Alıntı senveben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
peki ben farkdiyorum o anda karşımdaki anlamayınca acaba bu neden oluşuyor?mesela kafama takıyrm hep farklı farklı şeyleri özünde bir düşünce yatıyor sanırım bende anlamadım.son zamanlarda bu durum oluşmaya başladı bende.neden acaba fikriniz varmı?
Bir uzman cevabı arıyorsanız; lütfen aşağıda yazılanları dikkate almayınız.

Sizin durumunuz; şimdide olmaktan sapma sebebiyle ortaya çıkıyor olabilir. En azından; bu tür(o an için saçma görünen) söz ve davranışlar; bilinçliliğimizin kısmen veya tamamen devre dışı kalıp; şimdi dediğimiz ânı yaşıyor olmaktan kopup; geçmişte bir yerlerde takılı kalmış bilinçaltımızın; bilincin kontrolu dışında; bir takım söz veya davranışlar üretmesidir.
Bu tür tutarsız davranışlar sergileyen kişilere aniden "Kaç yaşındasın ?" diye sorduğunuzda iki tür cevap alırsınız:
1- Kısa bir tereddütten sonra, gerçek yaşını söyler. Çünki ilk aklına gelen sayı gerçek yaşı yerine; çok daha küçük bir yaşa işaret etmektedir. O da; kısa bir süre bekleyip; bilincinin devreye girmesini ve doğru cevabı vermesini sağlar.
2- Duraksamadan otomatik cevap verirse; gerçek yaşının çok altında bir yaşı söyler. Çünki o ânda kişi; söylediği yaştaki bir olaya takılı kalmıştır ve o olaya cevap vermektedir.
Kişilik bölünmesi gibi birşey; ya da Ânda yaşama arızası yaaani.......