Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yaşadığım sorunu yaşayan var mııı,,içinden çıkamıyorumm:(

Karar Dönemi

Post yaşadığım sorunu yaşayan var mııı,,içinden çıkamıyorumm:(

dnyanın çok saçma olduğunuu düşünüorumm,,,10 gundur cebelleşıorum kendımlee,,nerdeyım benn,,burasıı neresıı,kım bu ınsanlarrr? geçmışımıı hatırlamama rağmen içinden çıkamıyorum,,saplantıı halını aldıı ve beynımden çıkmıyoorr bdüşünce...uyku zamanı harıç hiiiçç aklımdan çıkmıyoorr ve o panık halıylee mantıklı düşünemeyıp sankı geçmışımıı hatırlamıyorum ve kendmıı telkın etmeye çalışırkenn de ya kendımıı kandırıorsamm fıkrıne kapılıorum...beynımm sureklıı konuşuoorr ,,normall hayata tam adapte olmaya çalışıyorumm umut doğuor anlık içimee bu sefer de bynımdenn ya bu ınsanlarıı benn kafamdannyaratıyorsamm düşüncesıı geçıyoorr,,beynımınn bır kenarında butun bu düşüncelerr..daha once de aynıı şeylerıı yaşadımm vee ynee sıkıntıı bırıkımıı patlama sonucuyduu,,dr a gıtttm obsesıon olduğunu soyledıı bır sure ılaçç kullndımm,,geçtıııı,,çok mutluydumm...ılaca bağımlı kalmak ıstemedığım ıçın bıraktımm ,,uzunn suredenn sonraa ve benn senelerdır işssızımm ,,aksılılerr peşimii bırakmadııı ve işte yıne bır patlamaa...bu sefer eskıyıı düşünüpp kendımıı telkın deedemıyorummm,,obsesıonla ılgılıı ınternetten bırçok şey okudumm,,el yıkama,,sayı saymaa s gıbıı sorunlarıı hıçç yaşamadımm ,,soyutt şeylerr düşündüklerımm....bıtkın düştümm kendımle cebelleşmektennn,,ölsemm ölemıyorum,yaşasammm yaşayamıyorummm...hayatımdaa boylee buyukk bır sıkntıı halıııınıı yaşamadımm daha onceee ve benıı anlayabılecekk aynıı düşüncelere sahıpp bırılerıı olsun ısıtorumm kımseeye anlatamıyorumm derdımıı,,boşluklarda savruluyorum sankıııı benıı anlabılecekk kımse var mııı,,nolurrr yardımm edınnn

Banned
    Yer
    utopia

Durumunuza cok uzuldum inanin..Fakat sizin yasadiginiz bu zor surecte bizlerden ziyade bir uzmandan destek almaniz gerektigini dusunuyorum..Burada size moral destegi verip,sizi dinliycek pek cok arkadas bulabilirsiniz, fakat bu ne derece cozume goturur sizi bunu bilemem..Daha oncede ilac kulanip tedavi gormus ve basarili sonuclar alinmis anladigim kadariyla.Daha sonra yasamis oldugunuz sorunlar, hastaligin tekrarlamasina neden olmus olabilir.Gecikmeden yeniden doktorunuzla temasa gecin lutfen ki, durum dahada icinden cikilamaz bir boyut almadan onlem alina bilsin..
    Sabir ve sagliklar dilerim..

Karar Dönemi

çok tşkk ederımm,dr a gıttım p tesı gununden berı ılaç kullanmaya başladım tekrarr ,henuz bır ılerleme yokk moral desteğinden zıyade benım düşündüklerıme yakın düşünen ınsanlardan haberdar olup kendımı yalnız hıssetmemekk,,,bu yaşadığımm çookk zoooorr çoooooooook perışann etttıı benıı,,kendımıı bılmeme,,herşeyı hatırlamama saçma sapann olduğunu bılmeme rağmenn fenaalde yenık düştümm ,,düşmanımın başına bıle gelmesınnn ,,yokk boyleee bırr sıkıntıııııı,,ii dıleklerınız içinn tşk ederımm,,ii kalınn...

