaşanılan şartlar insanı istemedigi şeyleri yapmaya zorlayabiliyor .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi okur-yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

allah kimseyi zor durumda bırakmasın. kendi huzurunda ve sevdiklerimizin karşısında mahçup duruma düşürmesin.
    teşekkür ederim ALLAH'ım...

Karar Dönemi

Dilaradila.. kesinlikle profesyonel yardim almaniz iyi olur diyorum bende!
    "ben konuşkan,insanlar tarafından sevilen,çevresi için neşe kaynagı olan bir insanım,bu melankolik haller bana hiç yakışmıyor,ama bu benim elimde değil,..." AMA kelimesinde basliyor ve bitiyor hersey. SIZIN elinizde bircok sey... cümle baslangici harika.. neselisiniz, seviliyorsunuz bircok insan tarafindan, hastalikli haller size yakismiyor... bununla kalmali bence! nasilki neseli halleri yada güzel seyleri basardiysaniz sizi üzen yada melakoli durumundan cikmayida basarabilirsiniz. Düsüncelerinizi yönlendirdiginiz istikametlere dikkat edin
    Bence bi saplanti haline gelmis sizde, istem disida olsa beyninizde kurdugunuz o hayallerden o bagimliliktan kurtulmaniz gerekiyor. Siz zaten cok yaklasmissiniz bunu basarmaya, bikac merdiven basamagi kalmis sonra ulasacaginiz daha mutlu günler sizi bekliyor Kendinize o sansi verin... daha güzel olacak deyin
    Iyi aksamlar diliyorum

Hülya

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı karamelekhz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni anlıyorum evet.Ama insana en büyük kötülüğü kendisinden başkası yapmazmış.Aslında karşı yazılanlar acımasızlık değil.Nerdeyse gerçeklerin ta kendisi.Umarızki Allah kensisine doğru yolu gösterir.
    Asıl AŞK doğru yolda zaten.
    Karşı yazıları goz onune aldık diyelim ,geçmişte olanları degiştirebilecekmiyiz ? Hayır .
    Oysa arkadaşımızın sorunu bu geçmişi silmek yeniden hayata başlamak ,yeni bir sayfa açmak .Bunu yapabilmek içinde şu anki durumundan kurtulması gerekiyor .

Zaten bizdende bu konuda yardım ve oneri bekliyor ,mademki geçmişi degiştiremiyoruz hiç olmazsa gelecegi konusunda yardımcı olalım .

Bizler istedigimiz kadar yargılayalım ne önemi varki,o zaten gereken dersi almış bundan sonrada daha dikkatli davranacagına eminim .

O yuzden artık yargılamayı bırakıp ,destek olmak en dogrusu olacaktır .

Geçmişi degiştiremeyiz ,ama gelecek bizim ellerimizde .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi Banane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayagi tartismali gecmis bu konu

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 5678910 SonSon