Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: anksiyeteleri olanlar ? okb hastaları? gerçekten paylaşıma ihtiyacım var :(

Karar Dönemi

Standart anksiyeteleri olanlar ? okb hastaları? gerçekten paylaşıma ihtiyacım var :(

yıllarca savaş verdım bu hastalıkla... önce okb olarak başladı.. takıntılar takıntılar takıntılarr....... 2 seneden fazla ilaç kullandım ve geçti... 2 seneyı nefes alarak geçirdım gerçekten.. neredeyse sıfır takıntıyla ...yapamadığım yarım kalan herşeye yenıden başladım.. okulumada .. ve herşey harıka derken yenıden sarmaya başladı bu illet benı... ama bu defa farklı bi yüzüyle .. takntılarım yok denecek kadar az ya da ben öle sanıorum bılmıyorum ama bu defada yaygın anksiyete belırtılerım var.. herşeyın en kötüsünü düşünüp inanıorum..1 aydır nefes alamıyorum yıllar sonra bı ilişkim oldu ve mahvolmak üzere zaten en büyük anksiyeten de bu.... benım gıbı bunları yaşayanlar varsa konuşmak istıyorum... çünkü benı kımse anlamıyor şu an ...

Karar Dönemi

öncelikle merhaba;

ben de uzun yıllardır okb hastasıyım. çok kez doktora gittim, 1.5 yıl ilaç kullandım ama pek bi faydasını görmedim açıkçası. yakın zamanda askere gitmem gerekiyor o yüzden okb lilerin askerlik durumunu öğrenmek için bu foruma girdim ve benim durumumda olan bir çok kişi olduğunu gördüm. evet bu hastalık berbat; ama en azından bir tek ben değilmişim bunu bilmek de iyi birşey sonuçta. kimsenin seni anlamayışına gelince, evet bu hastalığın belki de en kötü yanı bu. verem ya da kanser olsanız insanlar sizin için üzülür ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. ama okb ya da başka bir psikolojik sorununuz olunca herkes üzerinize üzerinize gelir. bu biraz da insanların eğitim ve kültür seviyesiyle de alakalı maalesef :/

Standart merhaba lavinia

öncelikle çok geçmiş olsun ...ankisiyete rahatsızlığı bendede var ,şuan tedavi görüyorum ilaç kullanıyorum .aşırı endişelerim vardı ama tedaviyle birlikte azaldı biraz ,bunun yanında depresyonda başladı bende tam olarak düzeldim diyemem henüz ama ilaç tedavisiyle iyiye gidiyo durumum .seni çok iyi anlıyorum aynı rahatsızlığı bende çekiyorum .o endişelerin saçma korkuların insanı nasıl bunalttığını çok iyi biliyorum ,bende bu rahatsızlıktan tamamen kurtulmayı çok istiyorum .mutlaka doktorla görüşmelisin çünkü ilerliyo hastalık ...umudunu kaybetme sen hastalıkta geçici bi durum sonuçta ,sen sabretmeye çalış ...

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okb ile beraber bende de ankisiyete vardı. ankisiyetem kecdı nerdeyse. Rahatsız etmıyor beni.
    psıkolojık hastalıklar ıcınde en cabuk ıyıleşen hastalıkdı bence ankisiyete.
    Sizde de kecer inşAllah
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Karar Dönemi

Anksiyete hastalığı ben de de var adımdan da anlaşıldığı gibi, illet bir hastalık gerçekten ,düzenli ilaç tedavisiyle geçiyor diyorlar ama ben de umutsuzum, benimde çok büyük kaygılarım var,çok korkuyorum gerçekten de bizi bizden ve doktorlardan başka kimse anlayamıyor.

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı anksiyete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anksiyete hastalığı ben de de var adımdan da anlaşıldığı gibi, illet bir hastalık gerçekten ,düzenli ilaç tedavisiyle geçiyor diyorlar ama ben de umutsuzum, benimde çok büyük kaygılarım var,çok korkuyorum gerçekten de bizi bizden ve doktorlardan başka kimse anlayamıyor.
    Hangi hastalik kolaydir ki be arkadasim?
    Sizi kimsenin anlamasini beklemeyiniz, bazen insan bu durumu kendi bile kabullenmek istemezken baskalari sizi nasil anlasin?
    Bu hastalikla bir sure bende yasamak zorunda kaldim, sizin ne yasadiginizi anliyorum.Fakat ilk baslarda hastaligi, yasadiklarimi bir turlu kabulenemedim.Gucluydum,hayat doluydum, sosyal biriydim, hasta olamazdim, hele ki boylesi bir rahatsizlik..Kendimle
    savastim durdum, tedaviyi redettim..
    Daha sonra durumu kabulenip, tedaviye basladim, ilaclar, terapiler..Sansliydim, cok iyi bir doktorum ve harika bir danismanim vardi.Sayelerinde toparlanmamda zor olmadi..
    Sizde umutsuz olmayiniz..
    Belki de ise nickinizi degistirmekle baslaya bilirsiniz.Size endiselerinizi hatirlatan seylerden uzak durmak adina..

