Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
44 sonuçtan 41 ile 44 arası

Konu: Bir Eşcinselin Anatomisi

m€rv€
    Guest

Eşcinsel OLMAK ne utanlack bşey ne de üzülcek watandaş arkadaşm szlerne dkkat et bnce

Karar Dönemi

kırdıysam özür dilerim uyarı icin tsk merve hanım ama sadece yanı içimden gelenlerdi

m€rv€
    Guest

olabilir ama sonuçta eşcinsel olmak kötü bişey değil

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

İnsanın cinsiyeti bellidir. İster tanrı yarattı deyin ister evrimleştik deyin doğadaki hemen her şey gibi insan da iki cinsiyete sahiptir biri erkek biri dişi. Üçüncü cinsiyet diye bir şey normalde yok. Bazı hormonların olağan şekilde çalışmaması doğuştan organların belli bir cinsiyete uygun olmaması gibi alışılmışın dışındaki durumlar mevcut olduğunda insan eşcinsel oluyor. Kimsenin tercih yapabileceği bir şey değil haklısınız. Belki hayatının ilerleyen dönemlerinde eşcinsel olmaktan memnun insanlar olabilir ama ergenlik döneminde ve gençlikte bütün arkadaşları karşıt cinsle duygularını ve cinselliklerini paylaşırken eşcinseller sizin kendinizden belirttiğiniz gibi ortada kalıyor. Eskiden kulaktan dolma bilgiler yüzünden eşcinsellerin öyle istedikleri için eşcinsel olduklarını sanırdım. Gerçi öyle olanları da var. Sırf farklılık için eşcinsel olmaya çalışan insanlar yadırganabilir ama doğuştan gelen bir şey sizdeki. Yine de insanlara bunu anlatmak imkansız. Aileniz sizin tercihiniz olmadığını bilse bile neden benim herkes gibi oğlum-kızım yok deyip yine anlamayacaktır. Derdini anlatmaya çalışmak pek mantıklı görünmüyor. Çevreni değiştirmek çözüm olabilir belki, ileri yaşlarında daha da özgür olabilirsin ama asıl sorun toplumun tepkisi değil. Aileye sahip olmadan süreceğin hayat. Eşcinseller için normal bir seçenek yok hayatta. Kadın olmak isteyen bir erkek kadın rolüne girebilir ama asla anne olamaz. Ya da erkek rolüne giren bir kadın baba olamaz. Eşcinselliğin arzularına sahip olmak huzurlu bir aile ortamını size kazandırmayacak ne yazık ki. Bu yüzden ailenizin tepkilerine karşı daha anlayışlı olmanızı tavsiye ederim. Elbette sizin suçunuz yok ama hayat adil değil ki. Ben doğuştan takıntılı bir insanım bu yüzden hayatım zehir oluyor ama yapabileceğim hiç bir şey yok. Burada psikolojik olarak çok daha kötü durumda olan arkadaşlarımız var. Dünyada milyonlarsa sakat doğan insan var. Kimse bunları hak edecek bir şey yapmadı ama hayat bize sormuyor seçenek sunmuyor. Eşcinsel olmayan bir insan etrafındaki herkesin eşcinsel olduğu bir dünyada var olsa yine aynı talihsizlikler yaşanırdı.

Normal hemcinslerin gibi düşünmeyi başarabilmen ne derece mümkün bilmiyorum ama aslında istediğin şey olmasa bile bunu kazanmaya çalışmalısın. Ailenin getirebileceği huzur her şeyden önemlidir. Başka türlü ölene kadar huzurlu birliktelikleri olan eşcinseller de var diyorsan şansını deneyebilirsin. Hemcins olan insanlar birbirlerine çok az tahammül edebiliyor ne yazık ki. Keşke başka seçeneğiniz olsaydı! Ama hayat adil değil başa geleni çekiyoruz.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345

Bu Konudaki Etiketler