Karar Dönemi

dnyanın çok saçma olduğunuu düşünüorumm,,,10 gundur cebelleşıorum kendımlee,,nerdeyım benn,,burasıı neresıı,kım bu ınsanlarrr? geçmışımıı hatırlamama rağmen içinden çıkamıyorum,,saplantıı halını aldıı ve beynımden çıkmıyoorr bdüşünce..
    Gündelik hayat içinde insanlar bu sorulardan tamamen koparak yaşar. Bu normalleştirilmiştir. İnsanlar bu ne saçma bir dünya, nerdeyim ben, napıyorum ve bu insanlar napıyor gibi çok gerçek sorular ile yaşayamayıp bunlardan kaçan sahte bir taraf geliştirip onla hayatlarına devam ediyorlar. Şunu demek istiyorum yani; bu soruları soruyor olmak senin düşündüğün gibi boş bir saplantı değil insanın gerçekliğine dair önemli sorular. Ama sen öyle yaşantılamaya devam ettiğin sürece saplantı gibi kalmaya mahkum olucaklar. Evet, dünya çok saçma bir yer ve burda napıyoruz, kimiz? Bu sorular senin cevapların ile anlamlanabilir. Saçma olduğunu bilip kabul ettiğin ve kendi anlamını yarattığın bir dünyadan başka bir şey yok ortada. Sende sorular var sana lazım olan cevaplar.

Karar Dönemi

Bana kalırsa doğru yada yanlış fiziksel sorun harici ilaç almak gereksizce . insan zihnini kontrol etmeli edemiyorum diye bir şey yok sen efendisin o köle sen ne emredersen o onu yapmaya mahkum çünkü çaresiz nefes almasını emrediyorsun her 2 saniyede 1 o da beyinden sinyaller gönderip kalp ve akciğerinin harekete geçmesini sağlıyor . Bana cinsiyetini söyle sana çözümü söyleyim

Karar Dönemi

hassas ve dırayetsz bı yapıya sahıbım sanırımm,,bu gıbı sorunların baş gstermesıı ,,uzuunca bır suredıır işssız olmamla alakalıı olmakla bırlıktee ,,ozell hayatımda yaşadığımm sıkıntılarr...belkı de çok sabırlı bıle davrandımm bu zamana kadarr,,patlama bırşekılde yaşanacaktıı demekkii....kendımıı dınlemem içinn çok fazla vakte sahıbımmm ,,mesela gunduz kalktımm ,,kalkar kalkmazz kafamdakıı düşünceylee yıne butunleştımm...düşüncelerımee yön veremıorr,,mantıklıı düşünemıyorum sankıı..evtt bu oylee şuu şoylee ,,oncedenn de boyeydıı hayattt dvmm edıordunn derkeenn,,baş bır düşünce başş gosterıorr...ya ben kenmıı kandırıorsammm,,,kısaca kafamıı toplayamıyorumm ,,butunn duygularımm bırbırınee gırmışş haldee,,düşüncelerımm telkın etmıyor benııı,,,enn kotusuu dee ne bılıor musunuss;panıkk halınee geçmem o sıraaa...hepp bır korkuu var ıçımdeee bununlaa alakalııı...yıldımmmm..ınanınn çok yorucuuu....

Karar Dönemi
    Yer
    Kayseri-Ankara

bende de olabiliyor kimi zaman. sana bi ta vsiye ben arada yaparım. hiç tanımadığın birine git açıl. bu dışarda olabilir nette olabilir. herşeyini anlat. ve onunla her türlü konuş, paylaş. sana eminim az bile olsa artılar ekleyecektir... sadece dene. ve hayatında yaptığın şeyleri, geçmişi asla sorgulama. şunu da unutma;

OLMASI GEREKEN NEYSE OLUYOR.