Okb Obsesyonlar evet artık üstünde tez yapabileceğim bir konu.Bunu uzun yıllar yaşamış biri olarak sizi çok iyi anlıyorum uzun süredir yoklar.Aneksiyete annemde çıktı.Şunu söyleyeyim herşey elimizde önce inançlı olmak gerek.Biteceğine inanacaksınız ve yok sayacaksınız düşünceleri ve istediklerinizi yapacaksınız.Olabildiğince kafanızı meşgul edin ve korkuların üzerine gidin ben yaptım.İnşallah her şey daha iyi olacak...

senveben
    Guest

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi hastalik kolaydir ki be arkadasim?
    Sizi kimsenin anlamasini beklemeyiniz, bazen insan bu durumu kendi bile kabullenmek istemezken baskalari sizi nasil anlasin?
    Bu hastalikla bir sure bende yasamak zorunda kaldim, sizin ne yasadiginizi anliyorum.Fakat ilk baslarda hastaligi, yasadiklarimi bir turlu kabulenemedim.Gucluydum,hayat doluydum, sosyal biriydim, hasta olamazdim, hele ki boylesi bir rahatsizlik..Kendimle
    savastim durdum, tedaviyi redettim..
    Daha sonra durumu kabulenip, tedaviye basladim, ilaclar, terapiler..Sansliydim, cok iyi bir doktorum ve harika bir danismanim vardi.Sayelerinde toparlanmamda zor olmadi..
    Sizde umutsuz olmayiniz..
    Belki de ise nickinizi degistirmekle baslaya bilirsiniz.Size endiselerinizi hatirlatan seylerden uzak durmak adina..
    kimene Hangi ilaçları kullandın

bu arada azim ve mücedele gerek her hastalık için evde oturmakla köreldikçe körelirsiniz.çıkın gezin hastalıksa üstüne gidin mücadele edin bugünkü izleninlerim bunlar.ama her zaman insan iyi olmuyor malesef iyi olmadığınız zamanlardada iyi olduğunuz zamanlardaki mücadelenizin 2 mislini sarfedin inanın yaşamda bizlere öernek olucak çok güzellikler var.mutlu olmayı bilelim olamıyorsakta ibret almayı bilelim.Ve içimizdeki sevgiyi yok eden nedenleri araştıralım mücadele ile hayat güzel olucak.ve unutmadan cahil olmayalım arkadaşlar hastlaıksa hastlaığı tanıyalım mutluluksa mutluluğa ulaşmanın yollarını arıyalım.herşey güzel olucak olmasa bile mücade etmek bile bir insan için gururdur.gurur duyucağımız övünüceğimiz işler yapalım

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı senveben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimene Hangi ilaçları kullandın

bu arada azim ve mücedele gerek her hastalık için evde oturmakla köreldikçe körelirsiniz.çıkın gezin hastalıksa üstüne gidin mücadele edin bugünkü izleninlerim bunlar.ama her zaman insan iyi olmuyor malesef iyi olmadığınız zamanlardada iyi olduğunuz zamanlardaki mücadelenizin 2 mislini sarfedin inanın yaşamda bizlere öernek olucak çok güzellikler var.mutlu olmayı bilelim olamıyorsakta ibret almayı bilelim.Ve içimizdeki sevgiyi yok eden nedenleri araştıralım mücadele ile hayat güzel olucak.ve unutmadan cahil olmayalım arkadaşlar hastlaıksa hastlaığı tanıyalım mutluluksa mutluluğa ulaşmanın yollarını arıyalım.herşey güzel olucak olmasa bile mücade etmek bile bir insan için gururdur.gurur duyucağımız övünüceğimiz işler yapalım
    Cok guzel tesbitlerde bulunmusunuz, sizi kutluyorum..Hastalik olmasa, sagligin kiymeti de bilinmezdi dimi ama..
    Kulandigim ilacin adini vermeyim reklama girer,firma odemede yapmiyor zaten

senveben
    Guest

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok guzel tesbitlerde bulunmusunuz, sizi kutluyorum..Hastalik olmasa, sagligin kiymeti de bilinmezdi dimi ama..
    Kulandigim ilacin adini vermeyim reklama girer,firma odemede yapmiyor zaten

Herşey paramı ya sende Hayatta paradan maldan mülkten büyük ALLAH var yanılıyormuyum

Sayfa 1/3 123 SonSon