Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zeka nedir?

Gümüş
    Guest

Standart Zeka nedir?

Zeka nedir?

Zeka gelişimi bebeklikten itibaren yetişkinlik dönemi de içine alan bir süreçte önemli değişiklikler geçirerek devam eder. Zeka, kişinin bellek, algı, soyutlama, gerçeği değerlendirme, kavramsallaştırma v.b. gibi bilişsel işlevlerini düşünebilme, öğrenme ve uyum amaçları için bütünleştirerek kullanabilme yetilerini içeren geniş bir kavramdır. Zeka ölçümü için değişik testler uygulanarak, zeka bölümü denen ve IQ terimiyle tanımlanan değerler elde edilerek kişinin zeka seviyesi belirlenir.

Gümüş
    Guest

Standart Zeka Geriliği nedir?

Zeka Geriliği nedir?
    Zeka geriliğinin kişinin yaşına ve konumuna uygun işlevselliği gösterememesiyle belirlidir. Bunun yanı sıra motor gelişimi, dili kullanma yeteneği bozuk, anlama ve kavrama yaşıtlarından geride bir düzeydedir.

mmontessori
    Guest

bana göre zeka uyum yeteneğidir

matematik problemini çözen çocukta

0 almamak için bu işten yakayı kurtarmayı başaran çocuk ta zekidir bana göre

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

eğer siz akıllıysanız ben tam bir gerizekalıyım yok eğer ben akıllıysam sizin aklınızdan şüphe ediyorum.
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

siz derken zeus?zeka ilginç birşey yhaa..benim bir sınıf arkadaşım vardı 3 kere okuyunca anlardı..bir keresinde kopya veriyorum e harfini yazması gerekiyor..yaz dedim küçük e mi büyük e mi dedi..kopya bile veremezdin yani..bir kerede başka bir zeki arkadaşla eşkıya filmine gittik..orda bir sahne var gece otelin yukardan aşağı bütün odalarının dışardan görüntüsünü verdiler..kız da pür dikkat izliyor filmi..3.kattaki kendini asıyordu..sabah oldu otelden cenaze çıkıyorkim öldü dedi ya şaşırarakpsikoljik sorunlarım var diye üzülüyorum ama bu arkadaşlar şükür çektiriyorlar bana
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Yer
    Belli değil

Zeka bir çok zihinsel yeteneğin değişik durum ve koşullarda kullanılmasını içerir. Bu yetenekler arasında başlıcaları:
    Sözel Anlayış: Sözcükleri tanıma ve anlama,
    Sözel Akıcılık: Sözel ve yazılı olarak sözcük ve ifadeleri çabucak bulabilme,
    Sayısal Yetenek: Aritmetiksel işlemleri çabuk ve doğru olarak yapabilme,
    Alansal ve Uzay ilişkileri: İki ve üç boyutlu görsel algılamayı yapabilme,
    Bellek: İşitsel ve görsel olarak belleme gücü,
    Algısal Hız: Karmaşık bir nesnenin ayrıntılarını görebilme, zemin şekil ilişkisini ayırt edebilme, benzerlik ve farklılıkları doğru olarak algılayabilme,
    Mantıklı düşünme: Muhakeme yürütebilme;
    olarak sayılabilir.
    Bir kişinin zeka seviyesi diğer koşullar eşit tutulduğunda ne kadar zor işler başardığı, veya aynı güçlükteki işlerden ne kadar çoğunu başarabildiği, veya ne kadar kısa sürede doğru sonuca ulaşabildiği ile belli olur.

bilimsel olarak böyle birşeymiş fakat ben her insanın hendine göre zeki olduğunu düşünüyorum.
    ilk kurduğum cümlede yanlış anlaşıldı galiba diyorum ki herkes kendinin akıllısı başkalarının aptalıdır aslında.

ben katılmıyorum zeus buna..aptal aptaldır zeki zekidir bence..mesela ince bir espri yaparsın karşındaki alık alık bakar..o an düşmez jeton..önce bir 3 4 kere beyin süzgeçinden geçirmesi gerekir..zeki insan espiri bitmeden gülmeye başlar..ben şaka yapabilenlerin zeki olduğunu düşünürüm..mesela biz arkadaşlarla cem yılmaz izliyoruz..bir tane kız takip edemedi esprileri..belgesel izler gibi izliyor anlamak için çaba sarfediyor..biz bıraktık cem yılmazı kıza gülüyoruz falann
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Yer
    Belli değil

bence sende zeka takıntısı var,yazmasamda sen harbiden çok zekisin kız yazılarından çok hoşlanıyorum desem ne farkederdi sence.

hiçbirşey..birinin zekamı onaylamasına ihtiyaç duysaydım zeki olmazdım..sen niye alındın ki yazdıklarımdan..sende bir takıntı olmasın

Yer
    Belli değil

Bende takıntı var evet ,sadece insanların yağ gibi üste çıkma çabaları ve benmerkezcil davranmalardan haz almıyorum.Verdiğin örneklerde arkadaşlarını aşağılıyorsun, yok onlar anlamadı cem yılmazın espirilerini ben daha iyi anladım en zeki benim gibi tabirlerin hoşuma gitmedi açıkçası.
    Herneyse banane zaten, kim oluyorum ki seni eleştiriyorum değil mi.

Sayfa 1/2 12 SonSon