Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saçma sapan düşüncelerin gerçek olmadığından nasıl emin olabiliriz

Standart saçma sapan düşüncelerin gerçek olmadığından nasıl emin olabiliriz

saçma sapan düşüncelerin gerçek olmadığından nasıl emin olabiliriz

düşünce.................

Karar Dönemi

Alıntı absinthe1991 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçma sapan düşüncelerin gerçek olmadığından nasıl emin olabiliriz
    Onların; "saçma sapan düşünceler" olduklarının farkına vararak...
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

senveben
    Guest

Bende çok taktığımdan dolayı bazen bi anda saçma bir şey söylüyebiliyorum saçma olduğunun farkına varıyrmda geç oluyr karşındaki kişiye tekrardan saçma bir şey söyledim diyemezsinki daha beter saçmalarsın o zaman.

Karar Dönemi

Alıntı senveben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok taktığımdan dolayı bazen bi anda saçma bir şey söylüyebiliyorum saçma olduğunun farkına varıyrmda geç oluyr karşındaki kişiye tekrardan saçma bir şey söyledim diyemezsinki daha beter saçmalarsın o zaman.
    Benim söylediklerim konu sahibine cevaptı . "Saçma sapan düşünceler"den bahsediyor dikkat ederseniz... Kendi isteği dışında "saçma sapan sözler söylemek"ten değil....

senveben
    Guest

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim söylediklerim konu sahibine cevaptı . "Saçma sapan düşünceler"den bahsediyor dikkat ederseniz... Kendi isteği dışında "saçma sapan sözler söylemek"ten değil....
    peki ben farkdiyorum o anda karşımdaki anlamayınca acaba bu neden oluşuyor?mesela kafama takıyrm hep farklı farklı şeyleri özünde bir düşünce yatıyor sanırım bende anlamadım.son zamanlarda bu durum oluşmaya başladı bende.neden acaba fikriniz varmı?

Karar Dönemi

peki ben farkdiyorum o anda karşımdaki anlamayınca acaba bu neden oluşuyor?mesela kafama takıyrm hep farklı farklı şeyleri özünde bir düşünce yatıyor sanırım bende anlamadım.son zamanlarda bu durum oluşmaya başladı bende.neden acaba fikriniz varmı?
    Bir uzman cevabı arıyorsanız; lütfen aşağıda yazılanları dikkate almayınız.

Sizin durumunuz; şimdide olmaktan sapma sebebiyle ortaya çıkıyor olabilir. En azından; bu tür(o an için saçma görünen) söz ve davranışlar; bilinçliliğimizin kısmen veya tamamen devre dışı kalıp; şimdi dediğimiz ânı yaşıyor olmaktan kopup; geçmişte bir yerlerde takılı kalmış bilinçaltımızın; bilincin kontrolu dışında; bir takım söz veya davranışlar üretmesidir.
    Bu tür tutarsız davranışlar sergileyen kişilere aniden "Kaç yaşındasın ?" diye sorduğunuzda iki tür cevap alırsınız:
    1- Kısa bir tereddütten sonra, gerçek yaşını söyler. Çünki ilk aklına gelen sayı gerçek yaşı yerine; çok daha küçük bir yaşa işaret etmektedir. O da; kısa bir süre bekleyip; bilincinin devreye girmesini ve doğru cevabı vermesini sağlar.
    2- Duraksamadan otomatik cevap verirse; gerçek yaşının çok altında bir yaşı söyler. Çünki o ânda kişi; söylediği yaştaki bir olaya takılı kalmıştır ve o olaya cevap vermektedir.
    Kişilik bölünmesi gibi birşey; ya da Ânda yaşama arızası yaaani.......

senveben
    Guest

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir uzman cevabı arıyorsanız; lütfen aşağıda yazılanları dikkate almayınız.

Sizin durumunuz; şimdide olmaktan sapma sebebiyle ortaya çıkıyor olabilir. En azından; bu tür(o an için saçma görünen) söz ve davranışlar; bilinçliliğimizin kısmen veya tamamen devre dışı kalıp; şimdi dediğimiz ânı yaşıyor olmaktan kopup; geçmişte bir yerlerde takılı kalmış bilinçaltımızın; bilincin kontrolu dışında; bir takım söz veya davranışlar üretmesidir.
    Bu tür tutarsız davranışlar sergileyen kişilere aniden "Kaç yaşındasın ?" diye sorduğunuzda iki tür cevap alırsınız:
    1- Kısa bir tereddütten sonra, gerçek yaşını söyler. Çünki ilk aklına gelen sayı gerçek yaşı yerine; çok daha küçük bir yaşa işaret etmektedir. O da; kısa bir süre bekleyip; bilincinin devreye girmesini ve doğru cevabı vermesini sağlar.
    2- Duraksamadan otomatik cevap verirse; gerçek yaşının çok altında bir yaşı söyler. Çünki o ânda kişi; söylediği yaştaki bir olaya takılı kalmıştır ve o olaya cevap vermektedir.
    Kişilik bölünmesi gibi birşey; ya da Ânda yaşama arızası yaaani.......

Bütün testleri oldum özel hst normal hst psikoz türü bir durum çıkmadı.özellikle devlet hst sinde oldum testleri ayriyeten.yaygın anksiyete bozukluğu teşhisim.egg emar falan çektirdim..sanırım obsesif kom kişilik bozukluğu var bende.

senveben
    Guest

en iyisi pazartesi doktora gidip anlatmalıyım bu sıkıntıları.tşk yorumun için.

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşım senveben; sizin bence takıntılar çok beyninizi meşgul ediyor.birçok arkadaşla forumda konuştuğunuzda böyle durumlar ortaya çıktı.ve ben gördüm.sanırım normal hayatınızda da bu durum var.istemeden söylüyorum. bu rahatsızlığınız çok ilerlemiş.takıntılarınızla kendinizi oyalamayın.bu rahatsızlığı yenmeye çalışın.takıntılarınızla beyniniz o kadar dış dünyaya kapalısınız ki: burda olan bir konuşmayı yazayım
    birinci şahıs:arkadaşım kız arkadaşımın bana olan duyguları eskisi gibi değilmiş öyle dedi.
    ikinci şahıs:boşver.şu anda kafası karışıkdır
    birinci şahıs:benimde öyle
    siz:kızın takıntıları varmıydı.
    birinci şahıs:ne takıntısı
    ikinci şahıs:düşünsün. sonra konuşur senle
    siz:takıntı yapmışdır mutlaka
    birinci şahıs:bakalım görücez
    siz:ama siz benim durumumu sormuyorsunuz takıntılarım ne halde
    daha bir çok böyle konuşma.......takıntılarınızla kafanız öyle meşgul ki konuşulanları farketmiyorsunuz.sosyal hayatınınızda takıntılarınız size zorluk çıkartıyordur.mutlaka.
    Konu belgin tarafından (08-12-2011 Saat 11:58 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon