7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Değer verme ve tulumbacı sendromu çözemiyorum?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Question Değer verme ve tulumbacı sendromu çözemiyorum?

Merhaba arkdaşlar, açıklamaya göre sanırım en uygun bölüm burasıydı. Önceden(dediğim 2-3 hafta öncesine kadar) bu konuda(değer vermek) hiç bir sıkıntım yoktu. Ne olduysa bu 2-3 hafta içerisinde çevredeki insanların,eşyaların hayvanların benim için değerleri 50kat aşağıya indi diyebilirim. Aynı şekilde kendi değerimde düştü(benim için kendini beğenmişlik hiç olmadı, çünkü artık kendimi kabullendim bu yüzden eksiklerim için üzülmüyorum artılarım için seviniyorum.). Bu aralar psikolojik olarak biraz bunalımdayım kendimi çok iyi hissetmiyorum bunun farkındayım. Değer verme sorunum bu şekilde, bunu nasıl anlatacağımı ne şekilde araştıracağımı bilmiyorum, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Tulumacı sendromu(Küçük Şeyler 2):Prof.Dr. Üstün Dökmen'in yazmış olduğu Küçük Şeyler kitabının 2. serisinde 2.bölüm Tulumbacı sendromu. İstanbul'luların eski tulumbacılarından adını alan, bir işi yarıda bırakıp başka bir işe başlama sorununu ele alan bir konu. Sanırım bu sendrom bende de salgılanıyor. Hep aynı işi yapmam beni sıkıyor, her zaman dinamik bir yaşam seçmem için fikirlerimi değiştiriyorum ve bu olmaz anladım(yarıda bırakıyorum, belki ilerlesem başarıcam ama yapamıyorum ) bir de şunu deneyeyim diyip başka bir dala atlıyorum. Nasıl atlatabilirim, panoma asacağım hergün okuyabileceğim bir yazı var mı etkileyici? yada diğer çözümler neler?

İlgilenip okduğunuz için teşekkür ederim...

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En sevdiğin eşyanın senin için değeri kalmadı mı?
    Yemek ve suyun? Yatağının?
    Kendinin? Eğer ki kendinin değeri kalmamışsa intihar düşünceleri belirir, bildiğim bu. Nasıl değeri artar herşeyin bilmiyorum. Yaşadığın depresif bir dönem olabilir. O halde yardım alarak ve geçmesini bekleyerek ve hiç gelişme olmasa da bir süre çabalayarak geçirebilirsin hiçbir şey yapmamaktansa.
    Hayatı emen karanlık.

goffee
    Guest

Sanırım sen işlerini yavaş sakin ilerletmeyi başaramıyorsun birşeye çok odaklanıyorsun diğer her işi iterek.
    Belli süre sonrada ondan sıkılıyorsun?
    Hızlı yaşamaya çalışma sakin huzurlu yaşamaya çalış bu dünyanın ve yaşamında sonu var dünya sonsuza kadar var olmayacak tüm çabalarımıza ragmen herşeyin bir sonu var.
    Zaman sadece mutlu geçirdiğimiz zaman değerlidir.
    Zamanı hevesini çabuk kaybettirecek şekilde değil sakin sakin işini tamamlayacak şekilde kullan.
    Tabi söylediklerini doğru anlayarak mı yorumladım bilmiyorum ben anlatımından bunu anladım.
    Konu goffee tarafından (12-11-2011 Saat 08:09 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

@balık: Bu konuyu irdeliyorum. Kendime güveniyorum herşeyin bir anahtarı olmalı. Bakış açılarımı değiştirmem gerekiyor sanırım.
    @goffee: Doğru yorumladın birden fazla şeyi 1 gün içerisinde yaşamayı nedense istiyorum, sanırım o konudaki tecrüemin eksik olması beni ileride hayal kırıklığına götüreceğini düşünüyorum( zaten böyle :/ ), kendimi biraz zorlamam gerekiyor bugünden itibaren ilgilendiğim birden fazla konuyu bir kenera atıp hangisinde ilerdeysem onu bitirmeden diğerlerine geçiş yapmayarak başlamayı düşünüyorum..

goffee
    Guest

Dikkat sorunun oldugunuda düşünüyorum.
    Bir uzmanla konuşup bize anlattıklarını anlatmanda fayda var.
    Sanırım yaşadıgın çevre ortamı çok aktif?

Banned

Alıntı reloaded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkdaşlar, açıklamaya göre sanırım en uygun bölüm burasıydı. Önceden(dediğim 2-3 hafta öncesine kadar) bu konuda(değer vermek) hiç bir sıkıntım yoktu. Ne olduysa bu 2-3 hafta içerisinde çevredeki insanların,eşyaların hayvanların benim için değerleri 50kat aşağıya indi diyebilirim. Aynı şekilde kendi değerimde düştü(benim için kendini beğenmişlik hiç olmadı, çünkü artık kendimi kabullendim bu yüzden eksiklerim için üzülmüyorum artılarım için seviniyorum.). Bu aralar psikolojik olarak biraz bunalımdayım kendimi çok iyi hissetmiyorum bunun farkındayım. Değer verme sorunum bu şekilde, bunu nasıl anlatacağımı ne şekilde araştıracağımı bilmiyorum, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Tulumacı sendromu(Küçük Şeyler 2):Prof.Dr. Üstün Dökmen'in yazmış olduğu Küçük Şeyler kitabının 2. serisinde 2.bölüm Tulumbacı sendromu. İstanbul'luların eski tulumbacılarından adını alan, bir işi yarıda bırakıp başka bir işe başlama sorununu ele alan bir konu. Sanırım bu sendrom bende de salgılanıyor. Hep aynı işi yapmam beni sıkıyor, her zaman dinamik bir yaşam seçmem için fikirlerimi değiştiriyorum ve bu olmaz anladım(yarıda bırakıyorum, belki ilerlesem başarıcam ama yapamıyorum ) bir de şunu deneyeyim diyip başka bir dala atlıyorum. Nasıl atlatabilirim, panoma asacağım hergün okuyabileceğim bir yazı var mı etkileyici? yada diğer çözümler neler?

İlgilenip okduğunuz için teşekkür ederim...
    tulumbacı sendromu bende de var. hedefe odaklanmakta güçlük çekiyorum. birden sola dönüyorum solun sağında başka bir şey farediyorum ona bakıyorum derken sağdan iki dal daha çıkıyor. benim hayatımın özeti tulumbacı sendromu. dallanım budaklanmışbir hayatın içinde şaşakalmış biriyim.

dreamer8
    Guest

Tulumbacı sendromu pek bana göre birşey değil, elimdeki işi bitirmeye gayret ederim. Bitiremezsem zaten kafama takılır ama yeni işe de hemen dalmam. Bitiremediğim işimden vazgeçerim zaten.