Merhaba arkdaşlar, açıklamaya göre sanırım en uygun bölüm burasıydı. Önceden(dediğim 2-3 hafta öncesine kadar) bu konuda(değer vermek) hiç bir sıkıntım yoktu. Ne olduysa bu 2-3 hafta içerisinde çevredeki insanların,eşyaların hayvanların benim için değerleri 50kat aşağıya indi diyebilirim. Aynı şekilde kendi değerimde düştü(benim için kendini beğenmişlik hiç olmadı, çünkü artık kendimi kabullendim bu yüzden eksiklerim için üzülmüyorum artılarım için seviniyorum.). Bu aralar psikolojik olarak biraz bunalımdayım kendimi çok iyi hissetmiyorum bunun farkındayım. Değer verme sorunum bu şekilde, bunu nasıl anlatacağımı ne şekilde araştıracağımı bilmiyorum, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Tulumacı sendromu(Küçük Şeyler 2):Prof.Dr. Üstün Dökmen'in yazmış olduğu Küçük Şeyler kitabının 2. serisinde 2.bölüm Tulumbacı sendromu. İstanbul'luların eski tulumbacılarından adını alan, bir işi yarıda bırakıp başka bir işe başlama sorununu ele alan bir konu. Sanırım bu sendrom bende de salgılanıyor. Hep aynı işi yapmam beni sıkıyor, her zaman dinamik bir yaşam seçmem için fikirlerimi değiştiriyorum ve bu olmaz anladım(yarıda bırakıyorum, belki ilerlesem başarıcam ama yapamıyorum ) bir de şunu deneyeyim diyip başka bir dala atlıyorum. Nasıl atlatabilirim, panoma asacağım hergün okuyabileceğim bir yazı var mı etkileyici? yada diğer çözümler neler?

İlgilenip okduğunuz için teşekkür ederim...