Karar Dönemi

korkmazdım,,mantıklı geldıı düşüncen...panık oluncaa sankıı dunyayla ırtıbatımıı kesıorumm,,bırşeyy düşünemıyorum o an,sureklı aklımdaa bu düşüncelerr,,hepp huzursuzummm yaa,,dr a gıttım tekrar bugun,,depresyon olduğunuu soyledıı,,beyın sankı benım beynım dıılll gıbı,,kendıı düşündüklerımee ınanmıorumm uyumakk vee hıç kalkmamakk ıstıorummm...!

Lightbulb

Alıntı unsoulll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dnyanın çok saçma olduğunuu düşünüorumm,,,10 gundur cebelleşıorum kendımlee,,nerdeyım benn,,burasıı neresıı,kım bu ınsanlarrr? geçmışımıı hatırlamama rağmen içinden çıkamıyorum,,saplantıı halını aldıı ve beynımden çıkmıyoorr bdüşünce...uyku zamanı harıç hiiiçç aklımdan çıkmıyoorr ve o panık halıylee mantıklı düşünemeyıp sankı geçmışımıı hatırlamıyorum ve kendmıı telkın etmeye çalışırkenn de ya kendımıı kandırıorsamm fıkrıne kapılıorum...beynımm sureklıı konuşuoorr ,,normall hayata tam adapte olmaya çalışıyorumm umut doğuor anlık içimee bu sefer de bynımdenn ya bu ınsanlarıı benn kafamdannyaratıyorsamm düşüncesıı geçıyoorr,,beynımınn bır kenarında butun bu düşüncelerr..daha once de aynıı şeylerıı yaşadımm vee ynee sıkıntıı bırıkımıı patlama sonucuyduu,,dr a gıtttm obsesıon olduğunu soyledıı bır sure ılaçç kullndımm,,geçtıııı,,çok mutluydumm...ılaca bağımlı kalmak ıstemedığım ıçın bıraktımm ,,uzunn suredenn sonraa ve benn senelerdır işssızımm ,,aksılılerr peşimii bırakmadııı ve işte yıne bır patlamaa...bu sefer eskıyıı düşünüpp kendımıı telkın deedemıyorummm,,obsesıonla ılgılıı ınternetten bırçok şey okudumm,,el yıkama,,sayı saymaa s gıbıı sorunlarıı hıçç yaşamadımm ,,soyutt şeylerr düşündüklerımm....bıtkın düştümm kendımle cebelleşmektennn,,ölsemm ölemıyorum,yaşasammm yaşayamıyorummm...hayatımdaa boylee buyukk bır sıkntıı halıııınıı yaşamadımm daha onceee ve benıı anlayabılecekk aynıı düşüncelere sahıpp bırılerıı olsun ısıtorumm kımseeye anlatamıyorumm derdımıı,,boşluklarda savruluyorum sankıııı benıı anlabılecekk kımse var mııı,,nolurrr yardımm edınnn
    Durumun atipik-obsesif kompulsif bozukluğu işaret ediyor. bütün yazdıklarını uzun bir süre düşünerek,sindirdim ve okudum. daha önce kullandığın ilaçları ne kadar süre,hangi dozlarda ve isimleriyle detaylı yazarsan çözüme giden yolu sana gösterebilirim.

Karar Dönemi

daha once zedprex kullandımm ,bır sene kadarr...şu an da zedprex kullanıorum,,gunde bır adet,uyumadan once sakınleşmekk adına zanax...nasıl bırşeyy olduğunuu anlatamıorum da tamm,,panık halınden kurtulamıorum,,sankıı bırdenn beynımm bana aıt dıılmış gıbı oluorr,,ne düşüneceğımıı bılemıorum,,boşlukkklarda gıbıyımm,,oyle olunca yok olasım gelıoorr...hyatımıı altust etttııııı resmeenn!

Sayfa 1/2 12 SonSon